Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 13.05.2019

На 23% збільшились надходження податку на нерухоме майно

від власників нерухомості Донеччини

 

За чотири місяці 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 33,9 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Безперечними лідерами зі сплати податку на Донеччині залишаються власники нерухомості м. Маріуполя, які забезпечили надходження майже 12,3 млн гривень.

З початку року юридичні особи – платники податку на нерухоме майно по Донецькій області вже сплатили 29,4 млн гривень.

Щодо фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень-квітень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно майже вдвічі  більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши понад 4,5 млн гривень.

Нагадуємо, що до 01 липня 2019 року фахівці фіскальних органів продовжують надсилати громадянам податкові повідомлення-рішення про нарахування податку. Водночас платники податків мають можливість прийти особисто до фіскальних органів області для звірки даних та уточнення інформації щодо об`єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню.

 

Донецька митниця ДФС: зовнішньоторговий обіг з країнами

Єврозони залишається стабільним

 

В зоні діяльності Донецької митниці ДФС у січні-квітні 2019 року оформлено  понад 17,9  тис. митних декларацій, майже всі в електронному вигляді. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року кількість імпортних операцій збільшилась на 6 відсотків.

Загальний товарообіг за чотири місяці 2019 року наблизився до відмітки 1,4 млрд  дол. США. Із них імпортовано товарів на суму 375 млн дол. США, експортовано – на 1 млрд 23 млн дол. США. Зовнішньоекономічні  відносини підтримуються із 85 країнами світу. Залишається позитивним і сальдо зовнішньоторговельного балансу, яке складає  648 млн дол. США.

Слід відмітити, що питома вага країн ЄС в загальному товарообігу складає 50%, в тому числі в обсязі експорту – 60%, імпорту – 23 відсотка. Крім того, якщо вагові та вартісні показники експортного напрямку відповідають статистичним даним минулого року, то порівняно з 2018 роком спостерігається зростання на 9% імпорту із країн Єврозони, що становить 22 млн дол. США.

 

Внесок Донеччини до зведеного бюджету – 7,3 мільярдів гривень

 

З початку 2019 року зведений бюджет країни від платників податків Донецької області вже отримав 7,3 млрд грн, що в порівнянні з аналогічними показниками минулого року більше на 16%, або майже на 1,0 млрд гривень. Щомісяця платники Донеччини перераховують до бюджетів всіх рівнів понад 1,8 млрд грн, що майже на 247 млн грн більше, ніж торік.

Цього року кошти між державним бюджетом країни та місцевими бюджетами Донеччини розподілились наступним чином:

- за результатами роботи фіскальних органів Донеччини з початку року місцеві бюджети області отримали майже 4 млрд грн, що на 0,8 млрд грн перевищує минулорічні надходження;

- натомість до державної казни надійшло 3,3 млрд грн, що на 0,2 млрд грн перевищує минулорічні показники.

До трійці основних джерел формування зведеного бюджету на Донеччині увійшли:

52,0% - податок на доходи фізичних осіб (3,8 млрд грн);

13,7% - податок на прибуток (1,0 млрд грн);

13,7% - податок на додану вартість (1,0 млрд млн грн).

Позитивна динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів досягнута завдяки злагодженій роботі органів фіскальної служби Донеччини та сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.

Внесок платників Мар’їнського управління до бюджету –

390 мільйонів гривень

За січень-квітень 2019 року до зведеного бюджету Мар’їнським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області забезпечено збір податків і зборів у сумі 390 мільйонів гривень, що на 64,0 мільйона гривень або на 19,5 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року.

Так, протягом чотирьох місяців 2019 року місцеві бюджети регіону отримали  226 мільйонів гривень, що на 45 мільйонів гривень більше, ніж у році, що минув.

Натомість, до державного бюджету з початку року суб’єкти господарювання Мар’їнського, Великоновосілківського районів та міста Вугледар спрямували 164 мільйона гривень, що на 13,1 відс.  перевищує показники 2018 року.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали майже 158 мільйонів гривень, що на 23 мільйона гривень. більше січня-квітня 2018 року.

Як відзначив керівник Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Тетяна Трофимова, сталі надходження податків та єдиного внеску - це заслуга платників податків регіону, Тетяна Трофимова підкреслила, що Мар’їнське управління і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

 

З початку року платники Мар’їнського управління сплатили майже 150 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

За чотири місяці 2019 року платники податків Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області сплатили до Зведеного бюджету майже 150 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 мільйонів гривень більше у порівняні з відповідним періодом минулого року. Зокрема, місцевий бюджет отримав майже 112 мільйонів гривень податку, що  на 19,9 мільйонів гривень. перевищує минулорічні показники.

Частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень податків і зборів до місцевого бюджету складає 49,4 відсотки. Тому громадянам слід завжди пам’ятати, що сплата податку на доходи фізичних осіб – це внесок у розвиток місцевої громади, а сумлінне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарантії їх соціального захисту.

Нагадаємо, Законом України від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік"  з 1 січня 2019 року встановлено мінімальну заробітну плату у розрахунку на місяць у розмірі 4173 гривень. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня, з 1 липня - 2007 гривень, з 1 грудня - 2102 гривні.

 

Понад 27,0 мільйонів гривень –

внесок платників земельного податку та орендної плати до місцевих скарбниць Мар’їнського, Великоновоселківського районів та м.Вугледар

За січень-квітень 2019 року надходження земельного податку та орендної плати з юридичних осіб склали 25,1 мільйона гривень, що на 6,2 мільйони гривень. або на 32,5 % більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Фізичними особами сплачено за землю до місцевих бюджетів 2,4 мільйони гривень.

Нагадуємо, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

За 4 місяці 2019 року власники нерухомості вже сплатили до місцевих бюджетів понад 1,7 мільйонів гривень

 

З початку 2019 року власники нерухомості міста Вугледару, Мар’їнського та Великоновосілківського районів юридичні особи перерахували до місцевих бюджетів  1,7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки.

Нагадуємо, що фізичні особи, які мають у власності нерухомість, що підлягає оподаткуванню до 1 липня звітного року отримають податкові повідомлення-рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно.

Податківці акцентують увагу, що у разі розбіжностей з визначеною у податковому повідомленні сумою податку, громадяни мають право звернутися до фіскального органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню зазначеного терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня. 

Для звірки даних щодо нарахованої суми податку громадяни та фізичні особи – підприємці, які є власниками об’єктів нежитлової та житлової нерухомості Мар’їнського  району, можуть звертатись до Центру обслуговування платників Мар’їнської ДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області за адресою: місто Курахове, вулиця Пушкіна будинок 17. В свою чергу громадяни міста Вугледару  та Великоновосілківського районів мають звертатися до Центрів обслуговування платників Вугледарської та Великоновосілківської ДПІ  Мар’їнської управління.

 

За податковою знижкою до Мар’їнського управління звернувся   71 громадянин

Цього року до Мар’їнського управління  Головного управління ДФС у Донецькій області вже подано 71 декларацію на податкову знижку, загальна сума до повернення складає 134,7 тисяч гривень.

Оскільки сума коштів, яка підлягає поверненню, зараховується на банківський рахунок платника протягом 60 календарних днів після подання декларації, перші претенденти на знижку вже встигли повернути собі кошти. Наразі декларантів вже повернули 54,4 тисячі гривень сплаченого торік податку.

Найбільша сума, яку повернули з бюджету наразі складає 2,2  тисяч гривень.

Мар’їнське управління  Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, для отримання такої знижки громадянам необхідно до 31 грудня 2019 року включно, подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси декларацію про майновий стан і доходи та підтверджуючі документи.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора