Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС віл 14.08.2019 року

Місцеві бюджети Донеччини за 7 місяців 2019 року

поповнились на 7,2 млрд гривень

За січень-липень 2019 року місцеві бюджети Донецької області поповнились на 7 млрд 242 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 1,2 млрд грн, або на 21 відсоток.

Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (73% від загального обсягу усіх надходжень), якого за січень-липень 2019 року зібрано 5 млрд 293 млн грн, що на 27% більше минулорічних показників за аналогічний період.

Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (9%), надходження якої з початку року становлять майже 640 млн грн, що більше рівня минулого року на 27 відсотків.

Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 523 млн грн (7%) єдиного податку, що на 20% більше торішніх показників.

Більше третини усіх відрахувань до місцевих бюджетів Донеччини  забезпечили платники м. Маріуполя – 2 млрд 536 млн грн (35%), підприємці м. Покровськ та Покровського району поповнили бюджет на 948 млн грн (13%), м. Краматорськ – на 767 млн грн (11%), м. Слов`янськ та Слов`янського  району – на 684 млн гривень (9%).

Додаткові кошти, що надходять до місцевих бюджетів, сприяють вирішенню і реалізації багатьох соціальних та інфраструктурних проектів, а також наданню більш якісних та різноманітних послуг жителям Донеччини.

Митники Донеччини вилучили у порушника

митного законодавства грейферний ківш

Співробітниками Донецької митниці ДФС наприкінці липня поточного року попереджено спробу суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності мінімізувати митні та інші платежі шляхом надання органу доходів і зборів  завідомо недостовірних відомостей про товар. Якщо просто – порушник  намагався видати новий товар за старий та сплатити державі якомога менше коштів.

В рамках проведення операції «Бастіон» 23 липня цього року до митного оформлення подані документи на товар «грейферний ківш», в яких заявлено, що товар був у використанні та в подальшому відновлений. Однак під час проведення митного огляду було виявлено документи на прилад, в тому числі сертифікат про походження товару, виданий виробником, в якому зазначалося, що пристрій новий, виготовлений у поточному році. Крім того, в пакувальному листі від виробника вказано серійний номер приладу, який збігається із номером, вказаним на товарі, що також підтверджує, що виготовлено ківш саме у 2019 році.

Із джерел відкритих даних, а саме, з мережі Інтернет, посадовими особами митниці було виявлено, що на офіційному сайті виробника ціна за вищезазначений товар досягає суми 29 тис. EUR, що більше у 5 разів тієї вартості, яка заявлена у декларації.

У зв’язку з виявленням недостовірних відомостей, заявлених суб’єктом господарювання, Управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил за ст.483 Митного кодексу України (переміщення товарів з приховуванням від митного контролю). На даний час товар тимчасово вилучений, провадження у справі триває.  

Ліцензування підакцизних товарів поповнило місцеві бюджети Донеччини майже на 25 мільйонів гривень

З початку 2019 року від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним, а також на виробництво та зберігання пального до бюджету Донеччини від платників регіону надійшло 29,4 млн гривень.

Протягом січня-липня 2019 року податкова служба Донеччини надала 5325 ліцензій на право здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Зокрема, для роздрібної торгівлі алкогольною продукцією суб'єкти господарювання отримали 2995 ліцензій, для продажу тютюну – 2330 дозволів. Крім того, з липня 2019 року ГУ ДФС у Донецькій області видано 228 ліцензій на роздрібну торгівлю пальним та 12 – за зберігання пального. Загальна кількість діючих ліцензій на Донеччині станом на 01.08.2019 складає 8741.

Усього за сім місяців підприємства і фізичні особи-підприємці, які вроздріб торгують алкогольними напоями та тютюном, спрямували до скарбниць громад 118 млн гривень акцизного податку. Його ставка складає 5 відсотків від вартості реалізованої продукції.

Роздрібна торгівля підакцизними товарами – суттєве джерело надходжень до бюджетів громад. Тому податковою службою Донеччини постійно здійснюється увесь комплекс контрольно-перевірочних заходів у цій сфері. Так, за несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 553 ліцензій та анульовано 941 ліцензію. Працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів з початку року проведено 196 фактичних перевірок, за результатами яких до порушників застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на суму 2,6 млн гривень.

Курортний сезон ще подовжується, тому податкова служба Донеччини нагадує суб’єктам господарювання, що фінансова відповідальність за відсутність ліцензії складає 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. гривень. Тож, шановні підприємці, не наражайтеся на чималі штрафи – своєчасно придбавайте відповідні ліцензії на торгівлю підакцизними товарами!

Аудитом Донеччини додатково забезпечено

більше 40 мільйонів гривень надходжень до бюджету

З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 7 місяців поточного року фахівці підрозділів аудиту податкової  служби Донецької області провели 402 документальні перевірки, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 440,5 млн гривень. Також в ході перевірок було зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 134,3 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 24,2 млн гривень.

За січень-липень 2019 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету у сумі 40,3 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 27,1 млн гривень.

Нагадуємо платникам податків, що перевірити, чи планується перевірка їх підприємств у 2019 році, можна на сайті ДФС України за наступним посиланням http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора