Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про виконання Програми «Освіта Великоновосілківського району в європейському вимірі» на 2017-2020 роки» за 2018 рік

Дата: 18.04.2019 08:49
Кількість переглядів: 587

Програма «Освіта Великоновосілківського району в європейському вимірі» на 2017-2020 роки затверджена рішенням Великоновосілківської районної ради від 08 вересня 2017 року № 7/22-495.

Аналізуючи виконання Програми за 2018 рік, можемо засвідчити, що за активної підтримки районної державної адміністрації, районної ради, у співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківською громадськістю вдалося забезпечити стабільну роботу освітньої галузі району.

Для забезпечення потреби населення в освітніх послугах мережа закладів загальної середньої освіти налічувала 26 закладів, де навчаються 3315 учнів, у тому числі в селищі міського типу - 856, в сільській місцевості - 2459. Забезпечено 100% охопленням навчання дітей шкільного віку. Для 72 школярів організовано індивідуальне навчання. У Великоновосілківській гімназії з ЗОШ І ступеня відкрито інклюзивний клас. Середня наповнюваність класів становить 13 учнів на клас.

У рамках реалізації стратегічного напрямку «Управління та інституційний розвиток» на базі Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня продовжується діяльність щодо створення умов сучасного опорного навчального закладу. Протягом 2018 року йшла робота над створенням сучасної матеріально-технічної бази опорного закладу, що сприятиме забезпеченню допрофільної підготовки та профільного навчання.

Великоновосілківською гімназією з ЗОШ І ступеня було отримано наступне обладнання на загальну суму 3 634,2 тис. грн:

 1. набори для майстерень - 1 комплект ( 53,8 тис. грн);
 2. комплект для швейної майстерні - 1 комплект (72,3 тис. грн);
 3. обладнання для медичного кабінету  – 1 комплект (28,0 тис. грн);
 4. комплект навчального обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, інформатики, біології– 1 комплект (3 480,1 тис. грн).

З метою реалізації «Концепції Нової української школи», на покращення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти протягом 2018 року витрачено 1 668,2 тис. грн, в т.ч. з місцевого бюджету – 132,8 тис. грн (придбано мультимедійне обладнання, меблі, дидактичні матеріали для 1 класів (25 класів, 371 учень).

  В кінці 2018 року на оснащення засобами навчання та обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів з державного бюджету надійшла субвенція в сумі 617,4 тис. грн. На закупівлю україномовних дидактичних матеріалів для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин  - 156,1 тис. грн (придбано дидактичний матеріал для Старомлинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1).

Із 2017 року за наказом Міністерства освіти і науки  України від                 08 серпня 2017 року № 1128 Великоновосілківській гімназії з ЗОШ І ступеня надано статус експериментального закладу, як учаснику Всеукраїнського експерименту «Формування громадської думки щодо освітніх інновацій».

Згідно з наказом Міністерства освіти та науки України від 30 березня 2018 року № 301 у Великоновосілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів                                № 2 проводиться експеримент всеукраїнського рівня за темою «Організаційно-педагогічні умови розвитку закладу освіти на засадах соціального партнерства» у 2017-2022 роках.

Протягом року управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та методичним центром було створено належні умови для забезпечення нової якості керівних і педагогічних кадрів освітніх закладів. У квітні – жовтні  2018 року пройшла курсова перепідготовка директорів та заступників директорів з навчально-виховної роботи «Інноваційні проекти в управлінні закладом загальної середньої освіти» – 39 осіб. Крім того, на базі району пройшли тренінги та курси підвищення кваліфікації для таких категорій педагогічних працівників: учителі англійської мови – 24 особи, вчителі  1 класів – 25 осіб, учителі 4 класів – 28 осіб, методичні працівники  - 3 особи.

Також,   підвищення кваліфікації педагогічних кадрів здійснювалося  за індивідуальними освітніми траєкторіями: 6 осіб - м. Миколаїв (Тренінг НУШ),  1 особа – Київ (ЯДС – безпечна для дитини школа), 6 осіб – Київ                (ЛЕГО в рамках STEM освіти).

В районі функціонує розгалужена система методичної роботи, спрямована на підвищення фахового рівня педагогічних працівників. Це відбувалося через систему науково-методичної  роботи, яка складалася з 76 методичних об’єднань вчителів, проблемних та творчих груп педагогічних працівників різних категорій.  

Протягом навчального року проведено:

 1.  72 засідання районних методичних об'єднань учителів закладів загальної середньої освіти;
 2. 4 засідання районних методичних об'єднань педагогів закладів дошкільної освіти;
 3. 3 засідання методичної ради щодо вивчення передового педагогічного досвіду;
 4. 22 відкритих уроків та майстер-класів,11 позашкільних заходів.

Згідно з планом роботи методичного центру управління освіти, молоді та спорту були проведені семінари для:

 1. Директорів закладів загальної середньої освіти:
 • науково-практичний семінар на тему «Інноваційні підходи до управління закладом загальної середньої освіти» на базі Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – вересень 2018 року;
 •  «Впровадження інновацій в освітній процес закладу освіти» на базі Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ступенів – грудень 2018 року;
 1. Директорів закладів дошкільної освіти на тему «Оптимізація управлінської діяльності керівника – важливий компонент іміджу  дошкільного навчального закладу», а саме «Мовленнєва компетентність засобами гри»  на базі ДНЗ (ясла-садка) с-ща Благодатне – вересень 2018 року; «Реалізація концепції національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку принципами музейної педагогіки» на базі ДНЗ (ясла-садка) № 2 с. Красна Поляна – листопад 2018 року;
 2. Заступників директорів з навчально-виховної роботи «Створення умов для розвитку професійної компетентності, творчого потенціалу педагогічних кадрів», а саме: «Розробка та впровадження методики діагностики інтересу та готовності вчителя до інноваційної діяльності як показника його творчого зростання» на базі Новопетриківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – жовтень 2018 року; «Моніторинг як інструмент підвищення якості освіти» на базі Шахтарської ЗОШ І-ІІІ ступенів – грудень 2018 року;
 3. Заступників директорів з виховної  роботи «Формування національних цінностей особистості за допомогою кращих виховних технологій», а саме «Козацтво – слава України, це наша гордість всенародна!» - на базі Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів -  листопад 2018 року;

Аналізуючи реалізацію стратегічного напрямку «Зміст освіти» можна зазначити, що мережа закладів дошкільної освіти району відповідає потребам населення: функціонує 23 дошкільні заклади, з яких 21 - у сільській місцевості, 2 - у селищі міського типу.

 Потужність закладів дошкільної освіти району становить 1003 місця, що не перевищує кількість вихованців. Відповідно до потужності заповнені 18 закладів, 3 заклади мають вільні місця, 2- переповнені (ДНЗ (ясла-садок) № 1, № 3 смт Велика Новосілка). У закладах дошкільної освіти  № 1, № 3  смт Велика Новосілка функціонують 2 спеціалізовані групи для дітей з вадами мови.

Дошкільну освіту в закладах району здобуває 952 дитини, у тому числі в селищі міського типу - 265, в сільській місцевості - 687. Показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6 років становив 76 %, усіма формами дошкільної освіти - 96,9 %.

Для створення рівних стартових можливостей щодо доступу до освіти як для селищних, так і для сільських дітлахів особлива увага приділялася питанню охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку. Даний показник по району досить високий, адже 91,4% дошкільнят мають можливість здобувати дошкільну освіту в дитячих садках району, а різними формами дошкільної освіти було охоплено 100% дітей 5-ти річного віку.

Для дітей старшого дошкільного віку, які не відвідували дошкільні навчальні заклади, організовано роботу груп з підготовки дошкільнят до навчання при закладах загальної середньої освіти та ЦДЮТ.

У всіх дошкільних закладах освіти проведена робота щодо обладнання та естетичного оформлення розвивального середовища груп для дітей 5-ти річного віку. Успішно використовувалися сюжетно-рольові ігри, комп’ютерне обладнання, сучасні технології та методики навчання та виховання  дітей. Також в закладах створені консультаційні центри для батьків та їх дітей, які з різних причин не відвідують дошкільні заклади освіти.

Переважна більшість дошкільних навчальних закладів обладнані комп'ютерною технікою. 17 дошкільних навчальних закладів  підключено до мережі Інтернет, встановлено електронну пошту.

З метою оновлення змісту дошкільної освіти управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, керівниками дошкільних закладів освіти, методичним центром проводиться робота із вдосконалення підготовки та підвищення кваліфікації вихователів та педагогічних працівників.

З метою запровадження нового змісту початкової освіти у квітні 2018 року відбулися  повторні громадські обговорення двох проектів Типових освітніх програм для початкової школи та навчальних програм з української мови як державної та мов національних меншин, в яких взяли участь 24 заклади  освіти району.

Протягом року для вчителів початкової ланки Великоновосілківського району була організована підготовка до роботи у новій початковій школі. Курси підвищення кваліфікації  на базі Донецького обласного інституту післядипломної освіти пройшли 100% вчителів, які працюють з першокласниками за новим базовим стандартом.

У 2018 році управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації велась робота щодо реалізації проекту «Обдаровані діти». Оновлено районний банк обдарованої учнівської молоді. До якого входить 22 дитини, з якими працюють 14 наставників.

Школярі освітніх установ району протягом року взяли активну участь у 56 інтелектуальних конкурсах та турнірах різних рівнів.

У районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 19 навчальних предметів змагались 417 учнів. До III (обласного) етапу було направлено 16 заявок. 8 учнів запрошено для участі в олімпіадах з шести дисциплін (українська мова та література, історія, хімія, інформативні технології, екологія, російська мова та література, обслуговуючі види праці). 

І місце в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії зайняв Чередник Володимир (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів),               ІІ місце в олімпіаді з екології - Хандогій Єлизавета (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня), ІІ місце в олімпіаді з української мови та літератури – Юсубова Лейла (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), ІІІ місце в олімпіаді з історії – Юсубова Лейла (Великоновосілківська ЗОШ             І-ІІІ ступенів № 2).

Чередник Володимир (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів) зайняв 3 місце в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії.

На обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2018 році направлено 7 робіт. У секції «Фольклористика»  2 роботи посіли призові місця: І місце – Гречка Євгенія, ІІ місце – Кіруцак Катерина. На Всеукраїнському етапі учениця Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Гречка Євгенія (керівник Авілова О.В.) виборола диплом ІІІ ступеня.

До участі в обласному етапі 19 Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика було запрошено 6 дітей: із Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня – 1, Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 2, Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ступенів - 1 та Великоновосілківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2 – 2 учні.

Право змагатися в обласному етапі 9 Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка вибороли 9 учнів-переможців районного туру: Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3, Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1, Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – 1, Піддубненська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 та Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – 3 школярів. Учениця Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Юсубова Лейла стала переможцем в обласному етапі та посіла ІІІ місце у Всеукраїнському етапі мовно-літературного конкурсу.

В рамках проекту «Я майбутнє України» участь у  Міжнародному дитячому літературному фестивалі «Literature future» - фіналістами стали учні Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня Сєрбіна Катерина і Явтушенко Олександра.

Позитивними результатами реалізації програм розвитку і функціонування української мови можна вважати:

 1. зростання мережі закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання: 1 – 4 класи – 96 %, 5 - 11  - 83 %;
 2. створення умов відповідно до запитів населення щодо можливості навчати дітей мови національних меншин: російську мову як предмет вивчають –394 учня, факультативно – 905; новогрецьку мову як предмет вивчають – 78 учнів, факультативно – 236;
 3. активізація участі школярів у мовно-літературних конкурсах різного формату, тощо.

Протягом 2018-2019 років організовано та проведено районний конкурс «Учитель року 2019» у номінаціях: «Вчитель інклюзивного класу», «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я», «Французька мова».

В конкурсі взяли участь 18 педагогів із 12 шкіл району. Переможцями  І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінаціях стали:

«Вчитель інклюзивного класу»:

Григор'єва Тетяна Олексіївна, вчитель початкових класів Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня.

«Захист Вітчизни»:

Чебаненко Юрій Іванович, Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня.

«Географія»

Демченко Олена Миколаївна, Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

«Основи здоров'я»:

Балжі Олена Іванівна, Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня.

Чотирнадцять учнів Великоновосілківського району взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді з новогрецької мови та літератури. Учень Великоновосілківської гімназії з ЗОШ I ступеня Майджі Антон посів ІІІ місце у номінації «Читці». Група учнів Великоновосілківської гімназії з ЗОШ I ступеня виборола супер-приз у номінації «Театр» (учитель Самойлова Т.М.). Школярі Краснополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бізбіз Тетяна, Катела Ірина, Шахбатян Аліна, Катела Ганна стали переможцями у номінації «Образотворче мистецтво» (учитель Боярська Л.Л.).

Протягом року шкільні бібліотеки району були поповнені виданнями сучасної україномовної та іншомовної літератури та підручніків (4951 екземпляр).

У рамках Програми увага приділялась розвитку стратегічного напряму «Здоров'я та безпека».

Три заклади загальної середньої освіти працюють за напрямком здоров’язбережувального освітнього середовища – Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Для супроводу дітей, які опинилися у складних життєвих умовах у закладах освіти працюють 8 психологів - Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (1),  Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня (2), Піддубненська ЗОШ І-ІІІ ступенів (1), Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів (1), Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів (1), ДНЗ (ясла-садок) №1 (1), ДНЗ (ясла-садок) №3 смт Велика Новосілка (1).

За фізкультурно-оздоровчим напрямком працюють 5 дитячих дошкільних закладів (ДНЗ №1 (ясла-садок) смт Велика Новосілка, ДНЗ (ясла-садок) с-ща Шахтарське, ДНЗ (ясла-садок) с-ща Роздольне, ЗДО (ясла-садок) с. Старомлинівка та ДНЗ (ясла-садок) № 2 с. Красна Поляна). Вони тісно співпрацюють з закладами загальної середньої освіти, які є «Школами сприяння здоров’ю». Це надає можливість здійснювати наступність між дошкільною ланкою та середньою освітою в роботі щодо збереження й зміцнення здоров’я, формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей. У 2 закладах дошкільної освіти (ДНЗ №3 (ясла-садок)                   смт Велика Новосілка та ДНЗ (ясла-садок) с. Андріївка) запроваджений проект соціально-фінансової освіти.  Виховання побудовано на пріоритетах і методичних ідеях всесвітнього руху із соціальної та фінансової освіти дітей у віці 3–18 років і втілюється у програмах: «Афлатот» (3–5 років). Ця програма пояснює дітям основи бюджетування власних коштів, вчить бути ощадливими та приймати виважені рішення. Навчаючись за цією програмою, діти отримують рекомендації й навички як розпорядитися своїми грошима, подолати складні фінансові й матеріальні обставини, у яких дехто з них та їхні родини перебувають, а також зможуть досягти добробуту в майбутньому.

17 березня 2019 року на базі Великоновосілківського районного культурно-оздоровчого  комплексу за підтримки Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, Великоновосілківської районної державної адміністрації та управління освіти, молоді та спорту Великоновосілківської райдержадміністрації відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім», відбірковий етап якого було розпочато в 2018 році.

Взяли участь 11 команд, 6 з яких – представники Великоновосілківського району.

До обласного етапу допущено такі команди:

- «Нове покоління» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня);

- «Друге дихання» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2);

- «Eco-Life» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2);

- «Чисте небо» (Вугледарська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2);

- «АПРЕЛЬ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М. О. Корфа);

- «Первоцвіт» (Старомайорська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

- «Сталкер» (Микільська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

- «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ступенів);

- «Жива вода» (Кирилівський  НВК Волноваської  райдержадміністрації);

- «FREEDOM» (КЗ «Волноваський РБДЮТ»);

-  «Екопульс» (Донський еколого-натуралістичний центр).

Компетентне журі першість віддало Великоновосілківській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 - «Друге дихання», керівник Загорулько В.Я. Друге місце розділили команди - Нескучненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені М. О. Корфа - «АПРЕЛЬ», керівник Авілов І.Л. та Старомлинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 - «Eco-Life», керівник Широчкіна І.А. На третьому місці   команди  - Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступенів - «Нове покоління» - керівник Наваліхіна А.О., Микільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Волноваської районної ради - «Сталкер».

Разом з цим,  у фойє Великоновосілківського районного культурно-оздоровчого  комплексу було проведено  районний етап Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2019». Роботи переможців були відправлені до Донецького обласного еколого-натуралістичного центру. 

Постійно ведеться робота з дітьми з особливими освітніми потребами.

На виконання рішення Великоновосілківської районної ради від 25 травня 2018 № 7/28-744  шляхом реорганізації психолого-медико-педагогічної консультації, створено комунальну установу   «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоновосілківської районної ради, з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВРР розпочала свою діяльність 24 липня 2018 року. За 2018 рік було проведено: 16 засідань з комплексної оцінки, 306 корекційно-розвиткових занять та надано: 55 консультацій батькам, 25  консультацій педагогічним працівникам.

На виконання пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 88 «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 році», з метою встановлення єдиного підходу до оснащення інклюзивно-ресурсних центрів було виділено 190, 6 тис. грн. Кошти використано на оснащення інклюзивно-ресурсного центру.

Закуплено: комплекти меблів для проведення занять (31,2 тис. грн; комплект парта + стілець учнівські трансформери FUNDESK (29,3 тис. грн;

комплект мультимедійного обладнання (46,0 тис. грн), комп’ютерне обладнання (42,0 тис. грн), обладнання для пісочної анімації та терапії Art&Play з піском (6,1 тис. грн);  вертикалізатор ортопедичний «Етап» (ВО-2) (19,3 тис. грн); система відеоспостереження (13,4тис. грн).

В ході реалізації стратегічного напрямку «Виховання на цінностях сталого розвитку» у Великоновосілківському районі працювало 3 позашкільних заклади освіти (1275 вихованців), які задовольняли потреби учнівської молоді в додатковій освіті: Великоновосілківська станція юних натуралістів, Старомлинівський центр дитячої та юнацької творчості та Великоновосілківський районний центр дитячої та юнацької творчості.

Для забезпечення  готовності педагогів позашкільних закладів до реалізації освітнього процесу організовувалась робота з проведення педагогічних нарад, школи педагогічної майстерності, творчої майстерні. Педагоги районної станції юних натуралістів брали участь у методичних семінарах-практикумах, які проводились Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром та брали участь в обласних навчально-методичних семінарах-практикумах у місті Покровськ. Керівники гуртків Старомлинівського центру дитячої та юнацької творчості стали учасниками обласних навчально-методичних семінарів-практикумів у місті Маріуполь

Керівники гуртків були учасниками фахових конкурсів. Мамука Н.В. (керівник гуртка Великоновосілківської станції юних натуралістів) посіла ІІ місце у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти.

На виконання програм «Обдаровані діти», «Дитинство» протягом поточного навчального року Великоновосілківський районний центр дитячої та юнацької творчості провів більше 20 районних масових заходів. У цілому загальна кількість дітей, які взяли участь у районних масових заходах за 2018 рік склала – 3540.

Висока результативність навчально-виховної роботи просліджується через досягнення гуртківців позашкільних закладів освіти на обласному, всеукраїнському, міжнародному рівнях. Так, протягом 2018 навчального року, найкращі результати показали вихованці гуртків під керівництвом Куркчі Тетяни Миколаївни, Солохіної Вікторії Миколаівни:

 1. Танцювальний гурт «Фрістайл» – лауреат Першого відкритого Всеукраїнського фестивалю «Ми – діти твої, Україно!» у м. Київ.
 2. Куркчі Микола посів І місце в обласному конкурсі-виставці робіт з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Великодній дивограй».
 3. Притула Ірина та Куркчі Микола – переможці Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
 4. Куркчі Микола та Малтабар Олександра вибороли перемогу в обласному етапі Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки».
 5. Куркчі Микола та Кузнєцова Анастасія стали переможцями обласного етапу конкурсу-виставки «Пасхальний вернісаж».
 6. Малтабар Олександра посіла ΙΙ місце на Всеукраїнській виставці «Український сувенір».
 7. Танцювальний гурт «Фрістайл» ІІ місце  у номінації «Фольклорне мистецтво».

Вихованці Великоновосілківської станції юних натуралістів:

 1.  Холап Кирило, Сербина Катерина, Папазова Віолетта І місце в обласному етапі ХІ Міжнародного екологічного конкурсу «Загадкове життя домашніх улюбленців».
 2. Погребняк Катерина, Довгай Максим ІІ місце в обласному конкурсі «Малі річки – життя Донбасу».
 3. Налбат Альона переможець обласного художнього конкурсу «Краса рідного краю».
 4. Файзулліна Луїза, вихованка гуртка «Юні екологи» ІІ місце в обласній природоохоронній акції «Стоп, сміття».
 5. Охомуш Марія ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської акції «Птах року».
 6. колектив вихованців гуртка «Квітникарі-аранжувальники» ІІІ місце у Всеукраїнському родинному конкурсі.

7) Явтушенко Олександра ІІІ місце у конкурсі-презентації наукових проектів VI Всеукраїнському експедиційно-польовому зборі команд юних зоологів.

Грамотами Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва були нагороджені керівники гуртків Старомлинівського центру дитячої та юнацької творчості Новиков Анатолій Вікторович, Єригіна Ольга Вікторівна та Серба Діана Миколаївна за підготовку переможців конкурсів:

 1. Обласної виставки новорічних композицій «Замість ялинки – зимовий букет» ( Юрченко Софія, ІІ місце).
 2. Обласного конкурсу малюнків «Зимові візерунки» (Коровай Софія, Єригіна Ксенія, Свістельник Єва І місця).
 3. Обласного етапу ХХІІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості присвяченого Дню Землі (Ніяка Вікторія та Зибенко Данило - переможці).
 4. Обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (Тітовський Ілля, І місце).
 5. Обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (Позивайло Віктор, ІІІ місце).
 6. Обласної виставки-конкурсу пасхального аранжування «Благовіст» (Єригіна Ксенія, І місце).

Великоновосілківський РЦДЮТ є координуючим центром туристсько-краєзнавчої роботи в районі. Протягом року вихованці районної станції юних натуралістів та учні  шкіл взяли участь у 17 обласних, 3 всеукраїнських, 1 міжнародному заходах еколого-натуралістичного напряму.

Великоновосілківський районний центр дитячої та юнацької творчості опікується проблемою учнівського самоврядування. Центр організовує і проводить заняття «Школи лідера». Учні беруть участь у реалізації соціально значущих обласних проектів «Милосердя», «Чинити справи - це добре», «Від серця до серця», флешмобах, соціальних програмах.

Відповідно до стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації були розроблені та проводились заходи із патріотичного виховання учнівської молоді. У всіх освітніх закладах створено цілісні моделі виховних систем, спрямовані на вирішення проблем відродження системи національно-патріотичного виховання школярів, основними складовими яких є громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання.

Стало вже традицією святкування в закладах освіти Дня вишиванки, Дня української писемності і мови, Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних сил України, Дня Соборності, Дня Незалежності, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Конституції України, Дня українського козацтва.

Протягом року проводилась музейна робота в Піддубненській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Краснополянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шахтарській І-ІІІ ступенів. Музей  Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ступенів підтвердив звання зразкового музею.

 Серед пріоритетних напрямків патріотичного виховання залишається волонтерська діяльність. Вона спрямована на допомогу воїнам АТО, переселенцям із тимчасово окупованих регіонів України, дітям, що проживають у Донецькій та Луганській областях. Протягом року в усіх закладах загальної середньої освіти було проведено благодійні ярмарки, акції, фестивалі, конкурси, під час яких відбувалися збори коштів, речей, ліків для воїнів АТО, переселенців із Сходу та Криму та дітей, які проживають у зоні проведення АТО. У волонтерському русі з підтримки українських воїнів взяли участь учні всіх закладів загальної середньої освіти району.

У систему виховної роботи активно впроваджуються принципи козацької педагогіки. Управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на базі Нескученського ДОЦ «Дружба». У заході взяли участь 120 юнаків та дівчат з 15 закладів загальної середньої освіти району. Перемогу здобув рій «Гайдамаки» Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. На ІІ (обласному) етапі гри рій «Гайдамаки» посів почесне ІІІ місце.

Реалізація стратегічного напряму «Інтеграція в європейську спільноту» відбувалася шляхом участі  педагогів та учнів району в конференціях, семінарах, конкурсах, курсах, проектах тощо.

Педагогічні працівники та учні Великоновосілківського району взяли участь у:

ІV міжнародній науково-практичній конференції «STEM - освіта – стан впровадження та перспективи розвитку» (Київ,  листопад 2018 року, 4 особи).

Навчально-практичному семінарі «Методи та інструменти для реалізації STEM – навчання» ( Київ, листопад 2018 року, 1 особа).

Міжнародному освітньому  форумі «NewEdu» (Харьків, березень 2018).

Літньому навчальному курсі «STEM школа – 2018» ( Київ, червень 2018).

FIRST LEGO League Junior в Україні (6-10 років) – Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 учні 2- 4 клас (шість класів).

З жовтня 2018 року колектив Великоновосілківської гімназії учасники проекту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, за підтримки Центром «Розвиток КСВ» та Mondel?z International Foundation.

Участь на платформі eTwinning – шлях до європейської комунікації в освіті. На цій платформі вчителями гімназії представлені 4 проекти, за які отримали дипломи.

Участь в обласному конкурсі проектів Євроклубів.

Вчителі Великоновосілківської гімназії з ЗОШ І ступеня брали участь в   онлайн-навчанні  «Мова і школа: як викладати ефективно», яке було організовано «Центром інноваційної освіти «Про світ» за підтримки  Посольства США в Україні. На фінальній частині у м. Києві вчитель Самойлова Т.М. презентувала власний проект, за який була нагороджена дипломом.

Педагоги Великоновосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 стали учасниками:

інтернет-марафону за темою «Досвід освіти 21-го сторіччя. Європейський контекст».

Всеукраїнського конкурсі есе «Я – європеєць».

Майстер-класі для вчителів «Найбільший урок у світі» організований дитячим фондом ООН (м. Київ).

 

 З метою налагодження партнерських стосунків з європейськими країнами учителі працюють в рамках програми «eTwinning».

 

У результаті виконання Програми «Освіта Великоновосілківського району в європейському вимірі» на 2017-2020 роки» планується:

 • забезпечення ефективного функціонування гнучкої, динамічної моделі системи освіти Великоновосілківського району на засадах сталого інноваційного розвитку;
 • урахування суспільних потреб мешканців, сучасних глобалізаційних тенденцій, розвитку науково-інформаційних технологій та досягнень у галузі педагогічних інновацій, європейських вимірів і стандартів;
 • реалізація ефективної моделі громадсько-державного управління якістю освіти в районі на засадах децентралізації та системного моніторингу результатів;
 • досягнення нової якості функціонування закладів освіти за змістом освіти, формою і мовою здобуття;
 • безпечністю та сприятливістю умов освітнього процесу для здоров’я учасників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора