Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС від 01.10.2019 року

З початку року туристи збагатили Донеччину на понад 1,8 млн гривень

Цьогорічний курортний сезон на Донеччині приніс до місцевих бюджетів регіону 1,8 млн грн туристичного збору. Це більше, ніж удвічі перевищує торішні показники.

Варто зазначити, що у розрізі районів лідером у наповненні місцевих бюджетів вказаним збором з початку року є Мангушський район, морське узбережжя Азовського моря якого принесло до місцевої казни 545 тис. грн, мальовничі краєвиди Слов’янського та Лиманського районів – 508,6 тис. грн та м. Краматорськ – 287,9 тис. гривень.

Зауважимо, що чинним законодавством чітко визначене коло платників туристичного збору та його граничний розмір. Платниками туристичного збору, як встановлено ст.268 Податкового кодексу, є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання. Ставка туристичного збору встановлюється місцевими органами влади у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Донеччина має багато цікавих містечок для туристів і є привабливим регіоном для інвесторів. Податківці Донеччини переконані, що збільшення потоку туристів, які відвідують наш регіон та сплачують туристичний збір, сприяє й розвитку бізнесу місцевих суб’єктів господарювання. Адже, оплачуючи різні товари чи послуги, турист робить свою інвестицію у бізнес нашого регіону й наповнення бюджету.

У ході операції «Курорт-2019» до порушників застосовано штрафних санкцій майже на шість мільйонів гривень

У ході операції «Курорт-2019» працівниками підрозділів контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини  з початку року проведено 106 фактичних перевірок щодо виявлення безліцензійної діяльності. За результатами контрольно-перевірочних заходів до суб’єктів господарювання застосовано штрафних фінансових санкцій на загальну суму 5,8 млн гривень.

Найбільш характерні порушення, виявлені під час таких перевірок, це – реалізація алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних на такі алкогольні напої, реалізація алкогольними напоями на розлив для споживання на місці без отримання суб’єктом господарювання статусу громадського харчування, роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від встановлених виробником або імпортером, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку.

І хоча курортний сезон вже добігає до кінця, податкова служба Донеччини ГУ ДПС у Донецькій області вкотре нагадує платникам, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Адже  штрафна санкція за безліцензійну торгівлю складає 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.  Тож, шановні підприємці, не наражайтеся на чималі штрафи – своєчасно придбавайте відповідні ліцензії на торгівлю підакцизними товарами!

Операція «Паливо-2019»: на Донеччині за торгівлю пальним без відповідної ліцензії донараховано штрафних санкцій на 4 млн грн

Як вже неодноразово нагадували, з 01 липня цього року було запроваджено обов’язкове ліцензування виробництва, оптової і роздрібної торгівлі, а також зберігання пального. 

Тому з 01 липня 2019 року працівниками підрозділів контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини проводяться перевірки ще й з питань виявлення та припинення фактів з незаконного провадження господарської діяльності, а саме здійснення роздрібної торгівлі пальним (бензин, дизельне паливо та скраплений газ) без наявності відповідних ліцензій.

У ході операції «Паливо-2019» податковою службою Донеччини проведено 16 фактичних перевірок з вищезазначених питань, за результатами яких донараховано штрафних санкцій на загальну суму більше 4 млн гривень. У ході перевірок з незаконного обігу  вилучено:

  • дизельне пальне у кількості 2,8 тис. літрів на 82 тис. гривень;
  • скраплений газ у кількості 11,2 тис. літрів на 145,5 тис. гривень;
  • бензин – 4,3 тис. літрів на 104,5 тис. гривень;
  • вилучено ТМЦ на 3,7 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце, а штрафна фінансова санкція за безліцензійну діяльність – 250 000 гривень. Тож, чи варто наражатися на величезні штрафи?

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора