Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Дата: 04.06.2018 07:52
Кількість переглядів: 554

Із 1 квітня працюючим пенсіонерам здійснюється автоматичний перерахунок пенсії.

Законом України “Про загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування” визначено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після  призначення (перерахунку) пенсії продовжує працювати.

Кожні два роки працюючі пенсіонери зверталися до територіальних управлінь із відповідною заявою. Проте Законом № 2148 від 03.10.2017 року у визначений порядок було внесено зміну, яка передбачає, що органи  Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим громадянам, котрі на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку. Але не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років, призначених на умовах Закону  України “Про пенсійне забезпечення”, якщо отримувачі таких пенсій не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону  України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, робота в яких призводить до втрати працездатності до досягнення особами пенсійного віку.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується в разі звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на такий вид пенсії. Навіть коли особа після призначення пенсії працює не за спеціальністю, її пенсію перерахують лише після того,  коли   вона досягне пенсійного віку. Для здійснення перерахунку пенсії не обов’язково переходити з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

 

 

Головний спеціаліст  по контролю за правильністю призначення та виплати пенсій управління соціального захисту населення  райдержадміністрації                                                                                         Пашковська І.М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора