Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 15.10.2019

До уваги платників податку на прибуток, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 11.11.2019 останній день подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями) та фінансової звітності за 9 місяців 2019 року.

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 19 жовтня 2018 року № 842 (далі – Декларація).

Відповідно до вимог п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є невід’ємною частиною Декларації.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 31.05.2019 р. № 226 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку», фінансова звітність за 9 місяців 2019 року подається за новими формами.

Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків – форм фінансової звітності (абзац 11 п.48.3 ст.48 Податкового кодексу України), то Декларація подається після подання фінансової звітності та отримання квитанцій щодо її прийняття.

До уваги платників єдиного внеску!

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

З 01 жовтня 2019 року вступають в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та фінансових санкцій за стандартом IBAN (29 літерно-цифрових символів)!!!

Інформація щодо реквізитів рахунків для платників Донецької області на субсайті Головного управління ДПС у Донецькій області офіційного вебпорталу ДПС (https:// dn.tax. gov.ua) у рубриці «Бюджетні рахунки»

 

До уваги платників ПДВ, акцизного податку та підприємств - субʼєктів ЗЕД

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

З 10.10.2019 діють нові рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, а також депозитного рахунку ДФС України для сплати авансових платежів (передоплати), що вносяться підприємствами до/або під час митного оформлення, відкриті відповідно до вимог стандарту IBAN .

Звертаємо увагу, що 31.10.2019 спливає граничний термін використання діючих рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ, в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, а також депозитного рахунку ДФС України.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати ПДВ і акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового і авансових платежів (передоплати), що вносяться підприємствами до/або під час митного оформлення, наголошуємо на необхідності починаючи з 01.11.2019 здійснювати їх сплату на рахунки, відкриті в Казначействі (код банку 899998) за стандартом IBAN.

З 1 січня 2020 року змінюється форма податкової декларації про майновий стан і доходи

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Пресслужба Державної податкової служби України повідомила.

З 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:

доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

в декларації у розділі ІІ «доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та  «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця»;

Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку.

У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів,  отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Податкового кодексу України визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.

Відповідальність за порушення термінів сплати податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що у разі несплати суми узгодженого податкового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Розмір штрафів залежить від кількості затриманих днів, а саме:

- при затриманні до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання ― розмір становить 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затриманні більше ніж 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання ― у розмірі 20 відсотків суми податкового боргу (п. 126.1 ст.126 Податкового кодексу України );

При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, розпочинається нарахування пені починаючи з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст.129 Податкового кодексу України ).

Оподаткування подарунків

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що об’єкти дарування, зазначені в пп. 174.1 ст.174 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за правилами, встановленими ст. 174.2 ПКУ для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об’єкта дарування, що отримується обдарованими, які не зазначені у пп. 174.2.1 ПКУ, зокрема не членами сім’ї  першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пп. 167.2 ПКУ, а саме 5 %.

За нульовою ставкою ПДФО оподатковуються об’єкти дарування, що отримуються від членів сім’ї  першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 ст. 174 ПКУ).

Отже, фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента - не члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості подарунка.

Слід зазначити, що будь-який подарунок, отриманий від фізичної особи - нерезидента, оподатковується за ставкою 18 %.

Порядок подання уточнюючої декларації з рентної плати за спеціальне використання води підприємствами ЖКХ

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Житлово-комунальними підприємствами п.п. 14.1.59 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено суб’єктів господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (далі - Підприємства ЖКХ).

Платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі - Водокористувачі, Рентна плата) є первинні водокористувачі - суб’єкти господарювання, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів на підставі дозволів на спецводокористування (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Платники Рентної плати щоквартально складають податкову декларацію з рентної плати за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (із змінами та доповненнями) (далі - Декларація), зокрема податкові зобов’язання з Рентної плати обчислюються та декларуються у додатку 5 до Декларації (далі - Додаток 5).

Водночас декларування податкових зобов’язань з Рентної плати у Додатку 5, з метою спрямування Рентної плати до відповідних бюджетів, передбачено за кодами водних об’єктів, які визначаються відповідно до Кодифікації водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Кодексу (додаток 16 до Декларації) (далі - Кодифікація водних об’єктів), які зазначаються платниками Рентної плати у рядку 6 Додатка 5. Для кожного типу водного об’єкта, визначеного відповідно до Кодифікації водних об’єктів складається окремий Додаток 5.

При цьому Підприємствам ЖКХ при декларуванні податкових зобов’язань з Рентної плати для визначення кодів водних об’єктів, що зазначаються у рядках 6 Додатків 5 слід використовувати коди водних об’єктів за типом таких водних об’єктів наданих їм у користування згідно з Кодифікацією водних об’єктів за обсяги води, які використовуються для:

власних технологічних потреб — коди водних об’єктів групи 4.0.0 «Води, які використовують житлово-комунальні підприємства (пункт 255.7 статті 255 розділу IX Кодексу)»;

задоволення потреб населення, а також Постачання вторинним водокористувачам - коди водних об’єктів групи 1.0.0 «Води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів для цілей центрального водопостачання та провадження господарської діяльності».

інтегрування задекларованих платниками Рентної плати сум податкових зобов’язань з Рентної плати до карток особових рахунків платників здійснюється за кодами бюджетної класифікації до яких належать водні об’єкти, які використовуються Водокористувачами, визначені відповідно до Класифікації доходів бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 «Про бюджетну класифікацію», зокрема: рентна плата за спеціальне використання води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення) - 13020100;

рентна плата за спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення -13020200;

надходження з рентної плати за спеціальне використання води від підприємств житлово-комунального господарства — 13020400.

Таким чином помилкове зазначення кодів водних об’єктів у рядку 6 Додатка 5 викликає необхідність коригування податкових зобов’язань з Рентної плати у частині визначення міжбюджетних відносин.

Для виправлення помилково зазначеного коду водного об’єкта після закінчення граничного терміну подання Декларації платник Рентної плати, відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу, за відповідний звітний (податковий) період складає уточнюючу Декларацію та Додатки 5 до неї, кількість яких відповідає кількості об ’ єктів оподаткування за типами водних об’єктів наданих у користування Водокористувачу.

Таким чином при складанні платником Рентної плати уточнюючої Декларації сума податкових зобов’язань, нарахована за помилково зазначеним у рядку 6 Розрахунку кодом водного об’єкта, підлягає зменшенню на всю раніше задекларовану суму Рентної плати та нарахована за правильно визначеними відповідно до Кодифікації водних об’єктів коду водного об’єкта із урахуванням вимог п. 50.1 ст. 50 Кодексу.

Зокрема, в уточнюючому Додатку 5 задекларовані податкові зобов’язання з Рентної плати, які у зв’язку із невірно визначеним (зазначеним) кодом водного об’єкта підлягають анулюванню зазначається:

у р. 6 - код водного об’єкта, зазначений у раніше поданому Додатку 5, що підлягає виправленню,

у р. 13 — сума податкових зобов’язань, що відповідає величині 0 «нуль»,

у р. 14 - сума податкових зобов’язань, що уточнюється,

у р. 14.2 — сума податковий зобов’язань, що підлягає зменшенню.

У уточнюючому Додатку 5, у якому обчислюється сума податкових зобов’язань, що підлягає нарахуванню за необхідним кодом водного об’єкта зазначається:

у р. 6 - необхідний (виправлений) код водного об’єкта, визначений відповідно до Кодифікації водних об’єктів,

у р. 8 - об’єкт оподаткування Рентною платою за напрямком використання (постачання), що відповідає коду водного об’єкта, зазначеного у

р. 6,

у р. 9 - ставка Рентної плати, визначена відповідно до пп. 255.1 - 255.2 Кодексу,

у р. 10 - коефіцієнт, який застосовується для обчислення сум податкових зобов’язань Рентної плати для об’єкта оподаткування Рентною платою за напрямком використання (постачання), що відповідає коду водного об’єкта, зазначеного у р. 6,

у р. 13 - обчислена сума податкового зобов’язання з Рентної плати,

у р. 14 - сума податкового зобов’язання, що уточнюється - «0» (нуль);

у р. 14.1 - сума податкового зобов’язання, що збільшується, яка відповідає сумі податкового зобов’язання з Рентної плати зазначеного у р. 13

Додатку 5,

у р. 15 - розмір штрафної санкції, визначеної відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу,

у р. 16 - обчислена сума штрафної санкції,

у р. 17 - сума пені, визначена відповідно до ст. 129 Кодексу.

Якщо Підприємство ЖКХ при декларуванні податкових зобов’язань з Рентної плати за звітні (податкові) періоди починаючи з 01 січня 2018 року обчислювало податкові зобов’язання з Рентної плати із застосуванням до всього загального об’єкта оподаткування Рентною платою коефіцієнта «0,3», таке Підприємство ЖКХ складає окремі уточнюючі Декларації за відповідні звітні (податкові) періоди із Додатками 5 до неї, кількість яких повинна відповідати кількості складових частин загального об’єкта оподаткування Рентною платою, визначених у залежності від напрямків використання (постачання) води за типами водних об’єктів відповідно до Кодифікація водних об’єктів.

Про сплату плати за землю з фізичних осіб

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Згідно із п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 126.1 ст.126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Отже, оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

 Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

Єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

З 1 січня 2021 року в Україні впроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску. Це створить максимально комфортні та зрозумілі для платників правила розрахунків з бюджетом та цільовими фондами, скоротить їх фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску. Також сплачуватимуться грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень, за винятком грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу), які сплачують державні та комунальні унітарні підприємства та їх об’єднання.

Для розрахунків з бюджетом та цільовими фондами платнику податків необхідно буде подати на виконання до банку, в якому він обслуговується, лише один розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок загальної суми належних до сплати платежів або окремі розрахункові документи за відповідними податками та зборами.

ДПС у щоденному режимі (крім вихідних, святкових та неробочих днів) формуватиме в розрізі платників податків необхідні реєстри із зазначенням відповідної інформації та надсилати їх до Казначейства.

Реєстр платежів формуватиметься по платниках податків в межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок. Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником податків в електронній формі через електронний кабінет.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року. 

Довідка:

Верховною Радою України схвалено законопроекти № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Щодо ведення податкового обліку фізичною особою підприємцем на загальній системі оподаткування

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податковогокодексу України (далі – Кодекс) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом.

Обов'язки платника податків встановлено ст. 16 Кодексу. Так, платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (пп. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Кодексу), а також забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених Кодексом (пп. 16.1.12 п. 16.1 ст. 16 Кодексу).

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст. 177 Кодексу.

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Кодексу фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - Книга обліку доходів і витрат), та Порядок її ведення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218 (далі - наказ № 481).

Отже, відповідно до вимог Кодексу, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування з метою обчислення оподаткованого доходу зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат у порядку, встановленому наказом № 481.

Для реєстрації Книги обліку доходів і витрат фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.

Увага!

 

Головне управління ДПС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань  переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення ООС, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 050706805

 

 

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Плата за землю збагатила місцеві бюджети Донеччини

майже на 875 мільйонів гривень

 

За дев’ять місяців 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 874,7 млн грн плати за землю, що на 27,4%, або на 188 млн грн більше, ніж у минулому році.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 724,7 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що більше минулорічних показників майже на третину, або на 168,3 млн гривень.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 150 млн грн, у порівнянні з 2018 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 19,7 млн грн, або 15,1 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2019 році посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 9,3 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 217,5 млн грн, землекористувачі Слов’янського району поповнили місцеві бюджети на 96 млн грн, а Добропільського району - на 91 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Майже на 23% збільшились надходження від власників

нерухомості Донеччини

 

За дев’ять місяців 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 80,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 22,6% перевищує надходження минулого року.

Більше третини від усіх надходжень податку на нерухоме майно по Донецькій області забезпечили платники Маріупольського управління ГУ ДПС у Донецькій області, їх цьогорічний внесок вже склав майже 28 млн гривень.

За дев’ять місяців 2019 року юридичні особи вже сплатили 50,2 млн грн, в тому числі 18 млн грн надійшло від платників-юридичних осіб м. Маріуполя.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-вересень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно на 36,3% більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 30,1 млн гривень, з них більше третини – це сплата податку за нерухомість, яка перебуває у власності мешканців м. Маріуполя.

Нагадуємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає сплаті протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення від органів ДПС. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв метрів, і будинків - більше 120 кв метрів. У випадку наявності об’єктів різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв метрів.

Мешканці Донеччини сплатили ПДФО у 2019 році на 25 відсотків більше

 

За дев’ять місяців 2019 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло більше 9,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає майже 25%, або 1,8 млрд гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме більше 2,3 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 440,7 млн грн перевищує надходження 2018 року.

Решту коштів, а саме 6,8 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цьогорічні перерахування до місцевих скарбниць на 1,4 млрд грн більше надходжень 2018 року.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями податкової служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує роботодавцям, що у зв’язку з підвищенням у 2019 році мінімальної заробітної плати до 4173 гривень відповідно збільшилась і відповідальність за порушення трудового законодавства. Так, за неофіційне працевлаштування робітника «економним» роботодавцям у 2019 році загрожує штраф вже у розмірі 125 190 гривень за кожного працівника проти 111 690 грн у минулому році.  

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора