Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 19.12.2019

З 01.01.2020 змінюються реквізити рахунків для сплати податків та єдиного внеску

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

З 1 січня 2020 року змінюються реквізити рахунків для сплати податків і зборів та зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Пов’язано це з тим, що Державною казначейською службою України з початку 2020 року рахунки для сплати коштів до бюджетів будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями).

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 01.01.2020 року, після її отримання від Казначейства буде розміщена на вебпорталах органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який Верховна Рада ухвалила 14 листопада 2019 року.

Мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня 2020 року – 4723 грн (ст.8 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Увага! Державний бюджет не передбачає збільшення мінімальної заробітної плати упродовж року.

Прожитковий мінімум для працездатної особи в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року – 2102 грн (ст.7 Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік»).

Розміри податків, які сплачуватимуть фізичні особи-підприємці у 2020 році

Система оподаткування

Єдиний податок

 

ЄСВ

(22% від мінімальної заробітної плати)

ПДФО

(Податок на доходи фізичних осіб)

Військовий збір

 

Всього

за місяць:

 

І група

єдиного податку

210,20 грн

(до 10% від прожиткового мінімуму працездатної особи)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1249,26 грн

ІІ група єдиного податку

944,60 грн

(до 20% від мінімальної заробітної плати)

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1983,66 грн

ІІІ група єдиного податку

(без ПДВ)

5%

від доходу

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн

+ 5% від доходу

ІІІ група єдиного податку (з ПДВ)

3%

від доходу

+ 20% ПДВ

1039,06 грн

не сплачується

не сплачується

1039,06 грн

+ 3% від доходу

+ 20% ПДВ

Загальна система оподаткування

не сплачується

1039,06 грн

18%

від чистого прибутку

(дохід мінус витрати)

1,5%

від чистого прибутку (дохід мінус витрати)

1039,06 грн

+ 18% ПДФО

+ 1,5% військовий збір

За найманого працівника

не сплачується

1039,06 грн

(22% від окладу)

850,14 грн

(18% від окладу)

70,85 грн

(1,5% від окладу)

1960,05 грн

Туристичний збір

Для внутрішнього туризму (до 0,5% від мінімальної заробітної плати) – 23,62 грн;

Для в’їзного туризму (до 5% від мінімальної заробітної плати) – 236,15 грн.

Податок на нерухомість (не більше 1,5% від мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.) – 70,85 грн.

Скористатись правом на податкову знижку у 2019 році можна лише до 28 грудня

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

Громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Зазначене право передбачено ст. 166 Податкового кодексу України.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Витрати, дозволені для включення до податкової знижки за підсумками 2018 року:

  • частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Кодексу;
  • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Кодексу;
  • сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу);
  • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески  в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
  • сума коштів сплачених платником податку у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом;
  • суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій або оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  • суми коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;
  • суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Звертаємо увагу: для отримання податкової знижки за підсумками 2018 року  платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 28 грудня поточного року.

Нагадуємо, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Чи має право платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку)?

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Звертаємо увагу: для отримання податкової знижки за підсумками 2018 року  платнику податку потрібно заповнити і подати декларацію про майновий стан і доходи не пізніше      28 грудня 2019 року.

Фізична особа – платник податку, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію договору оренди житла, платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати, заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Додатковими документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання, тощо.

Повернення помилково або надміру сплачених податків та орендної плати за земельні ділянки розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Конституційний Суд України рішенням від 05.06.2019 у справі № 3-391/22018 (6048/18) визнав таким, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення першого речення абзацу двадцять шостого розд. І Закону України від 23 березня 2017 року № 1989-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», згідно з якими «нараховані та сплачені за період проведення антитерористичної операції суми плати за землю відповідно до ст.ст. 269 – 289 ПКУ за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення антитерористичної операції, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку».

Отже, норма стосовно не повернення платникам податків надміру сплачених податкових зобов’язань з Плати за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення антитерористичної операції, скасована з 05.06.2019.

Статтею 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлені умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платникам податків.

Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 зі змінами та доповненнями, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182 (далі – Порядок), встановлені аналогічні вимоги, що і в ПКУ.

Відповідно до Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету здійснюється з того бюджету, до якого такі кошти були зараховані. Якщо платіж, що повертається, був сплачений до загального (спеціального) фонду державного або місцевих бюджетів, але згідно з бюджетним законодавством не передбачений серед джерел надходжень бюджетів у поточному бюджетному році, то повернення здійснюється за рахунок податків та зборів, не віднесених до інших категорій (код класифікації доходів бюджету 19090000) або інших надходжень (код класифікації доходів бюджету 24060300) відповідного бюджету.

Враховуюче викладене, на підставі вимог ст. 43 ПКУ та Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.04.2019 за № 370/33341, контролюючі органи направляють до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок про повернення надміру сплачених коштів платнику податків.

Як отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України фізичній особі, яка має місце реєстрації на тимчасово окупованій території або території населених пунктів на лінії зіткнення та має статус внутрішньо переміщеної особи?

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

Відповідно до частини першої ст. 16 Закону України від 29 червня 2004 року № 1906-IV «Про міжнародні договори України» зі змінами та доповненнями міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інші органи державної влади, до відання яких віднесені питання, що регулюються міжнародними договорами України, забезпечують дотримання і виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами України, стежать за здійсненням прав, які випливають з таких договорів для України, і за виконанням іншими сторонами міжнародних договорів України їхніх зобов’язань.

З метою застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування юридичних та фізичних осіб України, які отримують доходи за межами України, органи ДПС за місцезнаходженням юридичних осіб (місцем проживання фізичних осіб) видають довідку-підтвердження статусу податкового резидента України, форма якої встановлена наказом ДПА України від 12.04.2002 № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» зі змінами та доповненнями (далі – Наказ № 173).

Пунктом 2 Наказу № 173 встановлено, що довідку-підтвердження статусу податкового резидента України видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10-ти робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи.

Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1382) визначено порядок реєстрації місця проживання фізичних осіб в Україні та перелік документів, що підтверджують її здійснення.

Абзацом одинадцятим ст. 3 Закону № 1382 встановлено, що реєстрація – внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування фізичної особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, – паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (абзац дев’ятий ст. 3 Закону № 1382).

Згідно з частиною першою ст. 4 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі – Довідка), що діє безстроково, крім випадків, передбачених ст. 12 цього Закону. Така Довідка видається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 із змінами та доповненнями.

Пунктом 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 1 розд. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення), визначено що фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи - платника податків або повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР або № 5ДРП відповідно.

Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу (п. 2 розд. IX Положення).

Таким чином, фізична особа, яка має місце реєстрації на тимчасово окупованій території або території населених пунктів на лінії зіткнення та отримала Довідку, може подати письмове звернення щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України до контролюючого органу за місцем проживання як тимчасового переселенця. При цьому такою фізичною особою повинно бути проінформовано контролюючий орган про зміну місця проживання шляхом подання заяви за формою № 5ДР або № 5ДРП та внесено відомості про зміну місця проживання відповідно до Закону № 1382.

Чи подається ЮО податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та сплачується плата за землю за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення?

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

У період з 14 квітня 2014 року по 31 грудня року, в якому завершено проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил (ООС),не нараховується та не сплачується плата за землю (далі – Плата) за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або на території населених пунктів на лінії зіткнення , які перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, відповідно до п.п. 38.7 п. 38 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ)

Таким чином, у юридичних осіб виникає право не нараховувати та не сплачувати Плату за земельні ділянки, що розташовані на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено антитерористичну операцію та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

Юридичні особи зобов’язані відповідно до вимог ст. 49 ПКУ подавати до контролюючих органів податкову декларацію з Плати з декларуванням суми Плати із нульовим значенням, що відповідатиме положенням п.п. 38.7 п. 38 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

 

Увага!

 

Головне управління ДПС у Донецькій області доводить до відома суб’єктів господарювання, що з питань  переміщення товарних вантажів через контрольні пункти в`їзду-виїзду зони проведення ООС, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 години за телефонами «гарячої лінії»  0993683346  та 0507068055».

 

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Донеччина: «врожай» податків від аграріїв регіону

склав майже 194 мільйони гривень

 

Аграрії Донеччини вже завершили комплекс осінньо-польових робіт та відзвітували щодо врожаю сільськогосподарських культур у 2019 році. Також і місцеві бюджети отримали свій «врожай» податків – за 11 місяців 2019 року місцеві скарбниці Донецького регіону отримали від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування 193,6 млн грн єдиного податку.

Сьогодні у Донецькій області 887 представників аграрного бізнесу обрали спрощену систему оподаткування. Лідерами зі сплати єдиного податку четвертої групи є аграрії, що перебувають на обліку у Мар`їнському районі, з результатам понад 35,8 млн грн, від агросектору Волноваського району надійшло 30,3 млн гривень. Трішки менше надійшло від сільгоспвиробників Мангушського району – 29,7 млн гривень.

Нагадуємо, що до четвертої групи платників єдиного податку належать аграрії, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Ставка податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Її розмір розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто від площі земельних ділянок.

Штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали майже 4 млн гривень

 

За 11 місяців 2019 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 229 перевірок, за результатами яких штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали 3,9 млн гривень.

Контроль за цією сферою наразі є одним з важливіших напрямків роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області. До речі, станом на 01 грудня 2019 року у регіоні здійснюють розрахунки з використанням РРО майже 10 тис. господарських одиниць.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу споживачів, що у зв’язку з набранням чинності 19 квітня 2020 року нових правил використання РРО відповідно до Законів України №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детенізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» для фізичних осіб – підприємців дещо зміниться у формуванні звітності. 

Так, при використанні програмних РРО необхідно буде щодня формувати у паперовій або у електронній формі фіскальні звітні чеки, контрольні стрічки; розрахункові операції повинні проводитись з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів та послуг. Важливо і необхідно здійснювати облік товарних запасів, здійснювати продаж тільки тих товарів та послуг, які відображені в обліку.

При цьому при проведенні перевірки платники податків зобов’язані надати контролюючому органу документи у паперовій або електронній формі. Зазначені документи повинні підтвердити облік або походження товарів, які на момент перевірки знаходяться на місці продажу.

Але такі умови не розповсюджуються на суб’єктів господарювання, які є платниками єдиного податку і не зареєстровані платниками ПДВ.

Приріст ПДФО з доходів громадян Донеччини

склав більше 2 мільярдів гривень

 

За січень-листопад 2019 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло майже 11,2 млрд грн податку з доходів фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає 23%, або майже 2,1 млрд гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує громадянам про можливість скористатися правом на податкову знижку.

Якщо ви у 2018 році сплачували за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім`ї, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом або понесли витрати у зв`язку із переобладнанням транспортного засобу та інше, то можете повернути собі частину коштів, які протягом звітного року були сплачені в бюджет у вигляді податку на доходи фізичних осіб (повний перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки, визначено п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу, з актуальною редацією якого  можна ознайомитися на сайті ДПС України за наступним посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/kodeksi/63224.html).

Громадянину, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2018 року, необхідно до 31 грудня 2019 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

Шановні громадяни! Нагадуємо – якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. Тож, не ждіть до останнього – скористайтеся можливістю повернути свої гроші вже сьогодні!

 

Власники нерухомого майна поповнили місцеві скарбниці Донеччини

на 98 мільйонів гривень

 

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 98,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 20,6%, або на 16,7 млн грн більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Лідирують у сплаті цього податку, зазвичай, власники майна – юридичні особи, ними сплачено 64,1 млн грн, що на 7,4 млн грн, або на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, фізичними особами сплачено 34 млн грн, що перевищує минулорічні надходження на 38 відсотків.

Нагадуємо - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2019 рік. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2018 році.

Водночас зауважуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м, і будинком, площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м, тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри.

Податкова Донеччини акцентує увагу платників, що розвиток інфраструктури, освіти й охорони здоров’я нашого регіону – усе це залежить від відповідального ставлення мешканців Донецької області до сплати податків. Адже тільки за умови достатніх фінансових ресурсів місцевих бюджетів можна говорити про вирішення головних потреб регіону.

Рекордний мільярд гривень плати за землю поповнив

місцеві скарбниці Донеччини

 

Власниками та орендарями земельних ділянок Донецького регіону з початку 2019 року сплачено на 26,3%, або на 219,7 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 1 млрд 54 млн гривень.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 887,4 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 166,7 млн гривень.

Найбільші суми цього податку сплачені до місцевих бюджетів м.Маріуполя – 264 млн грн, Слов’янського району – 116,4 млн грн, Добропільського району – 109,5 млн грн, та м. Краматорська – 105,7 млн гривень.

Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямку легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 

«Економний» ремонт автотранспорту: як витрати «ховають» прибуток

 

В практиці контрольно-перевірочних заходів, які проводять податківці Донеччини, можна згадати чимало цікавих епізодів, коли підприємці на загальній системі оподаткування не в повній мірі враховують норми податкового законодавства, зокрема, використання основних засобів подвійного призначення.

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб встановлені випадки заниження чистого оподатковуваного доходу ФОПами, які здійснюють діяльність у сфері вантажного перевезення. Не секрет, що витратна частина любого господарства включає в себе і витрати на запчастини та ремонт «робочих конячок», але список дозволених витрат чітко прописаний у Податковому Кодексі України. Що не завадило підприємцям «зекономіти» на податках, включивши запчастини подвійного призначення у витрати і, тим самим, занизивши свій чистий оподатковуваний дохід.   

За результатами проведених перевірок по 8 ФОП, які здійснювали вантажні перевезення, станом на 01.12.2019 донараховано більше 13 мільйонів гривень, у тому числі ПДФО – 11,2 млн грн, військового збору – 0,8 млн грн, ПДВ – 0,6 млн грн, єдиного внеску – 0,5 млн гривень.

Держбюджет Донеччини отримав майже 9,5 млрд гривень

 

Протягом 11 місяців 2019 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до державного бюджету країни в розмірі 9 млрд 448 млн гривень.

Найбільші надходження до державного бюджету регіону за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – майже 2,5 млрд грн, м. Покровську та Покровському району – 1,2 млрд грн та м. Краматорську – 0,9 млрд гривень.

«Левову» частину надходжень до держбюджету, або більше 83%, забезпечують наступні податки: податок на доходи фізичних осіб – 2,8 млрд грн, податок на додану вартість – 2,8 млрд грн, та податок на прибуток – 2,3 млрд гривень.

З початку року управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено

69 кримінальних правопорушень

 

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за січень – листопад 2019 року складено 69 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму збитків, завданих державі, у розмірі 3 млрд гривень. З них 16 правопорушень у сфері контролю за державними закупівлями на суму більше 170 млн гривень.

Під час проведення перевірок працівниками податкової служби Донеччини виявлено цілий «букет» різноманітних фактів відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом – це і фінансові операції, пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, і ухилення від сплати податків, і службове підроблення фінансових документів тощо.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами  відомості щодо 18 кримінальних правопорушень та 61 матеріал було приєднано до кримінальних проваджень.

Протягом січня-листопада поточного року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області вилучено грошових коштів на 5,4 млн гривень, бюджету відшкодовано збитків у сумі 24,4 млн гривень.    

Майже 700 млн грн єдиного внеску щомісяця перераховує на соціальні потреби бізнес Донеччини

 

За одинадцять місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 7 млрд 664 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Щомісяця на соціальні видатки бізнес Донеччини перераховує 697 млн грн, що на 103 млн грн більше середньомісячних надходжень 2018 року. Зокрема, за останній місяць осені сплачено понад 756 млн гривень.

За територіальною приналежністю з найбільшим показником сплати єдиного внеску лідирують платники, що перебувають на обліку у м. Маріуполі. Так, за 11 місяців поточного року, завдяки злагодженій роботі фахівців служби з суб’єктами господарювання, вдалося досягти рівня надходжень єдиного внеску майже 2,3 млрд гривень.

Також за показником сплати єдиного внеску подолали рубіж у 1 млрд гривень і платники м. Краматорська та Покровського району – з початку року місцеві страхувальники перерахували по 1 млрд гривень відповідно.

Податкова служба Донеччини нагадує, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

Майже 914 мільйонів грн отримали місцеві громади Донеччини

від «спрощенців» регіону

 

За 11 місяців 2019 року платники, що обрали спрощену систему оподаткування обліку та звітності, перерахували до місцевих бюджетів 913,6 млн грн єдиного податку.

В порівнянні з минулорічними показниками загальна сума єдиного податку зросла на 16 відсотків. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 123,4 млн грн більше, ніж у 2018 році.

У структурі перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку найвагомішу частку надходжень, а це 67%, сплачено фізичними особами-підприємцями – 609,1 млн гривень. Натомість, внесок юридичних осіб складає 304,5 млн грн, з них 193,6 млн грн забезпечили сільскогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи.

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для підприємців першої або другої груп ставка єдиного податку визначається у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, затверджених на 01 січня звітного року.

Таким чином, з 1 січня ставки єдиного податку для ФОП в 2020 році складуть:

для І групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – 210,20 грн на місяць;

для ІІ групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) – 944,60 грн на місяць.

 

З початку року надходження до бюджету від платників податків Мар’їнського управління зросли у порівняні з минулорічними майже на 16 відсотків.

За січень-листопад 2019 року платники податків, зареєстровані на території обслуговування Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області,  сплатили до зведеного бюджету країни 1273 мільйона гривень податків і зборів, що на 171 мільйон гривень або на 15,5 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року. Зокрема у листопаді бізнес спрямував до бюджету 179 мільйонів гривень, що в 1,6 разів перевищило середньомісячні надходження за рік.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали 726 мільйонів гривень, що на 112 мільйонів гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 18,2 відсотки.

Натомість, збір коштів до державного бюджету з початку року склав 547 мільйонів гривень, що на 12,1 відсотки більше минулорічних показників.

Керівник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та підкреслила, що управління і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування та надання сервісних послуг.

Дії платника за новими правилами, якщо програмний РРО вийшов з ладу та електронні сервіси ДПС розглядались під час семінару у м. Вугледар

Днями, 05 грудня 2019 року, фахівцями Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області проведено семінар для фізичних осіб – підприємців міста Вугледару на тему «Зміни до податкового законодавства. Електронні сервіси ДПС».

Податківці розповіли присутнім про можливості електронного сервісу Державної податкової служби України «Електронний кабінет платника ».

Нагадали, що з 1 грудня 2019 року набрали чинності штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних або відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної та другого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 1202.1 – 120-2.3 ст. 120 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При цьому штрафні санкції, передбачені п. 1281.2 ст. 1281 ПКУ за відсутність реєстрації акцизних складів, застосовуються з 1 жовтня 2019, а передбачені п. 1281.3 статті 1281 ПКУ за незабезпечення розпорядниками акцизного складу своєчасного подання до контролюючого органу електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального й обсягу обігу пального чи спирту етилового, – з 1 січня 2020 року.

Начальник Вугледарської державної податкової інспекції Наталія Іваницька повідомила, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX (далі – Закон № 128) внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій  (далі – РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, зокрема до статті 5. Так, відповідно до внесених змін, на період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей, а у разі відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.

Зауважила, що суб’єкт господарювання може використовувати фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Протягом години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера контролюючого органу. Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи та мають зберігатися програмним РРО до моменту отримання від контролюючого органу підтвердження про доставку розрахункових документів.

На завершення семінару податківці відповіли на численні запитання присутніх.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у всіх державних податкових інспекціях Мар’їнського управління було проведено «День відкритих дверей»

Для учнів 10-х 11-х класів Курахівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 та Великоновосілківької загальноосвітньої школи I-III ступенів, 9 класу Вугледарського НВК політехнічного ліцею - загальноосвітньої школи I-II ступенів фахівці Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області провели пізнавальні екскурсії центрами обслуговування платників.

Фахівці податкової служби розповіли про основні завдання, які стоять перед податковою службою та яку роль відіграють податки у житті держави, які права та обов’язки мають платники податків, ознайомили з адміністративними послугами, які надаються Центрами обслуговування платників.

Актуальні питання адміністрування податків і зборів розглядались під час семінару у Великій Новосілці

Днями, 28 листопада, фахівцями  Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області для платників єдиного податку четвертої групи Великоновосілківського району було проведено семінар.

Податківці нагадали присутнім, що для зручності платників на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України функціонує безкоштовний електронний сервіс «Електронний кабінет платника», використовувати який можна цілодобово.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Повідомили, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі шляхом, зокрема, управління сумами помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені відповідно до положень ПКУ (п. 42 прим. 1.2 ст. 42 прим. 1 ПКУ).

Звернули увагу,що з 1 листопада поточного року діє новий порядком повернення переплачених сум податків та пені відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 та нагадали, що для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) платник податків має подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

При цьому такий платник має можливість подати заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

Також Електронний кабінет забезпечує можливість автоматизованого визначення обов'язкових для заповнення та подання форм податкової звітності та рахунків для сплати податків і зборів конкретного платника податків, заповнення, перевірки та подання податкових декларацій, звітності до контролюючого органу;

Так інформацію щодо реквізитів рахунка у системі електронного адміністрування ПДВ платники податків мають можливість переглянути в приватній частині Електронного кабінету у вкладці «Дані про банківські реквізити» режиму «Облікові дані платника» та у вкладці «Реєстр транзакцій» режиму «Система електронного адміністрування ПДВ».

Також через інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет»/меню «Система електронного адміністрування ПДВ»/опція «Реєстр транзакцій» платники можуть дізнатись про залишки коштів на електронному рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ або цю інформацію можна отримати шляхом подання за допомогою програмного забезпечення для подання податкової звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку сервісного запиту J1302301/F1302301 «Запит щодо отримання реквізитів електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку» та отримати у відповідь витяг J1402301/F1402301 «Витяг про реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку».

Користувачі Електронного кабінету через приватну частину (особистий кабінет) мають можливість подати повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність в електронному вигляді за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення за ф. № 20-ОПП).

Повідомили про зміни у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Зазначили, що законами України № 128-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон №128) і № 129-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" передбачено запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) як альтернативи класичним РРО. Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Зауважили, що на офіційному веб-порталі Державної податкової служби розміщено новий банер «Новітні РРО». Він містить актуальні матеріали та документи щодо застосування РРО та новацій у вказаній сфері.

На завершення семінару податківці відповіли на численні запитання присутніх та запросили відвідати черговий семінар у грудні.

Всім присутнім були вручені листівки підготовлені фахівцями Головного управління ДПС у Донецькій області на тему« Інструменти забезпечення прав і свобод людини в сфері податкових відносин», «Електронні сервіси, податкова у смартфоні», «Як отримати довідку про відсутність заборгованості» та інші.

«День відкритих дверей» у Великоновосілківській державній податковій інспекції в рамках проведення Всеукраїнського тижня права

В Україні щороку, починаючи з 2008, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

У Великоновосілківській ДПІ Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області в рамках Всеукраїнського тижня права  відбувся «День відкритих дверей».

З цієї нагоди до податкової інспекції завітали учні 10 класу Великоновосілківької загальноосвітньої школи I-III ступенів на чолі із класним керівником , вчителем математики Оленою Голуб.

Фахівці податкової служби провели пізнавальну екскурсію Центром обслуговування платників. Діти ознайомились з послугами, які надаються під час обслуговування суб’єктів господарювання та громадян.

Тамара Яківець розповіла про основні завдання, які стоять перед податковою службою та яку роль відіграють податки у житті держави, які права та обов’язки мають платники податків, ознайомила з адміністративними послугами, які надаються Центром обслуговування платників.

Школярі дізналися про електронні сервіси податкової служби, зокрема «Електронний кабінет», який забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Начальник Великоновосілківської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Андрій Манько привітав дітей, розповів про особливості роботи податкової служби, пріоритетом якої є надання сучасних сервісних послуг. Звернув увагу учнів, що кожен громадянин зобов’язаний поважати закон та права (як власні, так і оточення), вказав на необхідність постійного підвищення рівня знань щодо гарантованих Конституцією та законами України прав у різних сферах життя. Зокрема, зауважив, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора