Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС від 18.11.2019 року

На Донеччині місцеві бюджети отримали 3,8 мільйони гривень «автоподатку»

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

 Так, за січень-жовтень 2019 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 3,8 млн грн транспортного податку.

Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За дев’ять місяців цього року від автовласників - юридичних осіб надійшло більше 1,8 млн грн та майже 2,0 млн грн – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2019 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, складає 1 млн 565 тис. гривень (375 МЗП х 4173).

З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – 1,1 млн грн, м. Покровськ – 0,7 млн грн та м. Бахмут – 0,4 млн гривень.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

На Донеччині штрафи за порушення правил проведення готівкових розрахунків склали майже 4 мільйони гривень

Одним з важливіших напрямків роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. Тим більше, що станом на 01 листопада 2019 року у регіоні здійснюють такі розрахунки 9665 господарських одиниць з обсягом виторгу 9,1 млрд гривень.

За січень-жовтень 2019 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 218 фактичних перевірок, за результатами яких донараховано штрафних санкцій 3,9 млн грн, до бюджету надійшло 2,1 млн гривень.

Податкова служба Донеччини у зв’язку з прийняттям нових правил застосування РРО акцентує увагу підприємців, що дія цих законів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Також не потрібно придбавати реєстратори розрахункових операцій і платникам єдиного податку І групи.

А для решти представників мікробізнесу нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних апаратів спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде безкоштовно встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

За 10 місяців 2019 року місцеві бюджети Донеччини отримали рекордні 10 мільярдів гривень

За січень-жовтень 2019 року до місцевих кошиків Донецької області надійшло 10,5 млрд грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 1,6 млрд грн, або майже на 19 відсотків.

«Левову» частину надходжень до місцевих бюджетів, або більше 72%, забезпечує податок з доходів фізичних осіб – за 10 місяців 2019 року вказаного податку зібрано майже 7,6 млрд гривень.

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевих бюджетів є також плата за землю (1 млрд грн), єдиний податок (0,8 млрд грн), екологічний податок (0,4 млрд грн) та податок на прибуток і акцизний податок (по 0,2 млрд гривень).

З трійки лідерів серед територіальних громад найбільшу частину відрахувань до місцевих бюджетів, або третину, забезпечили платники податків м.Маріуполя – 3,5 млрд грн, бізнес-спільнота м. Покровськ та Покровського району поповнила бюджети на 1,4 млрд грн, а м. Краматорськ – на 1,1 млрд гривень.

Місцеві податки і збори відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини місцевих бюджетів, так як надходження від них залишаються на місцях. В свою чергу, додаткові надходження до місцевих бюджетів сприяють реалізації соціальних і інфраструктурних перетворень регіону та покращують життя територіальних громад на Донеччині.

Єдиний податок поповнив місцеві бюджети Донеччини майже на 815 мільйонів гривень

За 10 місяців 2019 року суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 814,9 млн грн єдиного податку, що на 16% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 111,5 млн грн більше, ніж у січні-жовтні 2018 року.

Зазвичай переважну частину надходжень єдиного податку, а саме 65,3% від загальної суми, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 532 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 282,9 млн грн, у тому числі дві третини  надійшло від сільгоспвиробників області - 188,6 млн гривень.

Серед територіальних відділень лідерами зі сплати податку є платники м. Маріуполя – 192,6 млн грн, Покровського району – 112,8 млн грн, а також м. Слов’янськ – 94,3 млн гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Також єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

Актуальні питання адміністрування податків і зборів з фізичних осіб обговорювались під час семінару у місті Курахове

На цьому тижні, 14 листопада 2019 року, Мар’їнським управління Головного управління ДПС у Донецькій області проведено семінар для платників Мар’їнського району.

Під час семінару розглядались актуальні питання адміністрування податків і зборів з фізичних осіб.

Платникам єдиного податку нагадали, що з 22.10.2019 року діють нові форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019  № 308.

Звернули увагу платників, що для внесення змін до реєстру платників єдиного податку, Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачено подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни:

найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) - протягом місяця з дня виникнення таких змін (п. 298.4 ст.298 ПКУ);

податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності платниками єдиного податку першої і другої груп - не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни змін (п. 298.5 ст.298 ПКУ), а платниками єдиного податку третьої групи - разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст.298 ПКУ).

Зауважили, що у разі зміни відомостей про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією подається протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про такі об’єкти оподаткування, а саме: зміни типу, найменування, місцезнаходження, виду права на об’єкт оподаткування та стану об’єкта оподаткування та наголосили на необхідності перевірки актуальності наданої до податкової інформації та її уточнення.

Податківці нагадали присутнім порядок заповнення та виправлення помилок у податковій звітності та закликали до подання звітності у електронному вигляді. В черговий раз нагадали про необхідність дотримання законодавства про працю та законодавчо встановленого рівня заробітної плати. Розповіли про можливості та переваги електронного кабінету та інших електронних сервісів ДПС, які розмішені на  порталі ДПС України.

Посадовці відповіли на численні запитання платників податків та запросили відвідати черговий семінар у грудні.

Звітувати в електронному вигляді зручніше

Начальник Мар’їнської державної податкової інспекції Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Вадим Мельник нагадує, що Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями передбачено подання звітності в електронному вигляді.

Беззаперечними перевагами подання платниками податків звітності в електронному вигляді є вибір зручного для платника часу здачі звітності та економія часу на її подання, постійна актуалізація (оновлення) програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

Подана в електронному вигляді звітність надійно зашифрована, вона захищена від несанкціонованих переглядів та втручань, програмне забезпечення здійснює арифметичний контроль за показниками декларації та оперативне відстеження змін до її форм. При використанні електронного способу подання звітності використовується безпаперова технологія.

Для зручності платників на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України функціонує безкоштовний електронний сервіс «Електронний кабінет платника», використовувати який можна цілодобово.

Зазначений сервіс надає змогу створити та надіслати до ДПС  електронні документи: податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрацію платниками окремих податків, тощо. Крім того, платникам податків надано можливість отримати доступ до приватної частини електронного кабінету, де у режимі реального часу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Тут платник у режимі реального часу може отримати доступ до особистої інформації, тобто, отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності, стан розрахунків з бюджетом. Фізичні особи за допомогою сервісу «Стан розрахунків з бюджетом» в Електронному кабінеті можуть сплатити податки, збори, платежі та перевірити розрахунки сум податкових зобов’язань по таких податках.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису отриманого у кваліфікованого надавача електронних послуг за умови укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора