Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС від 08.10.2019 року

Державний бюджет Донеччини отримав з початку року 

більше 2 мільярдів гривень ПДВ

Одним з основних бюджетоформуючих податків у системі загальнодержавних по Донецькому регіону є податок на додану вартість. У січні - вересні 2019 року платниками Донеччини сплачено до державного бюджету 2 млрд 159 млн грн податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження цього податку зросли на 27%, або на 459,4 млн гривень.

У Донецькій області сплату зазначеного податку забезпечують 6,6 тис. платників, серед яких 6,1 тис. – юридичних осіб та 0,5 тис.  – фізичних  осіб-підприємців.

Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення.

За результатами операції «Урожай» місцеві бюджети Донеччини отримають більше 6 млн гривень

У самому розпалі пора збирання врожаю і багато дбайливих хазяїв використовують сезонних робітників для підмоги. Та деякі «підприємливі» господарі бажають зекономити – мало того, що не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, таким чином ухиляючись від оподаткування, так і використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня.

Саме з метою контролю за повнотою нарахування і сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, захисту прав найманих осіб Головним управлінням ДПС у Донецькій області з травня поточного року проводиться операція «Урожай».

Так, в рамках цієї операції протягом травня-серпня 2019 року податковою службою Донеччини додатково залучено до декларування 127 громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та 5 громадян, які надають послуги з обробки та збору урожаю.

Крім того, 23 громадянина офіційно зареєструвалися у зв’язку із постійним здійсненням господарської діяльності та виявлено 31 суб’єкт господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення. Кількість таких виявлених осіб склала 85 громадян.

Разом з цим, за результатами заслуховування роботодавців 33 найманим працівникам було підвищено рівень заробітної плати.

В цілому платники Донецької області задекларували доходи, отримані внаслідок обробки сільськогосподарської землі, у сумі понад 45 млн грн, узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб більш, ніж 8 млн грн. (з яких 6 млн грн мають надійти до місцевих бюджетів) та майже 0,7 млн грн військового збору.

Податкова Донеччини ще раз нагадує сільгоспвиробникам та фермерам – найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та подання повідомлення до територіальних органів ДПС.

На соціальне забезпечення платниками Донеччини спрямовано

більше 6 мільярдів гривень ЄСВ

За дев’ять місяців 2019 року до бюджету Донецької області надійшло
6 млрд 205 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 966,3 млн гривень. Лише за вересень платниками Донеччини сплачено 688,1 млн грн єдиного внеску.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску – обов’язок кожного працедавця, тому податковою службою Донеччини особлива увага приділяється заходам з легалізації трудових доходів громадян.

Нагадуємо, що особа, яка працює нелегально, не має змоги відстояти свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем, позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівників. А головне - зарплата «в конвертах» позбавляє громадян страхового стажу, необхідного для отримання пенсії.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.  

Користувачі корисних копалин Донеччини спрямували до зведеного бюджету більше 390 мільйонів гривень

Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини у свій час зумовив перетворення переважно аграрного району в індустріальний із провідною роллю важкої промисловості. Донецький регіон посідає друге місце в Україні за випуском чавуну, сталі й прокату. В свою чергу, паливна промисловість та електроенергетика спеціалізуються на видобутку кам’яного вугілля. Комбінуючись із металургійним і паливно-енергетичним комплексами,  використовуючи в роботі мінеральні солі власних родовищ, Донеччина відрізняється також потужною хімічною промисловістю – виробництвом азотних і фосфорних добрив, соди та іншої продукції хімії органічного синтезу. Таким чином, ефективне та дбайливе використання корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку нашого регіону та якості життя усіх мешканців Донеччини. 

Протягом дев’яти місяців 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 393,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 283,7 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 110,1 млн гривень.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету більше 111,6 млн гривень. Друге та третє місце з незначним відривом посіли Добропільський район та м. Бахмут – 70,3 млн грн та 64,5 млн грн відповідно.

Платники Мар’їнського управління сплатили понад 387 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

«За 9 місяців 2019 року платниками податків Мар’їнського, Великоновоселківського районів та міста Вугледар сплачено 387 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема за вересень надійшло 40 мільйонів гривень єдиного внеску. Надходження за січень вересень поточного року зросли майже 59 мільйонів або на 17,8 відсотків» - повідомила Тетяна Трофимова - начальник Мар’їнськоого управління Головного управління ДПС у Донецькій області.

Тетяна Трофимова нагадала, що з 1 липня 2019 року. відповідно до Закону  України, від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік", розмір прожиткового мінімуму працездатним особам становить 2007 гривень.

Без змін залишаються: 

- розмір мінімальної заробітної плати - 4173,00 гривень;  

- розмір мінімального єдиного соціального внеску - 918,06 гривень;

- максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок  62595 гривень; 

- максимальний розмір єдиного внеску: 13770,90 гривень (62595 грн х 22%) або 5264,24 гривень (62595 грн х 8,41%) при нарахуванні  на зарплату працівника-інваліда.

На допомогу армії платники податків Мар’їнського управління спрямували майже 29 мільйонів гривень

У січні – вересні 2019 року платники, що перебувають на обліку у Мар’їнському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили майже 29 мільйонів гривень військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 4 мільйона гривень. Про це повідомив начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова.

«Сплата військового збору – це внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі», - наголосила начальник управління.

Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Фахівці Мар’їнського управління закликають усіх роботодавців своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, відображати в звітності реальну зарплату, своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітків працівників.

Майже мільярд гривень сплачено з початку року до бюджету платниками Мар’їнського управління

За січень-вересень 2019 року платники податків, зареєстровані на території обслуговування Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області,  сплатили до зведеного бюджету країни  994 мільйона гривень податків і зборів, що на 159 мільйонів гривень або на 19,0 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року. В тому числі у вересні до зведеного бюджету спрямовано 84 мільйона гривень.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали 572 мільйона гривень, що на 103 мільйона гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 21,8 відсотків.

Натомість, збір коштів до державного бюджету з початку року склав 422 мільйона гривень.

Керівник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та підкреслила, що управління і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

З початку року бюджет отримав 389 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

За дев’ять місяці 2019 року платники податків Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області сплатили до зведеного бюджету 389 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 74 мільйона гривень більше відповідного періоду минулого року. Про це повідомива начальник Мар’їнського управління Тетяна Трофимова. Зокрема, місцевий бюджет отримав 291 мільйон гривень податку, що  відповідно на 56 мільйонів гривень. перевищує минулорічні показники.

За словами посадовця, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень податків і зборів до місцевого бюджету складає 50,9 відсотків. Тому громадянам слід завжди пам’ятати, що сплата податку на доходи фізичних осіб – це внесок у розвиток місцевої громади, а сумлінне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це гарантії їх соціального захисту.

Нагадаємо, Відповідно до Закону  України, від 23.11.2018 № 2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату у розмірі – 4173 гривні, а погодинну – 25,13 гривень.. Прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 липня поточного року становить 2007 гривень.  

572 мільйони – внесок платників Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області до місцевих скарбниць

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень-вересень 2019 року, що на 103 мільйони гривень або на 21,8 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зокрема у вересні місцеві бюджети отримали 48 мільйонів.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 50,9 % від надходжень до місцевих бюджетів. За січень-вересень поточного року до бюджету надійшов 291  мільйонів гривень зазначеного податку.

Друге місце в наповненні місцевої казни залишає за собою екологічний податок. Цього року вже надійшло майже 140 мільйонів гривень податку, що складає 24,4 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів регіону належить платникам плати за землю, які у січні-вересні цього року перерахували до бюджету 81 мільйон гривень, або 14,2 % від надходжень до місцевих бюджетів.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора