Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 06.08.2019 року

Державна податкова служба у Донецькій області отримала реєстрацію 

         30 липня поточного року ДПС у Донецькій області отримала реєстрацію як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, яка є правонаступником прав та обов’язків реорганізованого ГУ ДФС у Донецькій області у відповідних сферах діяльності.

         Служба отримала код ЄДРПОУ 43142826, та тепер знаходиться за адресою: вул. Італійська,  буд.59  у м. Маріуполі.

З 30 липня 2019 року виконуючим обов`язки начальника Головного управління ДПС у Донецькій області призначено Ірину Долозіну.

Наступними етапами у побудові нової податкової стануть затвердження структури та штатного розпису служби, переведення працівників із фіскальної служби в нову.

Головне управління ДПС у Донецькій області має на меті подовжити політику відкритого діалогу з платниками податків і створення для них комфортних умов для ведення бізнесу. При цьому, у пріоритеті - курс на трансформацію податкової на сервісну службу найвищого рівня.

 

Як отримати довідку про доходи платнику єдиного податку

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує.

Відповідно до норм Податкового кодексу України платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду. Така податкова декларація складається з урахуванням норм п. 296.5 і п. 296.6 ст. 296 Податкового кодексу України та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Нагадуємо, декларація платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. №578 зі змінами і доповненнями внесеним наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. №369. Для отримання довідки про доходи необхідно подати декларацію з позначкою «Довідково» та у полі «місяць» поля 02 декларації зазначити номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою «Довідково».

Податковим кодексом України не визначено термін подання декларації з типом «Довідково».

Отже, рішення щодо термінів подання декларації з типом «Довідково» приймається фізичною особою-підприємцем – платником єдиного податку самостійно.

Якщо дохід перевищив 1 мільйон - необхідно реєструвати касовий апарат!

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам єдиного другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці), що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням доходу понад 1 млн. гривень, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Відповідно до ст.292 Податкового кодексу України, доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 17 Закону України від 6.07.95 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” у разі встановлення протягом календарного року, в ході проведення перевірки, факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

– вчинене вперше – 1 гривня;

– за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих товарів чи послуг.

Податкова знижка для фізичних осіб

Мар’їнське управління Головного управління  ДФС у Донецькій області нагадує, що  за наслідками звітного 2018 року платники податку на доходи фізичних осіб - резиденти мають право на податкову знижку.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Заробітна плата - це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію по 31 грудня  включно наступного за звітним податкового року.

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2018 рік – 31 грудня 2019 року. Декларацію про майновий стан і доходи платники податку подають до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації). Право на отримання податкової знижки у 2019 році щодо витрат, понесених у 2018 році, на наступний рік не переноситься.

Перелік витрат, за якими застосовується податкова знижка, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

До уваги громадян у яких мінялось прізвище або адреса реєстрації та переселенців.

 

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує

Всі громадяни України зареєстровані у Державному реєстрі фізичних осіб платників податків (далі – ДРФО) і кожному виданий документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті. У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків (у народі індивідуальний податковий номер (ІПН).

Відповідно до п.70.7 ст. 70 р. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 р. IX Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення), фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР (додаток 11 до Положення) або за формою № 5ДРП (додаток 12 до Положення) відповідно.

Перевірте свої персональні дані, можливо необхідно внести зміни до ДРФО, якщо мінялось прізвище або адреса реєстрації.

Звірте інформацію Картки платника податків з даними паспорта на предмет наявності помилок у прізвищі, імені, по батькові, даті народження.

Якщо є необхідність внесення змін, звертайтесь особисто або через довіреного представника до будь-якого центру обслуговування платників ДФС України для внесення змін до Ваших персональних даних.

Громадянам, які одержали довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, надана можливість вносити до ДРФО дві адреси: по паспорту та по довідці.

Для внесення в ДРФО фактичного місця проживання (другої адреси) переселенець може звернутися до будь-якого центру обслуговування платників ДФС України. Друга адреса вноситься до ДРФО як додаткова, використовується для листування

Увага!

Головне управління ДФС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань  переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення ООС, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора