Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про проведення заходів до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки у закладах загальної середньої освіти Великоновосілківського району

Дата: 05.04.2018 08:40
Кількість переглядів: 1109

Генеральна Асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки. Метою його проведення є привернення уваги світової спільноти до питань пов’язаних із розмінуванням в країнах, в яких міни та вибухонебезпечні залишки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення. У рамках Міжнародного дня в закладах загальної середньої освіти Великоновосілківського району проведено просвітницькі заходи, які допомогли дітям здобути знання, уміння та навички безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та речовин.

Учні Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня, Шахтарської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Костянтинопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали корисну інформацію про ризики, пов’язані з мінами та боєприпасами, від представників ЮНІСЕФ. Лектори представили до уваги дітей театралізоване дійство з тренінговими вправами «Обережно, міни!» та заняття «Інформування про мінну небезпеку». Учні шкіл брали активну участь у різноманітних конкурсах, намагалися вивчити види мін, знаходили правильні відповіді на запитання гостей, розглядали та запам’ятовували небезпечні предмети, які можуть зустрітися в реальному житті.

Працівники Великоновосілківського воєнного комісаріату, провели лекції на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» та «Про мінну небезпеку» в Нескучненській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.О. Корфа, Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Старомлинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Роздольненській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учням роз’яснено правила поведінки при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат, про необхідність своєчасного виклику фахівців. Особлива увага була акцентована на бездоглядні предмети в транспорті, магазині, на вокзалі або під час мітингу. Також військові презентували ілюстровані пам’ятки учням шкіл та населенню.

Педагоги Великоновосілкіської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Старомлинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Розливенської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували цикл бесід «Твоя безпека в твоїх руках», практичних занять «Якщо бачиш міну…» та перегляд навчальних фільмів. У доступній та простій для дітей формі вчителі розповіли чому важливо гратися тільки в знайомих і безпечних місцях. Освітянами наголошено на тому, що необхідно бути уважними, помітивши небезпечний предмет, що у жодному разі не потрібно чіпати, намагатися принести його додому чи до школи та обов’язково повідомити дорослих про знахідку.

У Новопетриківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено Єдиний урок з протимінної безпеки, а на батьківських зборах прочитано лекцію «Безпека заради життя і здоров’я».

Школярі Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів переглянули мультиплікаційний фільм «Обережно, міни!» та відеоролик «Мінна безпека». Також учні мали змогу виготовити та отримати пам’ятки про небезпеку мін та боєприпасів, які не вибухнули.

Поспілкуватися під час класних годин про вибухонебезпечні предмети мали змогу учні Улаклицької ЗОШ І-ІІ ступенів та Краснополянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Інструктажі та просвітницькі заходи з безпеки життєдіяльності учнів, уникнення ураження мінами та вибухонебезпечними предметами, лекції з тем «Небезпечні предмети та дії в разі їх виявлення» та «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» мали місце в Комарській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Керменчицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Багатирській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Всі учасники заходів сподіваються, що в реальному житті не буде ситуацій, коли отримані знання стануть у пригоді.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора