Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДФС від 29.08.2019 року

Одноосібники задекларували 45 млн грн отриманих доходів

від обробки земельних ділянок Донеччини

 

В рамках проведення операції «Урожай» підрозділами адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Донецькій області проведено інвентаризацію користувачів земельних ділянок площею понад 2,0 га, в ході якої встановлено більше 85 тисяч осіб, які мають такі земельні ділянки у власності та/або оренді загальною площею 474 тис. гектарів. З них майже 74 тисячі громадян здають землі в оренду (загальною площею майже 400 тис. га) та приблизно 11 тисяч – самостійно обробляють землі (78 тис. гектарів).

В ході кампанії декларування у 2019 році громадянами, які одноосібно обробляють земельні частки понад 2 га з метою отримання доходу, подано 10,3 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи, сума задекларованих доходів склала 45 млн грн, задекларовані зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 8 млн грн та 0,7 млн грн відповідно. Крім того, з’ясовано, що півсотні громадян є одноосібниками, які мають у власності та самостійно обробляють земельні ділянки площею, яка перевищує 50 гектарів.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що згідно Закону України «Про особисте селянське господарство» для ведення такого господарства використовуються земельні ділянки розміром не більше 2 гектарів, передані фізичним особам у власність або оренду. Господарська діяльність, що здійснюється з метою отримання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб'єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається Господарським кодексом України та іншими законами.

Тому, якщо громадяни України використовують земельні ділянки розміром понад 2 гектара і при цьому систематично реалізовують вироблену продукцію та продукти її переробки на ринках чи іншим юридичним і фізичним особам, то їх дії містять ознаки підприємницької діяльності. Таким громадянам слід здійснити державну реєстрацію як суб'єкта господарювання - підприємця.

ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що реєстрація суб’єктами господарювання – це надійний шлях для детінізації відносин в аграрному секторі та легалізації використання земель.

 

Готівкові розрахунки: порушники в Донецькій області сплатили

до бюджету майже 1,6 млн гривень

 

Контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області. Станом на 01.08.2019 у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 10 тис. суб’єктів.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 168 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло 1591 тис. гривень.

Найбільша кількість правопорушень у сфері готівкового обігу встановлена у сфері торгівлі підакцизними товарами. Нагадуємо, що саме 5% від реалізації цієї групи товарів потрапляє до місцевих бюджетів у вигляді акцизного податку. Таким чином, порушуючи законодавство, несумлінні підприємці дбають про власний гаманець і забувають про свій обов’язок перед громадою сплачувати податки.

Крім того, перевірити, чи фіскальний чек вам видали у магазині та його наявність у базі даних ДФС зараз може кожен покупець. Для цього на сайті ДФС України запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету за наступним посиланням cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Якщо чек не знайдено, то це означає, що суб’єкт господарювання, якому належить РРО, не передав електронну копію фіскального чека до ДФС, що свідчить про недотримання ним вимог законодавства. У такому випадку або у разі встановлення невідповідності реквізитів отриманого чека реквізитам чека, відображеного в Електронному кабінеті, ви можете звернутися до ГУ ДФС у Донецькій області для проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів. З цією метою ви можете надіслати письмове звернення із додаванням копій отриманих фіскальних чеків на електронну адресу golovagu@gmail.com або зателефонувати за номером (063) 267-13-30.

Шановні покупці! Тільки в тісній співпраці ми зможемо наповнити місцевий бюджет та припинимо збільшувати незаконні прибутки окремих підприємців. Будьте свідомими - вимагайте фіскальний чек!

 

Товарообіг по зоні діяльності Донецької митниці ДФС

у поточному році склав 2,7 млрд дол. США

 

Донецькою митницею ДФС протягом січня - липня 2019 року оформлено понад 32 тис. митних декларацій. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року цей показник збільшився на 550 оформлень.

Товарообіг по зоні діяльності Донецької митниці ДФС у поточному році склав 2,7 млрд дол. США. Експортовано товарів на суму понад
1,95 млрд  дол. США до 84 країн світу, імпортовано – з 67 країн
на 701 млн дол. США. Позитивне сальдо торговельного балансу перевищило 1,25 млрд дол. США.

У географічній структурі зовнішньої торгівлі товарами питома вага країн ЄС зросла до 52%, у тому числі в обсязі експорту – до 63%, імпорту – до 21%, країн СНД – залишилася на рівні 32% та склала 24% в експорті та 55% в імпорті. Географія країн, до яких постачалися товари з Донецького регіону, дещо розширилась. Так, до минулорічних торгівельних партнерів долучилися представники Азіатсько - Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Західної Африки. 

Порівняно з аналогічним періодом 2018 року в товарній номенклатурі спостерігається приріст обсягів експорту за такими позиціями:

- машини, устаткування та транспорт – більш, ніж на 23 млн дол. США,
або на 16 відсотків;

- продовольчі товари та продукція сільського господарства –
на 75 млн дол. США, що становить 93 відсотка. Це обумовлено зростанням експорту олії та шроту соняшникових, меду натурального та кукурудзи.

За результатами контрольно-перевірочних заходів недобросовісними роботодавцями сплачено майже 30 млн гривень 

 

У податковій службі Донеччини триває робота з виконання заходів з детінізації сфери зайнятості населення. За січень-липень 2019 року офіційну працю та заробітну плату отримали більше 12 тисяч громадян.

Слід зазначити, що після офіційного працевлаштування громадяни стали більш соціально захищеними та набули права на отримання соціальних виплат у разі втрати працездатності, а також на пенсійне забезпечення в майбутньому.

За результатами контрольно-перевірочних заходів з початку 2019 року недобросовісними роботодавцями до бюджетів та спецфондів вже сплачено майже 30 млн гривень.

За 7 місяців поточного року до державної реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності залучено 3,6 тис. фізичних осіб, якими додатково сплачено до бюджету 5,6 млн грн податків та зборів.

Не припиняється робота податківців і у напрямку контролю за дотриманням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. За результатами проведених зустрічей з керівниками підприємств Донецької області 1 228 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати вище за мінімальну (з 01.01.2019 – 4173 гривні). Як наслідок, до бюджету додатково надійшло 6,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Шановні працедавці! Податкова служба Донеччини закликає не ігнорувати гарантований рівень мінімальної заробітної плати при нарахуванні та виплаті заробітної плати найманим працівникам. Пам’ятайте, що недотримання чинного законодавства з оплати праці  - це не тільки можливість наразитись на значні суми штрафних санкцій, але й, перш за все, зневага до найманого працівника та його прав, що охороняються державою.

 

 

На Донеччині місцеві бюджети отримали

майже 3,5 млн гривень "автоподатку"

 

За січень-липень 2019 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено майже 3,5 млн грн транспортного податку. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 518,8 тис. грн,  або на 17,6% більше за торішні показники. Із загальної суми 1,3 млн грн надійшло від автовласників - юридичних осіб та майже 2,2 млн грн  - від фізичних осіб.

З початку року найбільші відрахування "автоподатку" забезпечили власники автомобілів м. Маріуполь (966 тис. грн), м. Покровськ (613 тис. грн) та м. Костянтинівка (538 тис. гривень).

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2019 році – це 1 мільйон 564,9 тис. гривень.

Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто. Його ставка складає 25 тисяч гривень на рік.  Фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують цей податок щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 

Туристи залишили на Донеччині удвічі більше туристичного збору

 

Цьогорічний курортний сезон на Донеччині приніс до місцевих бюджетів регіону 992,6 тис. грн туристичного збору, що майже вдвічі перевищує торішні показники.

Найбільш привабливою для гостей регіону у 2019 році стала «зелена»  зона м. Слов`янськ, Слов’янського та Лиманського районів, яка зібрала 373,5 тис. грн туристичного збору. Другою за популярністю є курортна зона Приазовського узбережжя міста Маріуполя та Мангушського району, туристи якої сплатили 270,4 тис. гривень «турподатку». Крім того, у 2019 році з’явився ще один лідер – гості м. Краматорськ поповнили місцеву казну на 181,8 тис. гривень.

Нагадуємо, що у 2019 році відбулися значні зміни у порядку  оподаткування туристичним збором. Ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі:

-         до 0,5 відсотка (до 20,86 грн)  – для внутрішнього туризму;

-         до 5 відсотків (до 208,65 грн) – для в’їзного туризму

від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Таким чином, гості краю сплачують туристичний збір під час поселення у пансіонатах, готелях, базах відпочинку, приватних апартаментах та сприяють подальшому розвитку перспективної туристичної галузі на Донеччині.

 

 

За результатами роботи податкової міліції Донеччини бюджет країни отримав більше 33 млн гривень

 

З початку 2019 року за матеріалами співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області обліковано 42 кримінальних провадження, з яких половина – за фактами ухилення від сплати податків. Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 12 кримінальних проваджень за фактами реалізації фальсифікованих підакцизних товарів, 4 – за фактом незаконного виготовлення марок акцизного податку України, 3 – за фактом привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем та 2 – за фактом підроблення документів, які подаються для державної реєстрації юридичної особи та ФОП.

За результатами досудового розслідування спрямовано до суду з обвинувальним актом 14 кримінальних проваджень.

З метою відшкодування заподіяних державі збитків по розпочатих кримінальних провадженнях накладено арешт на майно, розрахункові рахунки та грошові кошти, в результаті чого стягнуто до бюджету 33,3 млн грн, з них по закінчених провадженнях – 5,2 млн гривень.

Таким чином, в рамках запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування оперативне управління ГУ ДФС у Донецькій області продовжує здійснення заходів щодо упередження розкрадання бюджетних коштів, боротьбу з фіктивним підприємництвом та незаконним обігом підакцизних товарів.

 

Підприємці – спрощенці спрямували до місцевих бюджетів

понад пів мільярда грн єдиного податку

 

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження яких стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

За січень-липень 2019 року платники Донецького регіону сплатили 523,3 млн грн єдиного податку, що на 20 відсотків, або на 85,9 млн грн, більше показників минулого року.

Станом на 01.08.2019 у Донецькій області обліковуються понад 45  тисяч фізичних осіб – підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування.

На сьогодні саме фізичні особи - підприємці є лідерами зі сплати єдиного податку – ними сплачено до місцевих бюджетів більше 70 відсотків від усіх надходжень, або 369,6 млн гривень.

Натомість юридичними особами – платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 153,7 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області – 87 млн гривень.

Позитивна динаміка по сплаті єдиного податку сьогодні спостерігається як серед фізичних, так і юридичних осіб регіону, що означає, що представники малого та середнього бізнесу, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування, розуміють важливість сплати податків та щомісяця роблять свій фінансовий внесок у добробут територіальних громад.

 

 

Донеччина: надходження за спеціальне використання водних об’єктів склали майже 59 мільйонів гривень

 

За сім місяців 2019 року платники рентної плати за спеціальне використання води Донецької області перерахували до бюджетів всіх рівнів 58,9 млн гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевими бюджетами.

Саме за рахунок частини збору, що надходить до місцевих скарбниць, фінансуються потреби бюджетної сфери місцевих громад та соціальні програми по екологічному оздоровленню річок та водоймищ Донецької області.

Більше половини усіх надходжень з плати за воду забезпечили підприємства м. Маріуполя – 30,5 млн грн, також підприємства м. Бахмут та Мар`їнського району забезпечили надходження цього податку у сумі 11,3 млн грн та 6,7 млн грн відповідно.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що граничний термін сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІІ квартал 2019 року – 19 серпня 2019 року.

 

Податківці Донеччини вшанували пам`ять працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов`язків

 

Сьогодні, 22 серпня – Всеукраїнський День пам`яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов`язків. В Храмі-каплиці на честь Архистратига Божого Михаїла Правослвної Церкви України Донецької єпархії, що знаходиться на території Головного управління Національної поліції в Донецькій області відбувся молебен, а пізніше реквієм з покладанням квітів до пам`ятного знаку на вшанування працівників ОВС, які загинули при виконанні службових обов`язків.

У меморіальних заходах взяли участь Перший заступник начальника Головного управління ДФС у Донецькій області Віталій Перунін, керівництво Національної поліції в Донецькій області, представники органів виконавчої влади області та міста, колеги, рідні.

 Працівники податкової служби, як і усі українці схиляють голови та вшановують пам’ять тих працівників міліції та поліції, які загинули під час виконання службових обов’язків, всіх тих, хто поклав своє життя на вівтар служіння Закону та Правопорядку.

  Честь і слава нашим Героям, котрі залишилися вірними присязі до останнього подиху. Вічна вам пам’ять!

Про здоров’я та відпочинок дітей податківців подбала профспілка Донеччини

Разом із літом розпочинається літній відпочинок дітей, зокрема школярів, а отже – сезон дитячого оздоровлення та відпочинку.

  У колективі податківців Донеччини даним питанням опікується Донецька обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників державної фіскальної служби, для якої літо це гаряча оздоровча пора. Так, у цьому сезоні організовано відпочинок у трьох дитячих закладах, які відвідали 50 дітей працівників фіскальної служби.

З приходом тепла дитячий оздоровчий табір “Брусіно” розташований в мальовничому сосновому лісі на території національного парку “Святі гори” відвідало 30 діточок. М’який клімат, сосновий бір сприяв оздоровленню дітей і повноцінному відпочинку. На території табору розташовані хвойний і листяний ліс, озеро з піщаним пляжем. Діти мали можливість відвідувати відкритий плавальний басейн, водні гірки та басейн для водного футболу, спортивні майданчики, відкритий концерт-хол з сучасним звуковим і світловим обладнанням, літній критий клуб з кінотеатром і звуковою стереосистемою, мотузковий парк, спортивні атракціони, студійні приміщення і творчі лабораторії, відкритий каток з покриттям Super Glide.

В дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Юний моряк» свої канікули провели 10 дітей. Табір перебуває на першій лінії Азовського моря, тому його відвідувачі могли у повній мірі насолодитися купанням у теплому морі та подихати повітрям насиченим йодистими речовинами. Для відпочиваючої дітвори було організовано якісне медичне обслуговування в сучасному медичному комплексі. Також проводились спортивні заходи, конкурси й свята. На спеціальних площадках грали у міні-футбол, волейбол й баскетбол. По вечорах проводилися дискотеки.

У літні спекотні дні 10 дітлахів членів профспілки вирушили до дитячого оздоровчого центру «Буревісник» та отримали можливість у променях літнього сонця, морського повітря, зануритися у творчу атмосферу ідей, у мир нових відчуттів і захоплюючих пригод. Для розвитку й розваги вони відвідували різні кружки і секції та приймали участь у спортивних олімпіадах і вікторинах.

За співпрацю та допомогу у придбанні путівок  Головне управління ДФС у Донецькій області висловлює вдячність Керівництву та Профспілковій організації Державного підприємства «Маріупольский морський  торговельний  порт» та філії «Донецька залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця».

У всіх закладах дозвілля організовано на високому рівні, згідно всіх вимог, а щасливі дитячі обличчя були цьому підтвердженням. Донецька обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників державної фіскальної служби запевняє, що і надалі створюватиме умови для незабутнього відпочинку, приємного спілкування, творчого саморозвитку і спортивно-оздоровчих заходів для дітей працівників податкової служби. Адже наші діти – то майбутнє нашої країни, яке має бути щасливим.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора