Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 13.11.2019 року

Інформаційно-довідковий департамент (Контакт-центр ) ДПС України працює для Вас!

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує.

Суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі оn – line та надати усні звернення громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та інформацію на сервіс «Пульс» і про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України «Про очищення влади» зателефонувавши до Контакт-центру ДПС за номером телефону:

0800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) з 8.00 до 20.00 (крім вихідних і святкових днів).

Інформація, яка надається за допомогою автовідповідача, систематизована за напрямками:

Кнопка 0 – отримання інформації з питань стану обробки електронної звітності та опрацювання файлів запитів про доходи;

Кнопка 1 – отримання інформаційно-довідкових послуг;

Кнопка 2 – скасування у телефонному режимі кваліфікованого сертифікату або отримання консультації щодо електронних довірчих послуг;

Кнопка 3 – залишити усне звернення громадян, відповідно до Закону України «Про звернення громадян»;

Кнопка 4 – залишити інформацію на сервіс «Пульс»;

Кнопка 5 – залишити інформацію про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до ЗУ «Про очищення влади»;

Кнопка 6 – залишити повідомлення працівниками ДПС про порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» іншою особою ДПС;

Кнопка 7 – довідкова інформація щодо самостійного пошуку відповідей на запитання у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі та електронної адреси, на яку можна надіслати запитання.

Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість зателефонувати до Контакт-центру ДПС за номером: +380 44 454 16 13.

За бажанням суб’єкти господарювання та громадяни можуть надіслати запитання/повідомлення на електронну адресу idd@tax.gov.ua, (для отримання інформаційно-довідкових послуг без використання електронного цифрового підпису).

Крім того до послуг платників податків працює загальнодоступний інформаційно-довідковий сервіс ЗІР ДПС за адресою zir.tax.gov.ua, завітавши на який можна отримати відповіді на актуальні запитання податкового законодавства та з питань сплати єдиного внеску, ознайомитися з останніми змінами у законодавстві та загалом одержати достовірну і повну довідкову інформацію, що цікавить.

 

Щодо актів звірки розрахунків за податками, зборами та ЄВ

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє.

Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

Інформацію, розміщено на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС. Категорія 135. Права та обов’язки платників податків.

 

Щодо порядку подання звіт про суми податкових пільг та алгоритмів для розрахунку не внесених до державного бюджету сум ПДВ

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє.

Відповідно до п.п. 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом – платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 ПКУ) Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Порядок).

 Цей Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку із отриманням податкових пільг (п. 1 Порядку).

Відповідно до п. 2 Порядку, суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі - звіт) за формою згідно з додатком.

Згідно із п. 3 Порядку №1233 звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Пунктом 8 Порядку №1233 визначено, що податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об’єктами обкладення ПДВ і відповідно до Податкового кодексу України та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою.

Згідно із п.4 р.І Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.11 №167, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.04.2011 р. за №483/19221, (далі – Порядок №167) суми ПДВ, не сплачені платником до державного бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, розраховуються залежно від особливостей оподаткування.

Розрахунок не внесених до державного бюджету сум податку на додану вартість за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування податком на додану вартість, здійснюється відповідно до п.3 ч.1 р.ІІ Порядку №167 за алгоритмом:

СП = (V пост. зв. - (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку, де:

СП - сума пільг;

V пост. зв. - обсяги операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, - з розділу I ”Податкові зобов’язання” податкової декларації з податку на додану вартість;

V прид. з податком, V прид. без податку - обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

 

 

 

Видача довідок про відсутність заборгованості – одна із послуг податкової служби

За січень - жовтень 2019 року Мар’їнським управління Головного управління ДПС у Донецькій області видано 425 Довідок про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, в т.ч. у жовтні – 55.

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що  Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733.

Для отримання Довідки платник податків подає відповідну заяву за вибором:

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;

- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.

Довідка або відмова у її наданні готується уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Довідка видається безоплатно, за вибором платника - у паперовій або електронній формі, про що зазначається у поданій заяві.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Термін дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

 

На соціальний захист населення Донеччини у поточному році спрямовано єдиного внеску на 1 мільярд гривень більше

Надходження ЄСВ є тим наріжним каменем, на якому базується система державного захисту усіх верств населення, тому податковими органами Донеччини приділяється особлива увага до забезпечення кожним працедавцем повної виплати заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску.

За січень-жовтень 2019 року до бюджету Донецької області надійшло 6 млрд 908 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 1 млрд гривень. У тому числі за жовтень поточного року платниками Донеччини сплачено 702,6 млн грн єдиного внеску.

Податкова служба Донеччини нагадує, що несплата ЄСВ для роботодавця – це шлях до чималих штрафів, строку давності для нарахування та сплати яких немає, а для робітника – втрата накопичення трудового стажу для розрахунку розміру пенсії через відсутність внесків до фондів соціального страхування. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

#ЄСВ,#надходження, #ДПС_Донеччина

 

На социальную защиту населения Донетчины в текущем году направлено единого взноса на 1 миллиард гривен больше

Поступления ЕСВ являются тем краеугольным камнем, на котором базируется система государственной защиты всех слоев населения, поэтому налоговыми органами Донетчины уделяется особое внимание обеспечению каждым работодателем полной выплаты заработной платы и уплаты единого социального взноса.

За январь-октябрь 2019 года в бюджет Донецкой области поступило 6 млрд 908 млн грн единого социального взноса на общеобязательное государственное социальное страхование, что больше прошлогодних показателей на 1 млрд гривен. В том числе за октябрь текущего года плательщиками Донетчины уплачено 702,6 млн грн единого взноса.

Налоговая служба Донетчины напоминает, что неуплата ЕСВ для работодателя - это путь к немалым штрафам, срока давности для начисления и уплаты которых нет, а для работника – потеря накопления трудового стажа для расчета размера пенсии из-за отсутствия взносов в фонды социального страхования. Поэтому в очередной раз призываем работодателей региона добросовестно относиться к выполнению своих конституционных обязанностей - своевременно и в полном объеме уплачивать налоговые обязательства.

 

Майже 60 мільйонів гривень надходжень додатково забезпечено аудитом Донеччини до бюджету

Податкова служба Донеччини підтримує курс Уряду щодо зменшення кількості перевірок та застосування інтелектуального підходу при визначенні ризиків. Це дозволяє акцентувати увагу виключно на тих платниках, які мають ризики несплати коштів до бюджету, та підвищує якість доказової бази під час перевірок.

Таким чином, сумлінні платники податків отримують «зелене світло» для своєї діяльності та не зазнають жодних перешкод з боку контролюючих органів. Натомість, нечесні суб’єкти господарювання опиняються під пильним контролем і потрапляють до зони особливої уваги.

За січень-жовтень 2019 року фахівці управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області провели 559 документальних перевірок, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 550,1 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 138,4 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 24,9 млн гривень.

Також за 10 місяців 2019 року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено надходжень до державного бюджету у сумі 59,5 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 35 млн гривень.

#аудит,#перевірки, #ДПС_Донеччина

 

Почти 60 миллионов гривен поступлений дополнительно обеспечено аудитом Донетчины в бюджет

Налоговая служба Донетчины поддерживает курс Правительства по  уменьшению количества проверок и применения интеллектуального подхода при определении рисков. Это позволяет акцентировать внимание исключительно на тех плательщиках, которые имеют риски неуплаты средств в бюджет, и повышает качество доказательной базы во время проверок.

Таким образом, добросовестные налогоплательщики получают «зеленый свет» для своей деятельности и не испытывают никаких препятствий со стороны контролирующих органов. Вместе с тем, нечестные субъекты хозяйствования оказываются под пристальным контролем и попадают в зону особого внимания.

За январь-октябрь 2019 года специалисты управления налоговых проверок, трансфертного ценообразования и международного налогообложения ГУ ГНС в Донецкой области провели 559 документальных проверок, по результатам которых доначислено налоговых обязательств на 550,1 млн гривен. Кроме того, в ходе проверки уменьшено отрицательное значение объекта налогообложения налогом на прибыль на 138,4 млн грн, что упредило  неуплату налога на прибыль в будущем на 24,9 млн гривен.

Также за 10 месяцев 2019 года подразделениями аудита Донетчины дополнительно обеспечены поступления в государственный бюджет в сумме 59,5 млн гривен. По результатам проведенных документальных проверок текущего года в бюджет поступило 35 млн гривен.

 

Земельний податок та оренда поповнили місцеві скарбниці Донеччини на 966 мільйонів гривень

За січень-жовтень 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 966,2 млн грн плати за землю, що на 27%, або на 204 млн грн більше, ніж у минулому році, що свідчить про високий рівень платіжної дисципліни власників та орендарів земельних ділянок.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-жовтень поточного року вже перерахували 806,6 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що складає майже 84% усіх надходжень.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 159,6 млн гривень, приріст додаткових надходжень по ним у 2019 році склав 19,5 млн грн, або майже 14 відсотків.

Найбільші надходження земельного податку забезпечили платники м.Маріуполя – 241,2 млн грн, землекористувачі м. Слов’янськ поповнили бюджети на 106,5 млн грн, а Добропільського району – на 100,4 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що у 2019 році платниками земельного податку є власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі (як юридичні, так і фізичні особи), а об’єктами оподаткування – земельні ділянки (паї), які перебувають у власності або користуванні.

#плата_за_землю,#надходження, #ДПС_Донеччина

 

Земельный налог и аренда пополнили местную казну Донетчины на 966 миллионов гривен

За январь-октябрь 2019 года местные бюджеты Донецкой области получили 966,2 млн грн платы за землю, что на 27%, или на 204 млн грн больше, чем в прошлом году, что свидетельствует о высоком уровне платежной дисциплины владельцев и арендаторов земельных участков.

Большую часть поступлений в местную казну обеспечивают плательщики - юридические лица, которые за январь-октябрь текущего года уже перечислили 806,6 млн грн земельного налога и арендной платы за земли государственной и коммунальной собственности, что составляет почти 84% всех поступлений.

В свою очередь, физические лица перечислили 159,6 млн гривен, прирост дополнительных поступлений по ним в 2019 году составил 19,5 млн грн, или почти 14 процентов.

Наибольшие поступления земельного налога обеспечили плательщики г.Мариуполя - 241,2 млн грн, землепользователи г. Славянск пополнили бюджеты на 106,5 млн грн, а Добропольского района - на 100,4 млн гривен.

Налоговая служба Донетчины напоминает, что в 2019 году плательщиками земельного налога являются владельцы земельных участков (паев) и постоянные землепользователи (как юридические, так и физические лица), а объектами налогообложения - земельные участка (паи), которые находятся в собственности или пользовании.

 

Майже 240 мільйонів гривень податкового боргу стягнуто з боржників податківцями Донеччини

Податкова служба Донеччини продовжує роботу зі стягнення податкового боргу з платників, які несумлінно відносяться до виконання своїх обов’язків. Зазначений напрям роботи був і продовжує залишатися одним з найпріоритетніших, яким податкова служба приділяє особливу увагу.

Одним з вагомих джерел наповнення бюджетів всіх рівнів є надходження від погашення податкового боргу. Завдяки проведеній роботі ГУ ДПС у Донецькій області за січень-жовтень 2019 року ці надходження склали 238 млн гривень.

Одним з дієвих напрямів роботи з низки заходів щодо погашення податкового боргу, передбаченого Податковим кодексом України, є робота із заставним майном. Так, протягом цього року в рахунок забезпечення погашення податкового боргу проведено опис майна боржників у податкову заставу на загальну суму 149,7 млн гривень. Від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, до бюджету вже надійшло 4,7 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що дізнатися про податковий борг (свій або партнера по бізнесу) можна на офіційному вебпорталі ДПС за наступним посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html, та акцентує увагу, що ефективне функціонування держави можливе тільки при свідомому та сумлінному розумінні податкового процесу самими платниками, у тому числі шляхом добровільної сплати податків.

#погашення_боргу, #надходження, #ДПС_Донеччина

 

Почти 240 миллионов гривен налогового долга  взыскано с должников налоговиками Донетчины

Налоговая служба Донетчины продолжает работу по взысканию налогового долга с плательщиков, которые недобросовестно относятся к выполнению своих обязанностей. Данное направление работы было и продолжает оставаться одним из самых приоритетных, которым налоговая служба уделяет особое внимание.

Одними из весомых источников наполнения бюджетов всех уровней являются поступления от погашения налогового долга. Благодаря проведенной работе ГУ ГНС в Донецкой области за январь-октябрь 2019 года эти поступления составили 238 млн гривен.

Одним из действенных направлений работы из ряда мероприятий по погашению налогового долга, предусмотренных Налоговым кодексом Украины, является работа с залоговым имуществом. Так, на протяжении этого года в счет обеспечения погашения налогового долга проведена опись имущества должников в налоговый залог на общую сумму 149,7 млн гривен. От реализации имущества, которое находится в налоговом залоге, в бюджет уже поступило 4,7 млн гривен.

Налоговая служба Донетчины напоминает, что узнать о налоговом долге (своего или партнера по бизнесу) можно на официальном веб-портале ГНС по следующей ссылке https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html, и акцентирует внимание, что эффективное функционирование государства возможно только при сознательном и добросовестном понимании налогового процесса самими плательщиками, в том числе путем добровольной уплаты налогов.

 

Майже втричі зросли надходження від туристичного збору на Донеччині

За десять місяців 2019 року відпочивальники Донеччини залишили у регіоні 2,3 млн гривень туристичного збору, що майже втричі, або на 1,4 млн грн, більше минулорічних показників.

І якщо літом більш привабливими для мешканців та гостей регіону були курортні зони Азовського узбережжя, що поповнило місцевий бюджет Мангушського району на 715 тис. грн, то прихильники відпочинку у лісі залишили місцевим бюджетам м. Слов`янськ, м. Лиман та Слов’янського району більше 683 тис. грн туристичного збору.

Податкова Донеччини нагадує, що у поточному році справляння туристичного збору зазнало чимало нововведень. Так, з 01 січня 2019 року було змінено базу справляння збору, а саме:

  • вартість проживання (ночівлі) замінено на кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі);
  • визначено поняття внутрішнього та в’їзного туризму, для яких передбачені різні граничні межі ставок збору: у розмірі до 0,5% для внутрішнього туризму та до 5% - для в’їзного від розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, Наказом МФУ від 08.05.2019 №186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору» затверджено нову форму податкової декларації з туристичного збору. Отже, звітувати за три квартали поточного року необхідно вже за новою формою. Акцентуємо вашу увагу, що граничний термін надання декларації з туристичного збору за 3 квартали 2019 року – 11 листопада 2019 року.

#туристичний_збір, #надходження, #ДПС_Донеччина

 

Почти втрое возросли поступления от туристического сбора на Донетчине

За десять месяцев 2019 года отдыхающие Донетчины оставили в регионе 2,3 млн гривен туристического сбора, что почти втрое, или на 1,4 млн грн, больше прошлогодних показателей.

И если летом более привлекательными для жителей и гостей региона были курортные зоны Азовского побережья, что пополнило местный бюджет Мангушского района на 715 тыс. грн, то приверженцы отдыха в лесу оставили местным бюджетам г. Славянск, г. Лиман и Славянского района больше 683 тыс. грн туристического сбора.

Налоговая Донетчины напоминает, что в текущем году взимание  туристического сбора получило немало нововведений. Так, с 01 января 2019 года была изменена база взыскания сбора, а именно:

  • стоимость проживания (ночевки) заменена на количество суток временного размещения в местах жительства (ночевки);
  • определено понятия внутреннего и въездного туризма, для которых предусмотрены разные граничные границы ставок сбора: в размере до 0,5% для внутреннего туризма и до 5% - для въездного от размера минимальной заработной платы.

Кроме того, Приказом МФУ от 08.05.2019 №186 «О внесении изменений в форму Налоговой декларации по туристическому сбору» утверждена новая форма налоговой декларации по туристическому сбору. Итак, отчитываться за три квартала текущего года необходимо уже по новой форме. Акцентируем ваше внимание, что граничный срок предоставления декларации по туристическому сбору за 3 квартала 2019 года - 11 ноября 2019 года.

 

 

Умови розірвання договору про добровільну участь у сплаті єдиного внеску

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що частиною 1 ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є:

члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню;

особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4, 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із частиною 2 ст. 10 Закону № 2464 особи, зазначені у частині 1 ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).

Договір про добровільну участь може бути достроково розірваний застрахованою особою за її бажанням, якщо договір діяв не менше одного року (абзац другий п. 1 частини 8 ст. 10 Закону № 2464).

Однак, у разі набуття застрахованою особою відповідно до Закону № 2464 зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування договір про добровільну участь може бути достроково розірваний територіальним органом (абзац другий п. 2 частини 8 ст. 10 Закону № 2464).

Тобто, фізична особа, яка виявила бажання на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування укладає договір про добровільну участь у сплаті єдиного внеску на термін визначений у договорі, але не менше одного року.

Розірвати договір достроково, впродовж першого року дії, може лише територіальний орган за умови набуття застрахованою особою зобов’язань щодо участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (працевлаштування).

 

Внесення зміни відомостей про об’єкт оподаткування до повідомлення за ф. № 20-ОПП

Мар’їнське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє.

У разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання (зміна графи 3 «Тип об’єкта оподаткування») інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у графу 2 вноситься значення «6 - закриття об’єкта оподаткування»), у другому - оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого (у графу 2 вноситься значення «1 - первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»), при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.

У разі зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування (об’єкт оподаткування не закривається, а тільки змінюється) інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні одним рядком, при цьому зазначається оновлена інформація про об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни, та у графу 2 «Код ознаки надання інформації» вноситься значення «3 - зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Слід зазначити, що у разі зміни відомостей про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією подається протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про такі об’єкти оподаткування, а саме: зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора