Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 04.09.2019 року

Донеччина: з початку року складено 47 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень

 

Як зазначили в управлінні боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, за січень-липень 2019 року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини складено та передано до правоохоронних органів 47 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень (з них 8 правопорушень в сфері контролю за державними закупівлями).

За напрямком «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» згідно зі ст.209 Кримінального кодексу України складено 19 матеріалів, за якими сума виявлених легалізованих доходів склала майже 2,5 млрд гривень.

За напрямком «Суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» складено 41 матеріал за ознаками предикатних злочинів, загальна сума встановлених збитків – 2,8 млрд гривень.

За іншими злочинами складено 12 матеріалів, сума нанесених збитків за якими – 181,2 млн гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів 43 з них вже приєднано до кримінальних проваджень, обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) 16 кримінальних правопорушень, з них у сфері державних закупівель – 3 кримінальних правопорушення.

Внесок Донецької митниці ДФС до бюджету країни за сім місяців поточного року склав майже 3,6 млрд гривень

 

У січні-липні 2019 року від Донецької митниці ДФС до Державного бюджету України спрямовано 3 млрд 573 млн грн митних платежів, в тому числі у розрізі податків: податок на додану вартість - близько 3 млрд 362 млн грн; ввізне мито - понад 185 млн грн; акцизний податок - майже 16 млн гривень.

Окремо у липні поточного року від митників Донеччини до казни держави надійшло більше 329 млн грн митних надходжень.

Традиційно, основу переліку бюджетоформуючих підприємств Донецького регіону становлять підприємства металургійної, вугільної і машинобудівної галузей. При цьому, вісім підприємств Донецького регіону відповідно Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони, вже отримали статус уповноваженого (схваленого) експортера. Зазначений статус надає змогу українським експортерам отримувати тарифні преференції без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1. Такі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності самостійно визначають та декларують походження товарів на комерційних документах, що дозволяє прискорити процедуру експорту товарів.

Разом з цим, в рамках зазначеної Угоди, у січні – липні 2019 року в Донецькій митниці ДФС видано 1 541 сертифікат з перевезення товару форми EUR.1. Найбільша їх кількість видана на товари, які експортовані до наступних країн Євросоюзу: Польща, Румунія, Німеччина, Італія, Словенія та Болгарія.

Більше 7 млрд грн податку на доходи фізичних осіб та військового

збору надійшло до зведеного бюджету Донеччини

 

За сім місяців 2019 року спрямована платниками Донеччини до зведеного бюджету країни сума податку на доходи фізичних осіб та військового збору склала 7,4 млрд гривень. В порівнянні з минулорічними показниками надходження від сплати зазначених податків збільшились на 1,6 млрд гривень.

Майже 29% сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а саме, 2,1 млрд гривень, спрямовано до державного бюджету країни, лише у липні цей показник склав 346,2 млн гривень.

Відповідно 71% від загальної суми надходжень, або 5,3 млрд грн, залишились в розпорядженні місцевих бюджетів області, і це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку та благоустрою регіону.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями податкової служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин та комплекс контрольно-перевірочних заходів з метою збереження державних соціальних гарантій для громадян.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі – 4173 гривні, а погодинну – 25,13 гривень.

Шановні роботодавці! Подбайте про соціальну захищеність ваших працівників - дотримуйтесь законодавчої норми щодо мінімального рівня заробітної плати!

Більш ніж 870 мільйонів гривень спрямовано на захист довкілля підприємствами Донеччини

 

Висока концентрація промислового виробництва, транспортної інфраструктури Донецької області висуває на перший план питання оздоровлення навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів регіону.

Так, за січень-серпень 2019 року підприємства Донецької області сплатили 870,9 млн грн екологічного податку, який суттєво поповнив бюджети місцевих громад. Згідно з розподілом коштів із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло 410,5 млн грн, до державного бюджету – 460,4 млн гривень. Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за вісім місяців поточного року по Донецькій області становить майже 109 млн гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що важливість  екологічного податку для Донеччини зумовлена необхідністю часткової компенсації відтворення природних ресурсів, мінімізацією негативного впливу на них господарської діяльності, адже через функціонування великої кількості заводів, шахт та фабрик за рівнем забруднення регіон займає одну з лідируючих позицій серед областей України. Захист довколишнього середовища – наша загальна турбота. Саме тому закликаємо платників вчасно та в повному обсязі забезпечувати сплату екологічного податку.

910 мільйонів гривень отримав з початку року бюджет від платників Мар’їнського управління

 «За січень - серпень  2019 року до державного бюджету від платників міста Вугледар, Мар’їнського та Вугледарського районів надійшло майже 384 мільйони гривень. податкових платежів», – підбила підсумки роботи 8 місяців 2019 року начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова.

До місцевих бюджетів мобілізовано понад 526 мільйонів гривень, що на 94 мільйона гривень або 21,8 відсотків більше ніж у більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Також Тетяна Трофимова зазначила: «Як свідчить аналіз динаміки надходжень до місцевих бюджетів на 47 мільйонів гривень зросла сплата податку на доходи фізичних осіб. До місцевих бюджетів протягом січня-серпня поточного року сплачено 256 мільйонів гривень податку, що становить 48,7 % в загальній сумі податкових надходжень місцевих бюджетів. На 26 мільйонів гривень більше сплатили суб'єкти господарювання екологічного податку».

З початку року до місцевих бюджетів надійшло майже 74 мільйони гривень плати за землю, що на 15 мільйонів більше, ніж торік. Більшу частину надходжень забезпечили платники – юридичні особи – 48 мільйонів. Від фізичних осіб місцеві бюджети отримали   26  мільйонів гривень.

Суб'єкти господарювання, які працюють на спрощеній системі сплати майже 38 мільйонів гривень єдиного податку, з яких приватні підприємці сплатили 19 мільйонів, сільськогосподарські товаровиробники 16 мільйонів, решту – 3 мільйони гривень – забезпечили юридичні особи.

За рахунок акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) місцеві бюджети поповнились на 5 мільйонів гривень.

За 8 місяців 2019 року платниками Мар’їнського управління сплачено 347 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 52 мільйони гривень більше ніж за аналогічний період 2018 року. Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші  виплати.

Тетяна Трофимова звернула увагу платників податків, що з 01 жовтня 2019 року буде змінено діючі реквізити бюджетних рахунків на нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів та платежів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.

Інформацію щодо відкритих бюджетних рахунків буде повідомлено додатково.

Заходи щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обговорювались під час засідань «круглих столів» у містах Курахове, Вугледар та селищі міського типу Велика Новосілка

Минулого тижня керівництвом управління спільно з працівниками відділу погашення боргу Мар’їнського управління були проведення зустрічі за «круглим столом» з представниками територіальних органів державної виконавчої служби.

За підсумками засідань були розроблені спільні заходи щодо стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора