Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Надання пільг окремим категоріям пільговиків з урахуванням сукупного доходу сім’ї

Згідно Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-VIII з 01.07.2015 року пільги надаються окремим категоріям пільговиків, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу ( 2470 гривень у 2018 році). До таких категорій належать: сільські педагоги-пенсіонери, сільські медики-пенсіонери, сільські бібліотекари-пенсіонери, сільські працівники культури-пенсіонери, багатодітні сім’ї, учасники війни, діти війни.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

 • пенсія;

 • заробітна плата;

 • грошове забезпечення;
 • стипендія;

 • соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності)
 • доходи від підприємницької діяльності.

При цьому залишається незмінним порядок надання пільг для:

 • учасники бойових дій, інваліди війни;
 • реабілітовані особи згідно Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»;
 • учасники ліквідації аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії згідно Закону України « Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи»;
 • інваліди військової служби, ветерани військової служби згідно Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

У разі  коли середньомісячний дохід сім’ї не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

Після закінчення дванадцяти  місяців УСЗН визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 01.05.2016 року особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії, їм не нараховуються відповідні пільги.

Згідно постанови КМУ «Про  затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам» від 31.01.2007р. № 77 (далі - постанова) п. 5 сільські, селищні ради складають список осіб окремо за кожною пільговою категорією населення. Список, підписаний сільським, селищним головою і завірений печаткою, подається до управління соціального захисту населення ( далі - УСЗН) для звіряння з інформацією, внесеною до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають  право на пільги. Звірений список затверджується керівником УСЗН.

Для отримання компенсації на тверде паливо та скраплений газ до УСЗН подається довідка про склад сім’ї з у казанням виду опалення будинку та єдина заява встановленого зразку.

Також згідно постанови сільські, селищна ради щомісяця до другого числа наступного періоду інформують УСЗН про зміни стосовно особи (реєстрація місця проживання, підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для опалення, смерть).

Учасники антитерористичної операції (АТО) згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на  пільгу в розмірі 75%, як учасник бойових дій, та 100% - як інвалід війни на:

 • житлово-комунальні послуги (користування житлом, електропостачання, централізоване постачання холодної води, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів, газопостачання);
 • отримання компенсації на тверде побутова паливо.

Учасники АТО користуються пільгами без урахування середньомісячного сукупного доходу.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора