Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інформаційні повідомлення з питань діяльності, підготовлені фахівцями органів ДПС від 23.12.2019 року

Від продажу підакцизних товарів громади Донеччини щомісяця отримують майже 19 мільйонів гривень

З початку року у Донецькій області продавці підакцизної продукції сплатили 204,3 мільйона гривень акцизного податку, що на 6,9 мільйонів гривень більше, ніж у січні-листопаді минулого року. Щомісячні надходження платежу у 2019 році склали майже 18,6 мільйонів.

Традиційно, найбільше цього податку за 11 місяців поточного року спрямувала до міської казни бізнес-спільнота м. Маріуполя – 73,4 мільйонів грн, до бюджету м. Краматорська надійшло 52,1 мільйона грн, скарбниці громад м. Покровська і Покровського району отримали 22,4 мільйона грн, а місцевий бюджет м. Бахмута забезпечено 17,3 млн гривень.

Нагадаємо, п'ятивідсотковий акцизний податок сплачують суб’єкти підприємництва, які вроздріб реалізують алкогольну продукцію і тютюнові вироби, маючи відповідні ліцензії. Платіж повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля.

Найбільш популярна адмінпослуга у 2019 році –

отримання реєстраційного номеру

Фахівцями центрів обслуговування платників Донеччини за 11 місяців 2019 року надано майже 222,4 тис. адміністративних послуг. У тому числі  у листопаді 2019 року відвідувачам центрів обслуговування платників Донецької області надано 17,8 тис. адмінпослуг. З них відмовлено в наданні 123 адмінпослуг, або лише 0,7% від загальної кількості звернень, оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Більша частина від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта тощо. Понад 50% від загальної кількості припадає на найбільш популярну серед суб’єктів звернень послугу з видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

У листопаді поточного року Головним управлінням ДПС у Донецькій області видано 743 ліцензій на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, з них 407 на алкогольні напої та 336 – на тютюнові вироби. За заявами суб’єктів господарювання анульовано 130 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (80 і 50 ліцензії відповідно).

Податкова Донеччини додатково повідомляє, що на теперішній час платники можуть звернутися до 21 Центру обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких надаються на безоплатній основі.

Новорічні свята тільки наближаються, а майже 4 тис. мешканців  Донеччини вже отримали свою податкову знижку

На підставі декларацій, наданих жителями Донеччини для отримання податкової знижки, сума до повернення склала 6,7 млн гривень, що на 1,9 млн  більше, ніж торік. Також збільшилася і кількість декларантів – такою нормою Податкового кодексу України у цьому році скористалось 3811 громадян, що на 17 відсотків більше попереднього року.

Нагадаємо, що основні умови для отримання податкової знижки – це офіційні доходи та чіткий перелік витрат, визначений ст.166 Податкового кодексу. Із найбільш популярних це:

- сплата за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення (у тому числі оплата освіти у дошкільних, шкільних і позашкільних закладах освіти);

- частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- витрати за переобладнання власного транспортного засобу на альтернативні види біопалива;

- вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та інші.

Кошти повертаються платникові на розрахунковий рахунок упродовж 60 днів після подання декларації. У 2019 році податкову знижку можна оформити за витратами 2018 року, але поспішайте, до кінця цього року залишилися лічені дні, більш того - на наступний рік це право не переноситься!

Про новації у сфері застосування РРО розповіли платникам під час семінару у селищі міського типу Велика Новосілка

19 грудня 2019 року, фахівцями Мар’їнського управління Головного управління ДПС у Донецькій області проведено семінар для платників податків Великоновосілківського району.

Семінар було присвячено новаціям, які запроваджуються з введенням в дію законів України «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі –РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (Закони № 128-IX та № 129-IX від 20 вересня 2019 року).

Начальник Великоновосілківської державної податкової інспекції Андрій Манько розповів, які зміни очікують на платників податків у сфері застосування РРО. Зауважив,що новаціями передбачено запровадження програмних РРО як альтернативи класичним. Функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. До 31 грудня 2019 року ДПС відповідно до законодавчих вимог має розробити безкоштовне програмне рішення для здійснення розрахункових операцій, а з 1 січня 2020 року платники податків під час здійснення розрахункових операцій зможуть протестувати безкоштовне програмне рішення для використання програмних РРО.

З 19 квітня 2020 року платники зможуть використовувати програмні РРО.

Звернув увагу, що суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб.

Фахівці податкової повідомили, що використання РРО стане простішим, дешевшим, швидшим. Програмний РРО це безкоштовне повнофункціональне рішення від ДПС, в тестовому режимі (для отримання пропозицій щодо покращення функціоналу) - після 1 січня 2020 року, повнофункціональне, доопрацьоване - з 1 квітня 2020 року. Його можна буде встановити на будь-який гаджет і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні. Використання програмних РРО передбачає виключно онлайн реєстрацію через Електронний кабінет, онлайн передачу (отримання) даних до фіскального серверу контролюючого органу, за запитом користувача автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО.

Програмний РРО дозволяє виключити послуги інформаційних еквайєрів, якими передаються дані РРО, працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.

На завершення семінару податківці відповіли на численні запитання присутніх

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора