Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

До платників ЄСВ із зони АТО санкції не застосовуються: зразкове рішення Верховного Суду України

Закон призупиняє застосування заходів впливу до підприємств, зареєстрованих на територіях проведення антитерористичної операції.

Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Суд зазначив, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, є підставою для призупинення застосування до них санкцій.

Позивач - Обласний комунальний заклад «Луганський центр підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень» - обґрунтував свої вимоги тим, що на момент прийняття оскаржуваного рішення міста Луганськ та Сєвєродонецьк були і є територіями, де проводилася і проводиться антитерористична операція, а це є підставою для призупинення застосування заходів впливу та відповідальності за порушення Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Верховний Суд зазначив, що доводи відповідача про втрату чинності положень зазначеного Закону щодо звільнення від виконання обов’язків платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів в зоні АТО, не відповідають дійсності, оскільки п. 94 Розділу VIII цього Закону є чинним.

У рішенні Суду визначені обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права:

- знаходження платника єдиного внеску, зареєстрованого в зоні АТО, на обліку в податкових органах, розташованих за межами цієї території;

- невиконання платником єдиного внеску своїх обов’язків, що виникли на початку та / або після закінчення антитерористичної операції.

Рішення по справі № 812/292/18 (провадження № Пз / 9901/22/18) було винесено 30 березня 2018 року.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора