Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями Головного управління ДПС у Донецькій області від 26.09.2019 року

На Донеччині єдиного податку сплачено майже 614 мільйонів гривень

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-серпень 2019 року сплатили до місцевих бюджетів області 613,8 млн грн єдиного податку, що на 17% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 90,3 млн грн більше, ніж у січні-серпні 2018 року. Фізичними особами-підприємцями сплачено до місцевих бюджетів 438,9 млн грн єдиного податку, натомість юридичними особами перераховано до місцевої казни 174,9 млн гривень.

Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб скористатись правом на відпустку, вищезазначеним платникам необхідно подати до територіального органу ДПС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності.

На Донеччині місцеві бюджети отримали більше 3 мільйонів грн "автоподатку"

За січень-серпень 2019 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено більше 3 млн грн транспортного податку. Із загальної суми понад 1,3 млн грн надійшло від автовласників - юридичних осіб та 1,7 млн грн – від  фізичних осіб.

З початку року найбільші відрахування "автоподатку" забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя (869 тис. грн), м. Покровськ (628,5 тис. грн), м. Бахмут (316,2 тис. гривень).

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.

Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто. Його ставка складає 25 тисяч гривень на рік. Фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи – щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Донеччина: боротьба з «наливайками» у самому розпалі

Хто з нас не стикався із стихійними групами людей маргінального вигляду з необізнаною пляшкою алкоголю біля цивільного, на перший погляд, продуктового магазину? І тільки пильним оком можна помітити, як «своїм» клієнтам реалізують з-під прилавка сумнівний алкоголь. А деякі торгові точки  навіть не ховаються, розливаючи кожному бажаючому не облікований та не сертифікований «водочний» продукт.

Саме з метою боротьби з такими «наливайками» працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області постійно проводяться фактичні перевірки закладів громадського харчування, де здійснюється реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв.

З початку року проведено 91 фактичну перевірку з цих питань, за результатами яких виявлені порушення на загальну суму 2,2 млн гривень.

Характерні порушення, виявлені під час таких перевірок – це роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, алкогольними напоями без марок акцизного податку, торгівля без статусу громадського харчування, реалізація алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних цін на алкогольні напої.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу громадян, що тільки спільними зусиллями ми зможемо побороти це негативне явище та захистити здоров’я жителів нашого регіону від фальсифікованої продукції. Якщо ви стали свідками продажу підакцизної продукції у невстановлених для цього місцях, або вам продали алкогольні напої чи тютюнові вироби без відповідних ліцензій та підтверджуючих фіскальних чеків – ви можете звернутися до ГУ ДПС у Донецькій області для оперативного реагування органами податкової служби Донеччини за телефоном «гарячої» лінії (098) 07-53-53-3. 

До речі, перевірити фіскальний чек зараз може кожен покупець. Для цього на сайті ДПС України запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету за наступним посиланням cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

Операція «Курорт-2019» продовжується – з незаконного обігу

вилучено ТМЦ майже на 900 тис. гривень

Нещодавно працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини спільно із співробітниками спецпідрозділу податкової міліції у Донецькій області, які включені до складу Об’єднаних сил, в рамках проведення операції «Курорт» виявлено та припинено факт роздрібної реалізації пального без відповідної ліцензії на даний вид діяльності.

Зокрема, було встановлено, що на території одного з невеличких міст області підприємлива громадянка через АЗС здійснювала роздрібну торгівлю бензином, дизельним пальним та скрапленим газом без відповідної ліцензії.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено пальне (А-92, А-95, дизельне паливо, скраплений газ) у кількості 2 087 літрів орієнтовною вартістю 56,4 тис. грн та 2 автозаправних комплекси орієнтовною вартістю 800,0 тис. гривень. Загальна сума вилучених ТМЦ становить 856,4 тис. гривень. Стосовно громадянки складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 Кримінального Кодексу України та застосовано фінансові санкції за безліцензійну діяльність у розмірі 250 000 гривень.

Нагадаємо, що відповідно до внесених змін до діючого законодавства з 1 липня поточного року суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність.

ГУ ДПС у Донецькій області наголошує, що з метою скорочення обсягів тіньового ринку пального, збільшення податкових надходжень та покращення якості нафтопродуктів для споживачів і надалі будуть проводитись контрольно-перевірочні заходи у даному напрямку.

 

Місцеві громади Донеччини отримали майже 780 мільйонів гривень

плати за землю

За вісім місяців 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 778,6 млн гривень плати за землю. Це на 27 відсотків, або на 165,3 млн гривень, більше відповідного періоду минулого року.

Більше 82 відсотків загальної суми надходжень (642,1 млн гривень) сплачено підприємствами, установами та організаціями за користування земельними ділянками державної та комунальної власності. Підприємці забезпечили надходження плати за землю та орендної плати до бюджетів територіальних громад у сумі 136,5 млн гривень.

Плата за землю є одним із небагатьох видів платежів, які стовідсотково залишаються в бюджеті містечка або району. Саме тому її надходження є край важливим та необхідним для міських та селищних рад.

Податкова служба Донеччини нагадує, що наразі у регіоні проводиться операція «Урожай», яка розпочалася у травні поточного року. Метою проведення операції є повнота нарахування і сплати податків, неухильне виконання землевласниками вимог чинного законодавства, яке регулює земельні і трудові відносини та оплату праці.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора