Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області щодо роз’яснення податкового законодавства від 23.11.2019

Які новації чекають підприємців у 2020 році

Безперечно, «топовою» новацією є розширення кола підприємців, які будуть зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), введення електронного чеку, введення грошової винагороди для покупців («кешбек») та збільшення штрафів для порушників законодавства.

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що зазначені норми введені в дію Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Закони наберуть чинності через півроку після їх офіційного опублікування, тобто з 19 квітня 2020 року.

Нові закони відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні  програми, які призначені для реєстрації розрахункових операцій (програмні РРО). Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

До 19 квітня можна прийняти участь у тестуванні програмних РРО. Зареєструватись для участі у тестуванні можна за посиланням :https://prrosto/kmu. gov.ua/

Повноцінно використовувати програмні РРО буде можливо з 19 квітня 2020 року.

З цієї ж дати і до 1 жовтня 2020 року розпочнеться «перехідний період» для застосування штрафів для тих суб'єктів господарювання, які й зараз зобов'язані використовувати РРО.

У разі встановлення в ході перевірки факту:

– проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);

– непроведення розрахункових операцій через РРО;

– невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора більш ніж на 10 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

– невидачі (у паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа порушники заплатять штраф у розмірі:

– 10 % вартості товару, проданого з порушеннями – за порушення, вчинене вперше (зараз — 1 гривня);

– 50 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення (зараз - 100 відсотків вартості проданих товарів (послуг).

Після перехідного періоду (тобто з 1 жовтня 2020 року) розмір штрафів буде таким:

– 100 % вартості товару, проданого з порушеннями – за перше порушення;

– 150 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення.

Стартувала деклараційна кампанія – 2020

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;

- іноземного доходу;

- та в інших передбачених Кодексом випадках.

Водночас нагадуємо, що платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації до 31.12.2020.

Як отримати «ідентифікаційний номер» дитині до 14 років

Фахівці Мар’їнського управління ГУ ДПС у Донецькій області роз’яснюють, що облікові картки фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Такий документ надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.

Що стосується громадян України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, то вони можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів.

У Мар’їнському управлінні зазначають, що отримання карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника є одною з найбільш популярних послуг серед відвідувачів ЦОПів. У 2019 році їх отримали понад шість тисяч фізичних осіб .

Прийом громадян  з питань отримання реєстраційного номера платника Мар’їнським управлінням здійснюється:

Мар’їнською ДПІ за адресою: м. Курахове, вул. Пушкіна, 17

Вугледарською ДПІ за адресою: м. Вугледар, вул. 30-річчя Перемоги, 16

Великоновосілківською ДПІ  за адресою: смт. Велика Новосілка, вул. Центральна, 31

за графіком:

понеділок    –     четвер з  9:00 до 18:00,

п’ятниця     –                 з  9:00 до 16:45,

перерва на обід      –     з 13:00 до 13:45.

Мар’їнське управління ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що згідно з прийнятим Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 01.01.2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4723 гривень.

Мінімальний розмір єдиного внеску на місяць становить 1039,06 грн (22 відсотки від мінімальної зарплати), відповідно квартальна сума складає 3117,18 гривень.

Вперше у такому розмірі сплачують єдиний внесок фізичні особи-підприємці за найманих працівників, починаючи з січня 2020 року, за себе - за підсумками І кварталу 2020 року (до 20 квітня 2020 року). Єдиний внесок сплачується незалежно від того, ведеться підприємницька діяльність чи ні. Виняток складають пенсіонери за віком та особи з інвалідністю.

Нагадуємо, що  термін подання звітності по єдиному внеску за 2019 рік -  до 09 лютого 2020 року!

Як стати користувачем сучасних електронних сервісів Державної податкової служби України

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що кожен платник податків за наявності електронного цифрового підпису, може з легкістю бути активним користувачем сучасних електронних сервісів Державної податкової служби України.

У Центрі обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі) з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45) функціонує структурний підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів, в якому суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати електронний цифровий підпис. Також, у Центрі обслуговування платників кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності.

Телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586.

 

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС

Результати роботи аудиту Донеччини за 2019 рік

 

За результатами контрольно-перевірочних заходів у 2019 році додатково донараховано до державного бюджету майже 690 млн гривень. За січень – грудень 2019 року фахівці підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 738 перевірок (у тому числі 349 – документальних, 389 – фактичних), за  результатами яких до бюджету надійшло 38 млн гривень.

Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 140,9 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 25,4 млн гривень.

Підводячи підсумки минулого року, можна вже цілком незаперечливе стверджувати, що кількість перевірок за 2019 рік значно скоротилася – так, за 2018 рік було проведено 475 документальних перевірок, а в 2019 року вже на чверть, або на 126 перевірок, менше, а, одже, тиск на бізнес поступово зменшується, що повністю відповідає курсу Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок.   

Таким чином підприємства, які мають високу податкову дисципліну, можуть працювати спокійно – вони не потрапляють до заходів планового аудиту.

 

Управлінням боротьби з відмиванням доходів

за 2019 рік упереджено втрати бюджету на 3,4 млрд гривен

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за 2019 рік підготовлено 71 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень для передачі до правоохоронних органів, у тому числі у грудні підготовлено 2 матеріали на суму 372,2 млн гривень.

Найбільших втрат бюджет зазнав від порушень за ознаками предикатних злочинів згідно Кримінального кодексу України, а це «суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Під час проведення перевірок за цією статтею працівниками податкової служби Донеччини виявлено 58 злочинів (або більше 80% від усіх підготовлених матеріалів) на загальну суму 3,4 млрд гривен.

Крім того, під особливий контроль спеціалістів цього підрозділу підпадають і  правопорушення у сфері контролю за державними закупівлями – за 2019 рік складено 16 матеріалів на суму більше 170 млн гривень.

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України, у тому числі: 8 передано до Національної поліції України, 6 – до Управління СБУ в Донецькій області, 33 – до органів прокуратури і 24 – до оперативних та слідчих підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами відомості щодо 18 кримінальних правопорушень із загальною сумою завданих збитків бюджету країні понад 72 млн гривень та 65 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень.

 

Платники Донеччини оцінили переваги онлайн сервісів

 

Протягом 2019 року до податкової служби Донеччини платниками області надано понад 929 тисяч декларацій, звітів, розрахунків як в паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому із року в рік все більше платників Донеччини обирають подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Так, у 2019 році вже 84% документів звітності надійшло засобами електронних сервісів, в тому числі через Електронний кабінет платника, проти 80% у минулому році.

Найбільше звітів в електронному вигляді надається юридичними особами – 92%, фізичними особами-підприємцями – 81%, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність – 69 відсотків.

Найкраще звітують в електронному вигляді платники м. Дружківки: 92% всіх звітів надано засобами телекомунікаційного зв’язку, на другому місці платники міст Маріуполя та Торецька  – 90 відсотків.

І ще декілька цифр з надання звітності саме електронним шляхом:

100% всіх наданих декларацiй податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостiйно виявлених помилок, звiтів про контрольованi операції;

98% податкових декларацiй екологiчного податку;

97% декларацiй про валютнi цiнностi;

96%  податкових декларацій з акцизного податку;

95% повiдомлень про прийняття працiвника на роботу;

94% звiтів про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соцiальне страхування до органів доходів (місячні звіти).

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для подання документів в електронному вигляді юридичні особи та приватні підприємці можуть приєднатись до договору про визнання електронних документів шляхом надсилання заяви про приєднання до такого договору, використовуючи кваліфікований електронний підпис, через Електронний кабінет http://cabinet.tax.gov.ua. В свою чергу, кваліфіковані сертифікати відкритих ключів видаються безкоштовно та діють упродовж двох років з моменту їх формування. До закінчення строку їх чинності платник може самостійно отримати нові, завантаживши програмний комплекс з сайту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС за наступним посиланням https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk.

Податкова Донеччини  впевнено крокує шляхом загальної діджиталізації податкових сервісів, тому запрошуємо усіх платників податків приєднатися до зручностей онлайн послуг та відчути переваги дистанційної форми взаємодії з органами ДПС.

 

Більше мільярду гривень земельного податку та оренди

сплачено у 2019 році платниками Донеччини

Плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Переважну частину надходжень цього податку у 2019 році отримано від юридичних осіб – власників землі та землекористувачів, які перерахували 970 млн грн земельного податку та орендної плати. Натомість, фізичні особи перерахували за землі Донеччини 174 млн гривень.

Загалом, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2019 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково майже 240 млн гривень. А в цілому сплачена за минулий рік сума податку перевищує 1,1 млрд гривень.

Основними факторами зростання надходжень плати за землю стала ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування з питань як  належного контролю за використанням наявних земель, так і спільна робота щодо виявлення випадків «тіньової» оренди і, таким чином, збільшення бюджетних надходжень за рахунок легалізації земельних відносин.

 

Донеччина: до бюджету надійшло більше 102 млн грн

податку на нерухомість

За 2019 рік Головним управлінням ДПС у Донецькій області до місцевих бюджетів забезпечено надходження 102,2 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (так званий податок на нерухомість), що на 18 млн грн більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Нагадаємо, що платниками цього податку є всі власники приватної та комерційної нерухомості, незалежно від того, є вони резидентами чи ні. Якщо один об’єкт знаходиться в пайовому співволодінні відразу кількома особами, податок нараховується кожному в процентному співвідношенні його частки (іншими словами – по належному метражу). Оподаткуванню підлягають всі квартири площею більше 60 кв.м, приватні будинки – понад 120 кв.м, і якщо у власності і те, і інше – 180 кв.метрів. Разом з тим, податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову.

Ставки та пільги з податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що в поточному році податок на нерухомість сплачується за об`єкти, що були у володінні в 2019 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2019 року, за 1 кв.м бази оподаткування, або 62,60 грн за 1 кв.метр (4173 х 1,5%).

 

 

 

Порушники у сфері застосування РРО додатково сплатили

в бюджет більше 2,4 мільйонів гривень

Останнім часом чи не найбільш важливішим напрямком роботи підрозділів управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання у сфері застосування РРО.

Так, за 12 місяців 2019 року працівниками підрозділів фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 287 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких донараховано штрафних санкцій 4,4 млн грн, до бюджету надійшло більше 2,4 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що з 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО «пРРОсто», якого всі так чекали. Розробка не потребує технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.

Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.

До бюджетів Мар’їнського, Великоновосілківського районів та міста Вугледар надійшло понад 545 млн грн податку на доходи фізичних осіб

У Мар’їнському управлінні ГУ ДПС у Донецькій області повідомили, що платники податків Мар’їнського, Великоновосілківського районів та міста Вугледар за 2019 рік до зведеного бюджету сплатили 545,2 млн  грн  податку на доходи фізичних осіб, що більше за минулорічний показник на 99,6 млн гривень.

В розрізі районів надходження податку на доходи фізичних осіб склали: по Мар’їнському району – 265,2 млн грн, по Великоновосілківському району – 120,1  млн грн та по м. Вугледар – 159,9 млн гривень.

Податківці зауважили, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить майже 70 відсотків. Зокрема, за 2019 рік місцеві ради отримали 407,6 млн  грн  цього податку, що на 67,4 млн грн перевищує надходження ПДФО у 2018 році.

Державний бюджет від вищезазначених районів отримав 137,6  млн грн податку на доходи фізичних осіб, а це на 22,6 млн грн більше ніж торік.

 

 

 

Актуальні питання адміністрування податків у 2020 році розглядались під час семінару у місті Вугледар

16 січня 2020 року фахівці Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області провели у м. Вугледар черговий семінар для платників податків - юридичних осіб.

Під час семінару учасники обговорили актуальні питання адміністрування податку на прибуток, екологічного податку, плати на землю та податку на додану вартість.

Податківці проінформували про внесення змін до Порядку обліку сум податків і зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, згідно з якими суб’єкти господарювання, що не сплачують податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, повинні вести облік сум таких пільг та з 01 січня 2020 року відображати інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України.

Звернули увагу на запровадження у 2020 році новацій у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Зокрема, замість традиційних апаратних РРО можна буде застосовувати програмні РРО. Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року. До 19 квітня можна прийняти участь у тестуванні програмних РРО. Зареєструватись для участі у тестуванні можна за посиланням :https://prrosto/kmu. gov.ua/.

Податківці закликали до повноцінного користування Електронним кабінетом, з допомогою якого платники податків мають можливість, не відвідуючи центрів обслуговування платників, створювати і надсилати податкову звітність, листуватися з органами ДПС, подавати запити та отримувати різноманітні довідки, мати в режимі реального часу цілодобовий доступ до інформації з реєстрів і електронних систем, що оптимізує час платникам та скорочує до мінімуму контакти з контролюючими органами Розповіли і про можливості інших сервісів ДПС України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора