Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звіт про хід виконання антикорупційного законодавства в 2019 році у Великоновосілківському районі

Великоновосілківською райдержадміністрацією в межах повноважень здійснено комплекс організаційних заходів щодо дотримання вимог Законів України «Про запобігання корупції», «Про державну службу», Указів Президента України та постанов Кабінету Міністрів України антикорупційного спрямування.

Згідно інформації, яка надійшла від селищної, сільських рад Великоновосілківського району Донецької області, для реалізації питань, спрямованих на запобігання і виявлення корупції, селищна, сільські ради:

  • володіють достатньою нормативною базою, як в електронному вигляді, так і на паперових носіях;
  • призначені уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції, які надають консультації та роз’яснення, в разі необхідності, проводить перевірку фактів вчинення корупційних діянь посадових осіб органів місцевого самоврядування;
  • під час прийняття рішень селищною, сільськими радами враховуються вимоги статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» - конфлікт інтересів врегульовується шляхом публічного повідомлення зацікавленою особою про неучасть у голосуванні по відповідному питанню;
  • працівники селищної, сільських рад дотримуються принципів публічності та прозорості при здійсненні власних повноважень.

Викликає занепокоєння низький рівень подання електронних декларацій за 2018 рік депутатами селищної, та сільських рад. За підсумками проведеного аналізу своєчасно надано лише 80% декларацій зазначених категорій осіб, та 4% декларацій надано з порушенням терміну. 

Згідно інформації Великоновосілківського відділу Красноармійської місцевої прокуратури, протягом поточного періоду 2019 року до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень притягнуто судом 14 осіб. Також протягом вказаного періоду з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення внесено 7 подань в порядку частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції».

На теперішній час Великоновосілківський відділ Красноармійської місцевої прокуратури підтримує державне обвинувачення у двох кримінальних провадженнях в сфері корупції, у тому числі одне провадження в сфері проведення закупівель за державні кошти, яке направлено до суду Красноармійською місцевою прокуратурою.

У зв’язку із вищезазначеним, з метою профілактики порушень, належного виконання антикорупційного законодавства проводиться наступна робота.

Розпорядженням голови Великоновосілківської райдержадміністрації від 31 січня 2019 року № 25 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 07 вересня 2018 року №235» визначена особа, що відповідає за запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації.

Для підвищення рівня культури і правової свідомості державних службовців, поглиблення знань щодо запобігання проявам корупції систематично проводяться апаратні наради, навчання та семінари-наради з начальниками управлінь та відділів районної державної адміністрації, селищним, сільськими головами, секретарями селищної, сільських рад.

11 лютого 2019 року на апаратній нараді розглядалося питання «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування».

20 лютого 2019 року проведено семінар навчання з селищним, сільськими головами, на якому розглядалося питання «Про основні положення Закону України «Про запобігання корупції».

09 квітня 2019 року на апаратній нараді розглядалося питання «Щодо підсумків декларування державних службовців Великоновосілківської райдержадміністрації за 2018 рік».

27 квітня 2019 року на апаратній нараді розглядалося питання «Щодо запобігання та попередження корупції, конфлікту інтересів».

Протягом 2019 року службові розслідування не проводились.

Великоновосілківським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області постійно здійснюються заходи щодо дотримання антикорупційного законодавства відповідно до вимог законів України «Про запобігання корупції», «Про державну службу» та інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру. З метою підвищення рівня правової освіти державних службовців у відділі державної виконавчої служби протягом поточного року проведено шість нарад, на яких розглянуті питання щодо дотримання вимог і профілактики порушень антикорупційного законодавства.

Згідно інформації Великоновосілківського відділення поліції Волноваського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області з початку 2019 року по теперішній час до кримінальної відповідальності посадові особи Великоновосілківського відділу поліції за вчинення корупційних злочинів не притягались. Уповноваженою особою з питань запобігання корупції у відділенні проводяться заняття з особовим складом щодо вивчення окремих положень закону України «Про запобігання корупції». Ведеться контроль щодо подання поліцейськими, державними службовцями, іншими працівниками поліції які є суб’єктами декларування  щорічних декларацій, декларацій при припиненні діяльності пов’язаної з виконанням функцій держави, подання декларацій претендентами на зайняття вакантних посад.

Питання щодо профілактики корупційних проявів серед особового складу Великоновосілківського відділення поліції внесено до плану основних напрямків діяльності відділу поліції, щомісячно розглядаються на оперативних нарадах за участі начальника відділення поліції.

Великоновосілківською районною державною адміністрацією, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами проводилася відповідна робота по забезпеченню виконання Закону України «Про запобігання корупції». Продовжується вдосконалення роботи з урахуванням останніх змін в антикорупційному законодавстві.

Особливу увагу начальникам управлінь і відділів Великоновосілківської районної державної адміністрації, селищному, сільським головам необхідно приділити організації проведення на належному рівні роз’яснювальної роботи з антикорупційної тематики, а особливо, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, та запобіганню порушень фінансового контролю, формування у населення думки про негативне ставлення до проявів корупції та вжити вичерпних заходів щодо чіткого дотримання державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування обмежень, встановлених Законом України «Про запобігання корупції», активізувати роботу із залучення громадськості до заходів щодо запобігання і протидії корупції.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора