Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 21.05.2019

З доходів мешканців Донеччини зведений бюджет отримав

більше 3,8 мільярдів гривень

 

За січень-квітень 2019 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 3 млрд 815 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 840 млн грн перевищує показники відповідного періоду 2018 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає більше половини від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області - 52,6 відсотка.

Серед основних чинників зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб – підвищення рівня мінімальних заробітних плат, а також розширення бази оподаткування, зокрема, у рамках заходів з легалізації трудових відносин та повноти сплати роботодавцями податків і зборів при виплаті доходів. Водночас, слід зазначити високу відповідальність роботодавців Донеччини як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області. Основна сума сплаченого податку, а саме – майже 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад  для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.

Так, за січень-квітень 2019 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 млрд 851 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Натомість, до Державного бюджету України за чотири місяці 2019 року надійшло майже 964 млн грн зазначеного податку.

Найбільше податку на доходи фізосіб до бюджетів усіх рівнів надійшло від суб'єктів господарювання м. Маріуполя – понад 1,5 млрд грн (40% від загальної суми надходження податку на доходи фізичних осіб), Покровського району – 534 млн грн (14%) та м. Краматорськ – 423 млн гривень (11 відсотків).

 

Підсумки кампанії з декларування – 2019: бюджет отримає

майже 92 мільйона гривень

За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадянами Донеччини подано 23 тис. декларацій про майновий стан та доходи, з них 1,3 тис. декларацій - для отримання податкової знижки. Сума задекларованого доходу становить 2,6 млрд грн, нараховано до сплати 79,8 млн грн податку з доходів фізичних осіб (далі ПДФО) та 11,9 млн грн військового збору.

Найбільш питома вага декларування належить доходу у вигляді спадщини, що складає 208,3 млн гривень. З таких доходів нараховано 8,6 млн грн ПДФО.

Крім того, в цьому році доходи в розмірі понад 1 мільйон гривень задекларували вже 173 громадянина з загальною сумою задекларованих  доходів 1,8 млрд гривень. Суми задекларованих ними зобов’язань з ПДФО та військового збору складають відповідно 50 млн грн та 7,3 млн гривень.

На даний час декларантами вже перераховано до бюджету 8,3 млн грн податку з доходів фізичних осіб та 1,8 млн грн військового збору.

Також нагадуємо платникам податків, що суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації, необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

Правом на податкову знижку громадяни можуть скористатися до кінця 2019 року. Для цього їм необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем проживання. В ній потрібно зазначити суму річного оподатковуваного доходу і витрат, підстави для надання такої знижки та документальне підтвердження витрат.

 

Платникам Донеччини відшкодовано більше 150 мільйонів грн ПДВ

 

За чотири місяці 2019 року платниками Донецької області задекларовано 168,2 млн грн бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

На даний час у Донецькому регіоні на обліку перебуває 5 855  юридичних осіб – платників податку на додану вартість. З них, за підсумками січня-квітня поточного року, 37 суб’єктів господарювання подали заяву на отримання бюджетного відшкодування.

Завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично. Так, цьогоріч вже повернуто з бюджету 151,8 млн грн ПДВ платникам Донеччини.

Крім того, з початку року фахівцями фіскальної служби Донеччини упереджено неправомірно задекларованих до бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість у розмірі 4,3 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що платники податків мають можливість в онлайн-режимі відстежити та перевірити етап, на якому перебуває їх платіж, за допомогою електронного сервісу ДФС «Електронний кабінет платника». Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування знаходиться на офіційному порталі ДФС України в Електронному кабінеті платника за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx.

 

За рахунок контрольно-перевірочної роботи аудита Донеччини

бюджет додатково отримав 23,1 млн гривень

 

Упродовж січня-квітня 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Донецькій області завершено та узгоджено 220 документальних перевірок, за результатами яких до бюджетів усіх рівнів було донараховано 252,8 млн гривень.

Триває контрольно-перевірочна робота і по збитковим підприємствам. Так, за результатами перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 127,3 млн грн, чим упереджено несплату податку на прибуток в наступних податкових періодах на 22,9 млн гривень. 

Загалом за результатами роботи аудиту Донеччини з початку 2019 року до бюджету надійшло 23,1 млн гривень, в т.ч. погашено податкових зобов`язань за актами документальних перевірок на суму 16,5 млн гривень.

Робота управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області з виявлення та упередження порушень податкового законодавства триває.

За 4 місяці 2019 роботодавці сплатили понад 158 мільйонів гривень ЄВ

За січень-квітень 2019  року роботодавці Мар’їнського, Великоновоселківського районів та міста Вугледар сплатили понад 158 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ, єдиний внесок). Зокрема у квітні поточного року - майже 41 мільйон гривень. Надходження єдиного внеску за 4 місяці 2019 року зросли у порівняні з відповідним періодом минулого року на 17,1 % або майже на 23 мільйони гривень.

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області радить  аби запобігти виникненню боргу з ЄВ у випадку, якщо проводилась сплата після 01.05.2019, звірити надходження суми сплаченого ЄВ на нові рахунки. У разі відсутності сплати рекомендуємо звернутися до банку, у якому проводилась сплата.

Нагадуємо, що у разі помилкової сплати сум єдиного внеску на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти. Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів ЄВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів,затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6. Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.

У випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу.

Більше роз’яснень про порядок повернення ЄВ – на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (дане роз’яснення у розділі «Новини»).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора