Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Донеччина: до бюджету надійшло більше 84 млн грн податку на нерухомість

Донеччина: до бюджету надійшло більше 84 млн грн податку на нерухомість

За 2018 рік Головним управлінням ДФС у Донецькій області до місцевих бюджетів забезпечено надходження 84,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (так званий податок на нерухомість), що на 27,5 млн грн більше, ніж за відповідний період 2017 року.

Нагадаємо, що платниками цього податку є всі власники приватної та комерційної нерухомості, незалежно від того, є вони резидентами чи ні. Якщо один об’єкт знаходиться в пайовому співволодінні відразу кількома особами, податок нараховується кожному в процентному співвідношенні його частки (іншими словами – по належному метражу). Оподаткуванню підлягають всі квартири, площею більше 60 кв.м, приватні будинки – понад 120 кв.м, і якщо у власності і те, і інше – 180 кв.м. Разом з тим, податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову.

Ставки та пільги з податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що в поточному році податок на нерухомість сплачується за об`єкти, що були у володінні в 2018 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2018 року, за 1 кв.м бази оподаткування, або 55,85 грн за 1 кв.метр (3723 х 1,5%).

Донетчина: в бюджет поступило свыше 84 млн грн налога на недвижимость

За 2018 год Главным управлением ГФС в Донецкой области обеспечено поступление в местные бюджеты 84,2 млн грн налога на недвижимое имущество, отличающееся от земельного участка (так называемый налог на недвижимость), что на 27,5 млн грн больше, чем за соответствующий период 2017 года.

Напомним, что плательщиками этого налога являются все владельцы частной и коммерческой недвижимости, независимо от того, резиденты они или нет. Если один объект находится в паевом совладении сразу несколькими лицами, налог насчитывается каждому в процентном соотношении его части (другими словами - по надлежащему метражу). Налогообложению подлежат все квартиры площадью свыше 60 кв.м, частные дома - свыше 120 кв.м, и если в собственности есть и то, и другое - 180 кв.м. Вместе с тем, налог платится лишь за ту площадь, которая превышает льготную.

Ставки и льготы по налогу устанавливаются органами местного самоуправления.

ГУ ГФС в Донецкой области напоминает, что в текущем году налог на недвижимость платится за объекты, которые были во владении в 2018 году, ставка налога не превышает 1,5% размера минимальной зарплаты, которая была установлена законом на 01 января 2018 года, за 1 кв.м базы налогообложения, или 55,85 грн за 1 кв.метр (3723 х 1,5%).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора