Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 05.11.2019

  

Мар'їнське управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області інформує

20 жовтня 2019 року набрали чинності окремі норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі - Закон № 129).

Так абзацами третім та четвертим пункту 15 Закону № 129 внесені зміни до підпункту 8 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), відповідно до яких не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Крім того, абзацами другим - одинадцятим пункту 18 внесені зміни до пунктів 25, 26 та 28 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, відповідно до яких, зокрема, норми статті 120 2 ПКУ щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію в Єдиному реєстрі акцизних накладних акцизних накладних/розрахунків коригування не застосовуються до акцизних накладних/розрахунків коригування, які платник зобов’язаний скласти з 01 липня по 30 листопада 2019 року та визначено порядок реєстрації другого примірника акцизної накладної, складеної відповідно до пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ.

Закон № 129 опубліковано 19.10.2019 в газеті «Голос України» № 200.

Інформація розміщена у розділі «Останні зміни в законодавстві» Загальнодоступного інформаційно - довідкового ресурсу інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Переглянути інформацію щодо реквізитів рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ можна в Електронному кабінеті

Мар'їнське управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Згідно з п. 42 1.2 ст. 42.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, шляхом, зокрема перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, дані системи електронного адміністрування ПДВ.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Інформацію щодо реквізитів рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ платники податків мають можливість переглянути в приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські реквізити» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».

Інформація розміщена у Категорія 101. Податок на додану вартість на Загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі.

Щодо реєстрації податкової накладної/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації

Мар'їнське управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

 для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341) зі змінами і доповненнями передбачено, що

операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків.

Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Інформація розміщена у Категорія 101. Податок на додану вартість на Загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі.

Повернення помилково або надміру сплачених сум ЄВ

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

Процедуру зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску (далі — кошти) платникам, на яких згідно із Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) покладено обов’язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - платник), визначає Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. № 6 (далі - Порядок).

Надміру сплачені суми ЄВ - суми Коштів, які на певну дату зараховані на відповідний рахунок 3719 понад нараховані суми ЄВ на таку дату (крім сум авансових платежів, граничний строк сплати яких не настав, сплачених відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону).

Помилково сплачені суми ЄВ - суми Коштів, які на певну дату зараховані на невідповідний рахунок 3719 та/або сплачені з рахунку неналежного Платника.

У випадку надмірної сплати сум ЄВ на рахунок 3719 контролюючим органом здійснюється зарахування таких коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру ЄВ та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу (п. 4 Порядку).

Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення (далі - заява) (п. 6 Порядку).

У разі надходження заяви про повернення коштів, що надміру сплачені страхувальниками, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, платник додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3719.

Заява залишається без задоволення у таких випадках: невідповідність заяви формі, визначеній у додатку 1 до цього Порядку; недостовірність викладеної у заяві платника інформації; подання заяви не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄВ; наявність у платника заборгованості зі сплати ЄВ та/або фінансових санкцій.

У разі відмови в задоволенні Заяви про повернення Коштів з рахунку 3719 Платнику ЄВ підрозділом органу доходів і зборів, на який покладено функцію адміністрування ЄВ, надається повідомлення за підписом посадової особи із зазначенням причин відмови.

До житлової нерухомості, що використовується з метою одержання доходів, пільги не застосовуються

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

Підпунктом 266.4.1 ст. 266 ПКУ від 02.12.2010 р. № 2755-УІ із змінами та доповненнями визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується:

а)           для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2;

б)           для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 м2;

в)           для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 180 м2.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Також сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (пп. 266.4.2 ст. 266 ПКУ).

Водночас пп. 266.4.3 ст. 266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 ст. 266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений пп. 266.7.1 ст. 266 ПКУ

Як отримати довідку про доходи платнику єдиного податку

Мар'їнське управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

Відповідно до п. 296.8 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Така податкова декларація складається з урахуванням норм пп. 296.5 і 296.6 ст. 296 ПКУ та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 із змінами та доповненнями.

Для отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, нею подається декларація з позначкою «Довідково» у полі 01 заголовної частини декларації.

При цьому у полі 02 заголовної частини декларації заповнюється показник «місяць» (вказується номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою «Довідково»).

Розділ V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку» декларації не заповнюється фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, що подає декларацію з позначкою «Довідково».

До Всеукраїнського тижня права

Інструменти забезпечення прав і свобод людини в сфері податкових відносин

 

 

Шановний громадянине!

Права і свободи людини визначені Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (підписана 04.11.1950, ратифікована Україною 17.07.1997). Права, свободи та обов’язки людини і громадянина також закріплені в розділі ІІ Конституції України. Основні права платника податків визначені статтею 17 Податкового кодексу України.

Для забезпечення своїх прав у відносинах з органами державної податкової служби – як громадянин і як платник податків – ти маєш наступні можливості:

 

 

Можливості

Реалізація можливостей

1

Право на звернення громадян до органів податкової служби

 

- стаття 40 Конституції України

- Закон України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян»

2

Оскарження рішень податкових органів в адміністративному порядку

- стаття 56 Податкового кодексу України

- Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №916)

3

Звернення до адміністративного суду з оскарженням рішень, дій чи бездіяльності податкових органів

- Кодекс адміністративного судочинства України

- стаття 56 Податкового кодексу України

4

Можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових органів

Антикорупційний сервіс Державної податкової служби України «Пульс»,

телефон (044) 284-00-07

5

Можливість звернення до Уряду з проблемними питаннями та пропозиціями

Урядова «гаряча лінія»:

- телефони: 1545 (дзвінки з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл безкоштовні)

або (044) 284-19-15

- «гаряча лінія» для підприємців

телефон 0-800-503-045

- подання електронного звернення – на сайті www.ukc.gov.ua

6

Можливість звернення до Ради бізнес-омбудсмена для захисту законних бізнес-інтересів в органах державної влади

Рада бізнес-омбудсмена

телефон: +38 044 237 74 01

факс: +38 044 237 74 25

електронна пошта: info@boi.org.ua

адреса: БЦ "Поділ Плаза", вул. Спаська, 30А, Київ, 04070

www.boі.org.ua

7

Право на отримання публічної інформації

Закон України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації»

8

Можливість пошуку та отримання інформації з питань оподаткування, єдиного внеску тощо

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР):

zir.tax.gov.ua

9

Можливість отримання телефоном своєчасної, достовірної і повної довідкової інформації та консультацій

Контакт-Центр Державної податкової служби України

телефон 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів – за тарифами операторів)

За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує ПДФО?

Мар'їнське управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами та доповненнями, затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету по податку на доходи фізичних осіб:

11010100 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати;

11010200 – податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами;

11010400 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата;

11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;

11010600 – фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, нарахований до 1 січня 2012 року;

11010700 – надходження сум реструктурованої заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;

11010800 – податок на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів;

11010900 – податок на доходи фізичних осіб від оподаткування пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Разом з тим, наказом Державної казначейської служби України від 26.12.2018 № 406 внесено зміни до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 15.01.2007 № 5 із змінами та доповненнями, згідно з якими код бюджетної класифікації бюджету по податку на доходи фізичних осіб доповнено позицією:

11010501 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню.

Увага!

Головне управління ДПС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань  переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення ООС, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055».

 

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Порушники у сфері готівкових розрахунків

сплатили до бюджету 2 мільйона гривень

 

Розрахунки з використанням РРО зараз зазнають чималих змін з боку законодавства. Й не востаннє це стосується введення нових експериментальних підходів до спрощення реєстрації таких розрахунків та використання електронних гаджетів в якості новітніх касових апаратів.

 Тому контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 209 фактичних перевірок, за результатами яких до бюджету надійшло 2 млн гривень.

Підприємці вже у 2020 році будуть мати альтернативу – поряд зі звичними касовими апаратами, якими сьогодні користується бізнес, також можна буде використовувати для смартфону або іншого пристрою програмне забезпечення, яке безоплатно надається та підтримується державою.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що на офіційному вебпорталі ДПС України розміщено новий банер «Новітні РРО» (за наступним посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/novitni-rro), який містить актуальні матеріали та документи щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і новацій у вказаній сфері. У банері також можна знайти відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість

На відтворення природних ресурсів Донеччини надійшло

майже 900 мільйонів гривень екологічного податку

 

Сьогоденний незадовільний екологічний стан Донеччини обумовлений високим рівнем концентрації підприємств металургійної та хімічної промисловості, що, в свою чергу, збільшує навантаження на навколишнє середовище і формує загрозу для здоров’я населення. Тому справляння екологічного податку обумовлено життєвою необхідністю компенсації завданих збитків природним ресурсам та мінімізацією негативного впливу на них господарської діяльності підприємств.

За десять місяців 2019 року підприємства Донецької області сплатили 896,6 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. Так, до Державного бюджету надійшло 478,1 млн грн, а скарбниці місцевих громад  суттєво поповнились на суму 418,5 млн гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання декларації з екологічного податку за ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада 2019 року, а сплатити податкове зобов’язання необхідно до 19 листопада 2019 року. Захист довколишнього середовища – наша загальна турбота, і саме від нас залежить, яке майбутнє буде у наших дітей та нащадків.

Майже 94 мільйона гривень сплачено користувачами води на Донеччині

 

Рентна плата за спеціальне використання води є одним із  найважливіших інструментів охорони довкілля і відтворення природно-ресурсного потенціалу Донецького регіону. Саме за рахунок частини збору, що надходить до скарбниць місцевих громад, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ Донеччини.

До бюджетів всіх рівнів Донецької області платники рентної плати за спеціальне використання води за 10 місяців 2019 року перерахували 93,5 млн гривень. Ця сума майже рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами:

-  45%, або 42,1 млн грн – до загального фонду державного бюджету;

-  45%, або 42,1 млн грн – до загального фонду місцевих бюджетів;

-  10%, або 9,3 млн грн – до спеціального фонду державного бюджету.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно.

Майже 3 мільярда гривень доходів задекларували

платники Донеччини за 2018 рік

 

Закінчилася кампанія декларування доходів громадянами та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Одним із резервів наповнення місцевих бюджетів є саме надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами своїх доходів. Тож добробут та благоустрій рідного краю залежить від добросовісності виконання громадянами своїх обов’язків перед державою та суспільством.

Так, за результатами 9 місяців поточного року мешканцями Донецького регіону подано понад 26 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2018 рік, що приблизно на пів тисячі декларацій більше, ніж в минулому році.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу зросла на 723,1 млн грн у порівнянні з торішніми показниками та становить 2 864,5 млн гривень.

Таким чином, у 2019 році бюджет отримає податку на доходи фізичних осіб у сумі 85 млн грн та військового збору – 13,5 млн гривень.

Статки понад 1 мільйон грн задекларували 184 громадянина. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 1 989,8 млн грн, а  податок на доходи фізичних осіб до сплати – 50,8 млн гривень.

Водночас зауважуємо, що попри завершення деклараційної кампанії громадяни можуть ще скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2018 року до кінця року. На сьогодні вже 3 333 мешканці Донеччини скористалися такою можливістю. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників, склала 5,9 млн гривень.

За спеціальне використання води підприємства Донеччини сплатили більше 90 мільйонів гривень

 

За дев’ять місяців 2019 року платники рентної плати за спеціальне використання води Донецької області перерахували до бюджетів всіх рівнів 91,2 млн гривень. Ця сума майже рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є, зокрема, первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів. Об’єктом оподаткування рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі. 

Саме за рахунок частини рентної плати, що надходить до скарбниць місцевих громад, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ  Донецької області.

Нагадуємо, граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно.

Якісне обслуговування платників та надання адміністративних послуг – головне завдання працівників Мар’їнського управління

За січень - жовтень 2019 року  державними податковими інспекціями у Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП)  Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області надано 13758 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваною, була послуга щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Звернулось - 6994 громадян.

Дещо менша протягом січня-жовтня поточного року кількість звернень, щодо видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Щодо видачі картки платника податків звернулось 5637 осіб.

ЦОП Мар’їнського управління надається широкий спектр безкоштовних послуг для платників податків та громадян.

Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номера, довідок тощо.

Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до ЦОП, мають змогу проконсультуватися з тих чи інших питань із кваліфікованими спеціалістами.

Запрошуємо платників відвідати Центри обслуговування платників Мар’їнського управління, які знаходяться за наступними адресами:

Мар’їнська ДПІ вул. Пушкіна будинок 17, м. Курахове, Мар’їнський район, Донецька область, 85612;

Великоновосілківська ДПІ, вул. Центральна будинок 31, смт. Велика Новосілка, Донецька область, 85500;

Вугледарська ДПІ вул. 30-річчя Перемоги будинок 16, місто Вугледар, Донецька область, 85670.

Центри обслуговування платників приймають відвідувачів:

з понеділка по четвер з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., обідня перерва-з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хвилин;

у п'ятницю - з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., Обідня перерва-з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хвилин.

Погашення заборгованості зі сплати ЄВ – одне із першочергових завдань Мар'їнського управління

На сьогодні єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по Мар'їнському управлінню Головного управління ДПС у Донецькій області за найманих працівників сплачують 1953 - фізичних та 342 - юридичних особи, а також 2649 фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників. Так, за період січень-жовтень 2019 року страхувальники сплатили до бюджету 428 млн грн єдиного внеску, що більше на 53 млн грн, або на 14 відсотків у порівняні з відповідним періодом минулого року, відзначила начальник Мар'їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області Тетяна Трофимова. Однак, станом на 1 листопада 2019 року заборгованість зі сплати єдиного  внеску по Мар'їнському і Великоновосілківському районах та м. Вугледар складає майже 220 млн грн , в тому числі борг фізичних осіб-підприємців – 24 млн гривень.

Відповідно до чинного законодавства єдиний  внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Відповідно до законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки). На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі не погашення узгодженого боргу з єдиного внеску, податкові органи надсилають в порядку, встановленому законом до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату боргу (недоїмки). 

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам'ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім'ї. Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Для того щоб дізнатися про наявність або відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Саме своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Тому, одним із пріоритетних напрямків роботи Мар'їнського управління є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску.

Платниками Мар’їнського управління до державного бюджету сплачено 131 мільйон гривень ПДВ

За січень-жовтень поточного року платниками Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплачено до Державного бюджету України 131 мільйон гривень податку на додану вартість. Зокрема у жовтні - 21 мільйон гривень, що перевищило середньомісячні надходження на майже на 9 мільйонів або на 71,6 %.

Надходження ПДВ займають 28,6 % у загальній сумі сплачених до державного бюджету коштів по Мар’їнському управлінню.

На обліку у Мар’їнському управлінні станом на 01.11.2019 року перебуває 205 платників податку на додану вартість юридичних осіб та 36 фізичних осіб-підприємців.

Звертаємо увагу, що інформацію щодо реквізитів рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ платники податків мають можливість переглянути в приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські реквізити» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».

На допомогу армії платники податків Мар’їнського управління спрямували майже 32 мільйона гривень

У січні – жовтні 2019 року платники, що перебувають на обліку у Мар’їнському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили майже 32 мільйона гривень військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 4 мільйона гривень або на 14,2 відсотки. Про це повідомив начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова.

Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Фахівці Мар’їнського управління закликають усіх роботодавців своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, відображати в звітності реальну зарплату, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.

Майже 62 мільйона гривень з початку року спрямували до місцевих бюджетів платники єдиного податку Мар’їнського управління

 

За підсумками 10 місяців 2019 року платники єдиного податку території обслуговування Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області поповнили місцеві скарбниці на 62 млн грн, що на 11,7 % перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

На даний час у Мар’їнському  управлінні зареєстровано 2244 фізичних осіб суб’єктів підприємницької діяльності та 280 юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили сільгосппідприємства – платники єдиного податку четвертої групи, сплативши майже35 млн гривень. Порівняно з січнем – жовтнем 2018 року сплата податку сільгосппідприємствами зросла на 6,9% або на 2 млн гривень.

Від фізичних осіб – підприємців за підсумками десяти місяців надійшло понад          23 млн грн, що на 4,0 млн грн або на 22,8 % перевищило показники відповідного періоду минулого року.

Натомість юридичні особи третьої групи спрямували до місцевих бюджетів 3,5 млн грн єдиного податку.

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 22.10.2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308, яким затверджено нові форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку.

З початку року бізнес спрямував до місцевих скарбниць 324 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб

За десять місяців 2019 року платники податків Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплатили до зведеного бюджету майже 434 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 72 мільйонів гривень або на 20 відсотків більше у порівняні з відповідним періодом минулого року. Зокрема, місцевий бюджет отримав майже 324 мільйонів гривень податку, що  на 54 мільйона гривень. перевищує минулорічні показники.

Частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень податків і зборів до місцевого бюджету складає 51 відсоток. Тому громадянам слід завжди пам’ятати, що сплата податку на доходи фізичних осіб – це внесок у розвиток місцевої громади, а сумлінне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарантії їх соціального захисту.

Нагадаємо, Законом України від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік"  з 1 січня 2019 року встановлено мінімальну заробітну плату у розрахунку на місяць у розмірі 4173 гривень. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 липня - 2007 гривень, з 1 грудня - 2102 гривні.

Звертаємо увагу платників податку, що з 1 жовтня, у зв’язку з переходом Державної податкової служби України на міжнародні стандарти IBAN, Державною казначейською службою України відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів.

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податку на доходи фізичних осіб та інших податків та платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці:

Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

- у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом». Вхід до Електронного кабінету здійснюється, з використанням кваліфікованого електронного підпису, за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС

- у контролюючому органі ДПС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

За 10 місяців 2019 року платниками Мар’їнського управління на соціальні виплати перераховано 428 мільйона гривень єдиного внеску

 

Саме таку суму єдиного внеску спрямовано на казначейські рахунки за січень-жовтень поточного року, що перевищує показники відповідного періоду минулого року на 14,1 %, або на 53 мільйони гривень. Зокрема у жовтні сплачено 41 мільйон гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску мешканці регіону отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи  професійних захворювань. Саме тому фахівцями Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області значна увага приділяється дотриманню роботодавцями законодавчих норм щодо оплати праці.

Так, з початку року завдяки роботі фахівців служби, спрямованої на детінізацію заробітних плат та офіційне оформлення працівників, забезпечено додаткове надходження 1567,3 тисяч гривень  єдиного внеску.

Нагадуємо, що з 1 жовтня у зв’язку з переходом Державної податкової служби України на міжнародні стандарти IBAN, Державною казначейською службою України відкрито нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та фінансових санкцій.

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати, єдиного внеску в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці:

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (з 01.10.2019) (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/).

 - у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом». Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

- у контролюючому органі ДПС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

636 мільйонів – внесок платників Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області до місцевих скарбниць

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень-жовтень 2019 року, що на 104 мільйони гривень або на 19,4 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема у жовтні місцеві бюджети отримали 63 мільйони.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 51,0 % від надходжень до місцевих бюджетів. За січень-жовтень поточного року до бюджету надійшло 324  мільйони гривень зазначеного податку.

Платники Мар’їнського району забезпечили дві третини усіх відрахувань до місцевих бюджетів території, яка обслуговується Мар’їнським управлінням – 402 млн грн (63,3%), підприємці Великоновосілківського району поповнили бюджет на 125 млн грн (19,5%), м. Вугледар – на 109 млн грн (17,2%).

Кошти, що надходять до місцевих бюджетів використовуються на розвиток місцевих громад, сприяють вирішенню і реалізації багатьох соціальних та інфраструктурних проектів, наданню більш якісних та різноманітних послуг, покращенню якості життя місцевих жителів.

100 мільйонів гривень сплачено до бюджету у жовтні платниками податків Мар’їнського управління.

А в цілому, за січень-жовтень 2019 року платники податків, які зареєстровані на території обслуговування Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області,  сплатили до зведеного бюджету країни 1094 мільйона гривень податків і зборів, що на 154 мільйони гривень або на 16 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали 636 мільйонів гривень, що на 104 мільйона гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 19 відсотків.

Натомість, збір коштів до державного бюджету з початку року склав 458 мільйона гривень.

Керівник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та підкреслила, що управління і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

Нагадуємо.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом України (далі – ПКУ) для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п.57.1 статті 57 ПКУ).

 

 

  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора