Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує

Дата: 10.04.2018 08:34
Кількість переглядів: 612

Співробітники «Фантому» упередили спробу вивезення до непідконтрольної території товарів на суму понад 58 тис. гривень

Фiскальним нарядом управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом»)  03.04.2018 на  КПВВ «Новотроїцьке» під час проведення заходів, спрямованих на виявлення фактів порушення законодавства України щодо порядку переміщення товарів через лінію зіткнення, у ході огляду автомобіля Daсia Logan під керуванням мешканця смт Донське, Волноваського району, Донецької області виявлено машину посудомийну SMEG STA 7233L орієнтовною вартістю 40,8 тис. гривень, яку він намагався перевезти до тимчасово неконтрольованої українською владою території.

Крім того, аналогічне порушення виявлено співробітниками «Фантому» на КПВВ «Мар’їнка», де 03.04.2018 під час поглибленого огляду автомобіля Daewoo Lanos встановлено, що водій – мешканець м. Донецьк, намагався приховано перевезти до тимчасово окупованої території України електротовари (ледліхтарі, систему контролю безпеки), а також медичні рукавички загальною орієнтовною вартістю 17,3 тис. гривень.

За вказаними фактами складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 58,1 тис. гривень вилучено.

Донеччина: завдяки співробітникам «Фантому» до непідконтрольної території не вивезли мобільні телефони на суму 355 тис. гривень

Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») зупинили спробу незаконно доставити на окуповані бойовиками території мобільні телефони.

Так, на КПВВ «Мар’їнка» під час поглибленого огляду автомобілю Renault Trafic виявлено мобільні телефони Хiaomi орієнтовною вартістю 355 тис. гривень, які водій - мешканець м. Ясинувата Донецької області, намагався приховано перевезти до тимчасово непідконтрольної українській владі території.

За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП (порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції), товарно-матеріальні цінності вилучено.

Спадщину та дарунок від нерезидентів або далеких родичів слід задекларувати до 1 травня 2018 року

Мар’їнська ОДПІ нагадує, що громадяни, які у 2017 році отримали спадщину (дарунок) від родичів першого та другого ступеня споріднення, не зобов’язані подавати декларацію і сплачувати податок з суми отриманої спадщини (дарунка).

Членами сім’ї фізичної особи відповідно до ступеня споріднення вважаються:

- перший ступень споріднення – батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені;

- другий ступень споріднення - рідні брати та сестри фізичної особи, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки

Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають з вказаної суми спадщини (дарунка) сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка

Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від нерезидента, незалежно від ступеня споріднення, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплати з вказаної суми спадщини (дарунка) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Одночасно повідомляємо, що громадяни, які отримали спадщину (дарунок) не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення та від нерезидентів зобов’язані подати податкову декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік у строк до 1 травня 2018 року, до податкового органу за місцем реєстрації громадянина (тимчасового проживання) та самостійно сплати податок та збір до 1 серпня 2018 року.

Відповідальність осіб, які проводять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств за несвоєчасну сплату єдиного внеску

Мар’їнська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

За порушення законодавства по єдиному внеску, зокрема за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Згідно з ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, зокрема фізичними особами – підприємцями або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, у сумі що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому нормами ст. 165 прим.1 КУпАП не передбачена адміністративна відповідальність за вказане порушення для членів фермерських господарств.

До уваги платників ЄСВ – фізичних осіб - підприємців!

Мар’їнська ОДПІ звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), що відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435) роботодавці зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 до Порядку №435 (п.1 розділ ІІІ Порядку №435).

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. Звіт складений з порушенням вимог Порядку №435, у тому числі без обов’язкових реквізитів, передбачених п.6 розділу ІІ Порядку №435, та поданий без необхідних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався (п.8 розділу ІІ Порядку №435).

Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які перебувають на загальній системі оподаткування, подають Звіт за формою згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку №435 (п.10 розділу ІV Порядку №435).

ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, подають Звіт за формою згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку №435 (п.11 розділу ІV Порядку №435).

ФОП, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку №435 (п.18 ІV Порядку №435).

Помилки, які здійснюють ФОП при заповненні Звіту: подані Звіти не відповідають обраній системі оподаткування, чим порушуються норми Порядку №435, а також невірно зазначається період, за який нараховано ЄСВ.

Порядком №435 не передбачено повторне подання Звіту за один і той же період після граничного терміну подання Звіту, також Порядком №435 не передбачено самостійне виправлення зазначеного вище типу помилок.

Пунктом 16 розділу ІІ Порядку №435 визначено, що відповідальність за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Слід зауважити, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ, подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, інших відомостей, передбачених Законом України від 08.07.201 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, платники ЄСВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.25 цього Закону та ст.165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Співробітники «Фантому» виявили чергову спробу ввезення з непідконтрольної території готівки у розмірі 200 тис. гривень

На лінії розмежування 04 квітня 2018 року співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом»)  під час огляду особистих речей громадянки, яка рухалась через пішохідний перехід з тимчасово неконтрольованої території, було виявлено готівкові кошти  у розмірі 200 тис. гривень.

Вказані кошти мешканка м. Харцизьк Донецької області намагалась приховано перенести з території, тимчасово непідконтрольної українській владі.

Матеріали та грошові кошти передано працівникам Національної поліції для прийняття рішення  згідно з чинним законодавством.

Співробітниками податкової міліції Донеччини з незаконного обігу вилучено контрафактні тютюнові вироби на 70 тисяч гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ податкової міліції «Фантом») 04 квітня 2018 року в рамках операції «Акциз-2018» на торгівельному місці на території ринку м. Краматорськ та поблизу ринку в автомобілі Mercedes Benz Vito встановлено факти зберігання з метою збуту та збуту контрафактних підакцизних товарів, а саме тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.

З незаконного обігу було вилучено 2852 пачки тютюнових виробів на загальну суму 71,3 тис. гривень.

Складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 177-2 КУпАП.

Зміни до Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Мар’їнська ОДПІ інформує, що 16.03.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.01.2018 № 7 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.02.2018 за № 151/31603 (далі – наказ № 7).

Змінами, зокрема, передбачено, що контролюючі органи в областях та місті Києві, міжрегіональні територіальні органи забезпечують організацію роботи з реєстрації та обліку платників ПДВ, що перебувають на їх території.

Якщо юридична особа, утворена в результаті перетворення, не подала до контролюючого органу протягом 10 робочих днів, що настають за датою завершення перетворення, заяви для реєстрації або перереєстрації у порядку, передбаченому цим Положенням, контролюючий орган після закінчення цього строку приймає рішення про анулювання реєстрації юридичної особи, припиненої в результаті перетворення.

Фіскали Донеччини продовжують співпрацю з Покровською райдержадміністрацією

Про важливі питання життєдіяльності району та шляхи їх вирішення йшлося на засіданні колегії Покровської районної державної адміністрації,  до роботи якої долучився начальник Покровського відділу податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Павло Рисованний.

Спілкуючись у форматі відкритого діалогу, учасники засідання обговорили ряд нагальних питань у фіскальній сфері, зокрема, визначили шляхи ефективної взаємодії Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області з керівництвом РДА, сільськими та селищними радами Покровського району задля забезпечення очікуваних надходжень податків та зборів до місцевих бюджетів. Йшлося, між іншим, про погашення заборгованості по податках і зборах, заробітній плат, та про заходи з упередження щодо недопущення виникнення такого боргу у подальшому.

Крім цього, не залишилось поза увагою і таке нагальне питання, як кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Голова РДА Анатолій Шишко запропонував конкретні спільні заходи щодо ефективної роботи у цьому напрямку у квітні поточного року.

«Впевнений, що працівники фіскальних органів та місцевої влади зроблять все від них залежне для забезпечення загального позитивного результату. Покровсько-Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області, в свою чергу, завжди налаштоване на плідну співпрацю з місцевими органами виконавчої влади, тому що нас поєднує єдина мета - наповнення місцевих скарбниць задля добробуту громадян» - прокоментував підсумки колегії Павло Рисованний.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора