Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 04.09.2019 року

Увага! З 01 жовтня почнуть діяти нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів та платежів за стандартом IBAN!

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників податків, що з 01 жовтня 2019 року буде змінено діючі реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів.

Державною казначейською службою України на виконання пункту 3 Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2019 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (IBAN) в Україні» здійснено заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

Інформацію щодо відкритих бюджетних рахунків буде повідомлено додатково.

Запитання та відповіді з питань отримання податкової знижки платниками податку на доходи фізичних осіб

27 серпня поточного року Мар’їнським управлінням були проведені «Гарячі» телефоні лінії на тему « Податкова знижка платнику податку на доходи фізичних осіб на суму витрат на навчання, сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом, переобладнання транспортного засобу та інше» для надання консультацій та практичної допомоги платникам податків.

На запитання платників податків відповідали працівники відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Мар'їнського управління.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, які надійшли від платників податків.

1.Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

Відповідь.

З метою використання права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року платник податків може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою, та копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника).

При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

2. Які документи необхідно подати фізичній особі для реалізації права на податкову знижку в частині сум витрат на сплату страхових внесків, сплачених за страхування життя, та пенсійних внесків згідно з нормами Податкового кодексу України?

Відповідь.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені сума сплачених страхових та пенсійних внесків, дата сплати, прізвище платника, реквізити договору згідно з яким здійснюється така плата, відповідний договір (договір довгострокового страхування життя, договір недержавного пенсійного забезпечення, пенсійний контракт з недержавним пенсійним фондом тощо).

3. Які документи необхідно надати фізичній особі, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки?

Відповідь.

Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Запитання та відповіді з питань нарахування та термінів сплати податку на майно фізичних осіб

В останні дні серпня поточного року Мар’їнським управлінням були проведені «Гарячі» телефоні лінії на тему «Про нарахування та терміни сплати податку на майно для фізичних осіб»» для надання консультацій та практичної допомоги платникам податків.

На запитання платників податків відповідали працівники відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Мар'їнського управління.

Пропонуємо до уваги відповіді на найбільш актуальні питання, які надійшли від платників податків.

1. Яким чином застосовується пільга з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі наявності у фізичної особи декількох об’єктів житлової нерухомості, один з яких використовується з метою одержання доходу?

Відповідь.

При обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи (згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)), до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги, передбачені п. 266.4 ст. 266 ПКУ, не застосовуються.

2. Яким чином надсилається податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичній особі, яка має податкову адресу (місцезнаходження) в зоні АТО, однак є власником нерухомого майна на іншій території України?

Відповідь.

Контролюючі органи надсилають податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичним особам за місцем їх податкової адреси.

3. До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі власнику декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних ?

Відповідь.

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим

4. Яким чином фізичні особи - співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідь.

Фізичні особи – співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора