Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 04.09.2019 року

 

До уваги представників ЗМІ!

З метою забезпечення відкритості і гласності діяльності Головного управління ДПС у Донецькій області ( далі – ГУ ДПС) та його структурних підрозділів, надання  журналістам, працівникам засобів масової інформації можливостей для всебічного, об’єктивного та збалансованого її висвітлення, ГУ ДПС розширює коло адресатів для включення до бази ЗМІ, яким оперативно надсилатимуться анонси подій та інформація, що стосується діяльності податкової служби Донеччини.

Звертаємось до Вас з пропозицією до плідної співпраці, та у випадку згоди - просимо надіслати контактну інформацію ЗМІ на адресу dn.press@sfs.gov.ua за наданою формою до 23.09.2019 року.

Контактна інформація ЗМІ

Назва ЗМІ, поштова адреса

ПІБ головного редактора/керівника ЗМІ

Контакти ЗМІ

ПІБ/контакти журналіста, який відповідає за взаємодію з ГУ ДПС у Донецькій області

Електронна адреса ЗМІ

Адреса сторінки в Інтернеті (за наявності)

 

 

 

 

 

 

 

З повагою 

управління  комунікацій

ГУ ДПС у Донецькій області

 

Донеччина: управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено 56 фінансових злочинів з ознаками кримінальних правопорушень

Головним управлінням ДПС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжуються вживатись заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом та руйнування схем, в яких використовуються сумнівні фінансові операції.

Так, управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом податкової служби Донеччини, інформує, що протягом восьми місяців поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини виявлено 56 фінансових злочинів з ознаками кримінальних правопорушень. При цьому 8 злочинів - це порушення у сфері контролю за державними закупівлями.

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів 46 з них було приєднано до кримінальних проваджень та обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 16 кримінальних правопорушень.

Протягом січня-серпня 2019 року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління:

  • вилучено грошових коштів на суму 4,4 млн грн;
  • відшкодовано збитків за кримінальними правопорушеннями на суму 23,5 млн грн;
  • відшкодовано збитків до відкриття кримінального провадження (фактично сплачено до бюджету) – 189,0 тис. гривень.

Головне управління ДПС у Донецькій області закликає суб’єктів господарювання працювати виключно у правовому полі, адже тільки з відповідальним бізнесом можна побудувати нову, фінансово спроможну країну.

 

Більше 15 млрд гривень отримав зведений бюджет Донеччини

Сьогодні добровільна сплата податків бізнесом Донеччини є одним із основних джерел наповнення бюджету. Зростанню доходів сприяють як підвищення економічної активності регіону, так і конструктивна робота спеціалістів податкових органів Донецької області з протидії ухиленню від оподаткування.

За результатами роботи протягом січня-серпня 2019 року фахівцями податкової служби Донеччини забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі 15,4 млрд грн, що в свою чергу на 4,5%, або на 664,7 млн грн, більше минулорічних надходжень.

Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – більше 4,7 млрд грн, або 30,5% від усіх надходжень по області, м. Покровськ та Покровському району – майже 2 млрд грн, або 13%, та м. Краматорськ – 1,5 млрд грн, або 9,7 відсотків.

У розрізі податків найбільші надходження до зведеного бюджету Донецького регіону забезпечені з податку на доходи фізичних осіб - більше 8,1 млрд гривень. Це на 1,6 млрд грн, або на 24,6%, перевищує минулорічні показники.

Надходження ПДВ до бюджету склали більше 1,9 млрд грн, фактичне зростання до показників минулого року становить 422 млн грн, або 28,3 відсотків.  

Податку на прибуток з початку року надійшло 2,0 млрд грн, у тому числі надходження до державного бюджету склали 1,8 млрд грн, до місцевого – 0,2 млрд гривень.

Податковою службою Донеччини здійснено опис майна боржників на 120,6 млн гривень

У процесі господарювання можуть бути різні ситуації – сьогодні ти «на коні» і твоє діло приносить прибуток, а завтра не все врахував і не знаєш, як розрахуватися з кредиторами. І, якщо вже допущений податковий борг, з необачності, або зовсім навпаки, то слід такому боржнику пам’ятати, що у кожному випадку несплати податкової заборгованості відповідно до Податкового кодексу України передбачена передача його майна у податкову заставу.    

Що це за «звір» такий – податкова застава?

Право податкової застави виникає:

- у разі несплати у строки суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

- у разі несплати у строки суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу;

- у випадку розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу – з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань.

Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша від суми податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.

Так, податковими органами Донецької області з початку 2019 року  здійснено опис майна платників, що мають податковий борг, у податкову заставу на загальну суму 120,6 млн гривень.

Згідно рішень Донецького окружного адміністративного суду в рахунок погашення податкового боргу реалізовано заставного майна платників податків на 3,9 млн гривень. 

Вимоги щодо змісту та виникнення права податкової застави визначені статтями 88-89 Податкового кодексу України від 02.12.2010 та наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2017 №586 «Про затвердження Порядку застосування податкової застави контролюючими органами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 липня 2017 року за                       N859/30727.

 

Податкова служба Донеччини виграла в судах більше 140 млн гривень

Переважна більшість спорів, що перебувають на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій - податкові спори.

Станом на 1 вересня 2019 року на розгляді в судах за участю органів ДПС Донеччини перебуває 706 справ на загальну суму 2,1 млрд гривень. В абсолютних величинах кількість справ, що знаходилась на розгляді, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшилась на 221 справу, по сумі – на 239,4 млн гривень.  

За позовами платників податків до територіальних органів ДПС Донецької області перебувало на розгляді 525 справ на суму 1,1 млрд грн, з них 448 справ на суму 1,1 млрд грн – позови про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень.

На користь органів ДПС винесено 91 остаточне судове рішення на суму 140,2 млн грн, з яких 16 справ на суму 86,7 млн грн – за позовами платників податків про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень.

За позовами ГУ ДПС у Донецькій області до платників податків перебувало на розгляді 169 справ на суму 469,8 млн грн, розглянуто у судах різних інстанцій на користь органів ДПС 70 справ на суму 53,5 млн гривень.

За інформацією управління правового забезпечення за остаточними рішеннями суду, винесеними на користь органів ДПС, протягом січня – серпня 2019 року до казни надійшло 51,4 млн гривень.

Основними заходами щодо встановлення позитивної тенденції вирішення судових справ на користь органів ДПС є аналіз та врахування системної практики Верховного Суду під час формування доказової бази при реалізації функціональних повноважень.

 

Оновлена податкова служба Донеччини на зв’язку з вами

«Нова Податкова має стати сервісною службою для бізнесу, відкритою та абсолютно прозорою», - Сергій Верланов.

На завершенні початковий етап становлення нової Податкової служби, яка відповідно з вимогами часу, розвиватиметься орієнтуючись на найкращі світові практики. Ризикоорієнтованість роботи, всебічне сприяння платникам податків, збільшення електронних послуг, демілітаризація, конкурсний підхід до формування кадрового складу, цілісність баз даних і їх мобільність задля обміну інформацією є ключовими пріоритетами у роботі нової Податкової.

Після реєстрації ДПС України на виконання постанови Уряду №537 від 19 червня 2019 року були створені нові територіальні органи ДПС в областях. Наприкінці липня ДПС у Донецькій області отримала реєстрацію як юридична особа і вже  29 серпня 2019 року розпочала свою діяльність відповідно до наказу ГУ ДПС від 29.08.2019 № 6 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Донецькій області».

У зв’язку з початком роботи ГУ ДПС інформація щодо діяльності та роз’яснення з питань податкового законодавства і адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщується на субсайті «Територіальні органи ДПС у Донецькій області» за новою адресою: http://dn.tax.gov.ua/

Подати звітність, надіслати лист, переглянути стан розрахунків з бюджетом, отримати нагадування про строки надання звітності та сплати податків і зборів кожен платник може в режимі он-лайн  через Електронний кабінет платника. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 682-р «Питання Державної податкової служби України» вхід до Електронного кабінету здійснюється  за адресою: cabinet.tax.gov.ua. Згодом і цей сервіс очікує масштабна модернізація.

Також звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян»  громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Жодне ваше звернення не залишиться без уваги.

Надаємо канали зв’язку, на які громадяни можуть направляти свої звернення:

  • поштова адреса: 87515, м.Маріуполь, вул. Італійська, буд.59,
  • електронна адреса: dn-gu@tax.gov.ua

Також, громадяни мають можливість поспілкуватись з керівництвом особисто на прийомі. Ознайомитись з графіком особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області на 2019 рік можна на субсайті ГУ ДПС у Донецькій області за посиланням: https://dn.tax.gov.ua/pryimalnia-gromadian/grafik-osobistogo-priyomu/

Крім того, звертаємо увагу, що будь які скарги, пропозиції та побажання, що стосуються податкової діяльності ви можете надсилати на особисту скриньку керівника ГУ ДПС у Донецькій області golovagu@gmail.com. Всі листи керівником беруться під особистий контроль, тож відповідне реагування гарантоване.

Оновлена податкова служба і в подальшому буде надійним партнером для підприємців, впроваджуватиме нові сервіси та створюватиме сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні. Найважливішим в роботі служби залишиться відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями, забезпечення зворотного зв'язку та рівних прав всіх платників податків.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора