Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 07.05.2019

Власники дорогих авто поповнили бюджети Донеччини

на майже 680 тисяч гривень

За перший квартал 2019 року автовласники елітних автомобілів Донецької області сплатили до місцевих бюджетів 679,2 тис. грн транспортного податку.

Основна сума сплаченого податку, а саме 454,1 тис. грн, була перерахована власниками елітних авто – юридичними особами області.

Натомість цьогорічний внесок у сплаті транспортного податку від фізичних осіб склав 225,1 тис. гривень. До трійці найпопулярніших марок автомобілів, за які мешканці Донеччини сплатили податок, належать LEXUS, AUDI та MERSEDES-BENZ.

Серед фізичних осіб лідерами зі сплати транспортного податку є власники елітних авто м. Маріуполя (102,1 тис. грн), м. Слов’янськ та Слов’янського району (64,6 тис. грн), а також м. Бахмута (38,9 тис. грн).

Об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2019 році –

1 564 875 грн). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

В березні Центрами обслуговування платників Донеччини надано

понад 29 тисяч адміністративних послуг

У березні 2019 року фахівцями центрів обслуговування платників Донецької області надано 29,2 тис. адміністративних послуг, що на 16,8% більше, ніж у лютому поточного року. Відмовлено в наданні 94 таких послуг, що складає менше 1 відсотку (0,3%), оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Понад 72% від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У березні 2019 року громадяни отримали майже 22 тис. таких послуг.

Також популярними адміністративними послугами у звітному місяці були надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1850 (6,3%), реєстрація платника єдиного податку – 1416 (4,9%), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1136 (3,9%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 953 (3,3%) та інші.  

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що згідно наказу ДФС України від 14 січня 2019 року №27 затверджено Перелік адміністративних послуг, які надаються ДФС України та її територіальними органами. На теперішній час платники податків можуть звернутися до Центрів обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких є безкоштовними.

Бізнес Донеччини з початку року сплатив більше 1 млрд гривень

податку на прибуток

Фіскальною службою Донеччини з початку 2019 року забезпечено надходження 1 млрд 4,5 млн грн податку на прибуток підприємств. З них до держбюджету спрямовано 898,7 млн грн, а до місцевих скарбниць – 105,8 млн гривень.

Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення.  

Найвагоміший внесок по сплаті податку на прибуток забезпечили підприємства м. Покровськ та Покровського району – 82,1 млн грн, м. Маріуполя – 76,3 млн грн та м. Костянтинівка – 18,2 млн гривень.

Нагадуємо, що у 2019 році надавати податкову декларацію з податку на прибуток підприємств потрібно вже за оновленою формою. Зокрема, до звіту внесено зміни до заголовної та прикінцевої частин декларації, а також до додатків ЗП, ПН, РІ, АМ декларації, що привело їх у відповідність із положенням ПКУ.

Донеччина: боротьба з податковим боргом триває

Податковий борг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та, таким чином, не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальним питання податкової заборгованості є, безумовно, і для Донецької області, особливо враховуючи сьогоденні реалії здійснення господарської діяльності в регіоні. Так, станом на 01 квітня 2019 року податковий борг до зведеного бюджету по області склав 10,6 млрд грн, у т.ч. до державного бюджету – 8,8 млрд гривень.

Найбільшими неплатниками виявилися державні підприємства та підприємства комунальної форми власності, що працюють в енергетичній, вугільній галузях та сфері житлово-комунального господарства.

Наприклад, вугільні підприємства Донецької області заборгували державі загалом 3,8 млрд грн, у т.ч. державному бюджету – 3,3 млрд гривень. З першої п’ятірки найбільших боржників Донеччини чотири – саме представники вугільної галузі. Всі вони входять до топ-100 найбільших боржників на державному рівні із сумою боргу понад 100,0 млн грн, що є символічним.

Якщо добровільне погашення боргу неможливе, або платник податків свідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати свої зобов’язання перед бюджетом, фіскальною службою вживається цілий комплекс заходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством. Хотілося б звернути увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань для вирішення своїх фінансових проблем за рахунок коштів бюджету є не найкращою ідеєю. Податковий борг для економіки підприємства – це суттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливість вільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продаж активів в рахунок погашення податкового боргу. Чи варто наражати свій бізнес на такі неприємності?

Найбільші боржники Донецької області, які є економічно активними та здійснюють господарську діяльність:

1.           ДП «МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ»;

2.           ОКП «ДОНЕЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО»;

3.           ДП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ №1»;

4.           ДП «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ»;

5.           ДП «ШАХТА ІМ. М.С.СУРГАЯ»;

6.           ТОВ «ЕКСІМЕНЕРГО» ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ;

7.           ТОВ «МЕДИНСЬКИЙ І К»;

8.           КП «СЛОВМІСЬКВОДОКАНАЛ»;

9.           ДП «ВК «КРАСНОЛИМАНСЬКА»;

10.         ДП «САНАТОРНО-КУРОРТНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «СЛОВ'ЯНСЬКИЙ КУРОРТ» ЗАТ ЛІКУВАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДІВ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ «УКРПРОФОЗДОРОВНИЦЯ»;

11.         ТОВ «СРЗ»;

12.         ПРАТ «ДОНРИБКОМБІНАТ»;

13.         ККП «КК «ЗАХІДНА»;

14.         ТОВ «ПБП «АЗОВІНТЕКС»;

15.         ПРАТ «МАКО ХОЛДІНГ»;

16.         ТОВ «БЕЗПЕКА ТА ПРАВО»;

17.         КП «КОМПАНІЯ «ВОДА ДОНБАСУ»;

18.         КП «СЕРВІСКОМУНЕНЕРГО»;

19.         ТОВ «МАСТЕР-КАБЕЛЬ УКРАЇНА»;

20.         ТОВ «УКРЕЛЕКТРОМЕРЕЖБУД».

Крім підприємств, чималий податковий борг в межах або більше 1 мільйону мають і фізичні особи:

ГРЕЦЬКА ОКСАНА ПЕТРІВНА, ТАШЛІЯН ШЕРІФ, СУПЕНКО СВІТЛАНА ІВАНІВНА, НОВІКОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА, ЗУБЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА, АНДРІЙЧЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ.

Крім того, звертаємо увагу, що з більш детальною інформацією стосовно суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, можна ознайомитися у рубриці «Переліки» офіційного веб-порталу ДФС за наступним посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html.

Підсумки «Деклараційної кампанії – 2019»

Як повідомив  начальник Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Тетяна Трофимова, громадяни міста Вугледар, Мар’їнського та Великоновосілківського районів задекларували майже 38 мільйонів гривень доходів отриманих у 2018 році. 

Станом на 3 травня 2019 року до Мар’їнського управління декларації про  майновий стан і доходи подали 2859 осіб, які задекларували дохід на суму 37,8 мільйонів гривень, що дозволить поповнити місцеві бюджети більш ніж на 2,9 мільйонів гривень за рахунок податку на доходи фізичних осіб та направити для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі 0,4 мільйона гривень військового збору. Із самостійно задекларованих громадянами зобов’язань, до бюджетів уже надійшло 0,2 мільйона гривень військового збору та 1,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Найбільшу кількість декларацій надали громадяни, які отримали у 2018 році доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Ними подано 2586 декларацій або 90,4 % від загальної кількості поданих декларацій. Громадяни, які отримали спадщину, надали 107 декларацій, що становить 3,7 % від кількості поданих декларацій про  майновий стан і доходи за 2018 рік. Дохід понад 1 мільйон гривень задекларував один громадянин. Загальна сума його доходів склала       7,3 мільйона гривень.

Своїм правом на отримання податкової знижки скористалася 71 особа. За результатами самостійного проведення громадянами розрахунків, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, складає 134,7 тисяч гривень.

Тетяна Трофимова зробила акцент на тому, що надходження сум податку на доходи фізичних осіб, який все ще залишається базовим, означає стабільність у нашому регіоні. Тому всі громадяни повинні розуміти, що сплачуючи цей податок, вони підтримують саме місцеві бюджети. І висловила подяку всім громадянам, які виконали свій конституційний обов’язок, задекларувавши свої доходи за наслідками 2018 року.

Нагадала, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2018 року можуть подати декларацію до 31 грудня 2019 року.

Сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2019 року.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора