Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Батьки Булерів заплатять до 3400 грн

Вступив в силу Закон про протидію Булінг

19 січня набув чинності Закон № 2657-VIII про протидію Булінгу (цькування) - тобто діям або бездіяльності учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Типові ознаки булінгу:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінг), можливі спостерігачі;

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, або соціальна ізоляція потерпілого.

За булінг встановлена ​​адміністративна відповідальність: Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 173-4, згідно з якою батьки дітей-Булерів від 14 до 16 років заплатять штраф від 50 до 100 НМДГ або відбудуть громадські роботи терміном від 20 до 40 годин. Якщо ж Булінгом займалася група дітей цього віку батьки повинні заплатити від 100 до 200 НМДГ або займатися громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг відповідатиме і директор школи. Керівник закладу освіти, який не повідомив Нацполіціі про випадки булінг повинен заплатити штраф від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.) або зайнятися виправними роботами на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Про випадки булінгу можна повідомити керівника закладу освіти, Нацполіцію або освітнього омбудсмена.

Освітній омбудсмен буде перевіряти заяви про випадки булінгу в закладі освіти і відслідковувати реакцію на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника. Також омбудсмен буде аналізувати заходи для надання соціальних і психолого-педагогічних послуг школярам, ​​які постраждали від булінгу, які стали його свідками або займалися булінгом.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора