Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання регіональної робочої групи

Дата: 28.09.2018 08:47
Кількість переглядів: 537

27.09.2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Алчієв Олександр Сергійович провів засідання регіональної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

На засідання запрошено 15 суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі пальним, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на території Великоновосілківської селищної ради та Старомлинівської сільської ради.

Заслухано пояснення керівників підприємств щодо виплати заробітної плати працівникам нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

За результатами, членами робочої групи встановлено контроль за зобов’язанням керівників щодо своєчасної виплати заробітної плати та сплати податків до бюджету, підвищення рівня заробітної плати, а також недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин з працівниками. Деяким суб’єктам рекомендовано подати звітність за Формою № 20-ОПП та одному суб’єкту рекомендовано перейти на II групу оподаткування.

Також, суб’єктів підприємницької діяльності проінформовано про проект «Український донецький куркуль», який надає безповоротну фінансову підтримку суб’єктам малого підприємництва на реалізацію проектів, що надається на конкурсних засадах.

Членами робочої групи прийнято рішення повідомити Головне управління Держпраці у Донецькій області про існуючі факти порушення законодавства про працю двома суб’єктами підприємницької діяльності.

Зазначаємо, що з 06 вересня по 07 вересня 2018 року Головним управлінням Держпраці у Донецькій області на території Великоновосілківського району були проведені інспекційні відвідування щодо додержання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань 4 фізичних осіб-підприємців встановлено: порушення постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17 червня 2015 року № 413, відповідальність за яке передбачено абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП України; недопущення до проведення перевірки, створення перешкод у її проведенні, відповідальність за яке передбачено абз. 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП України та у двох підприємців порушень не виявлено.

Перший заступник голови райдержадміністрації Алчієв Олександр Сергійович наголошує, що легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра. Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень коштів до бюджету, які приховуються від держави. Тому, робоча група й в подальшому працюватиме з роботодавцями, які виплачують заробітну плату нижче мінімального розміру, проводитиметься робота, спрямована на виявлення фактів недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, а також роз’яснювальна та консультативна.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора