Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перевірки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у рамках угоди з Світовим банком

Дата: 04.06.2018 09:06
Кількість переглядів: 3510

  Угодою про позику № 8404-UA від 9 липня 2014 року Міжнародний банк реконструкції та розвитку (далі – МБРР, Світовий банк) надав урядові України позику на впровадження Проекту ,,Модернізація системи соціальної підтримки населення України” (далі – Проект).

Угодою передбачено проведення перевірки 80% особових справ одержувачів допомоги, яка надається відповідно до Закону України ,,Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” (далі – соціальна допомога).

Метою проведення перевірки є виявлення порушень при наданні соціальної допомоги шляхом перевірки особових справ отримувачів соціальної допомоги в частині дотримання вимог діючих нормативно-правових актів до призначення та надання соціальної допомоги, вивчення та систематизація виявлених під час перевірки порушень та/або помилок при наданні соціальної допомоги як з боку заявників, так і з боку місцевих органів соціального захисту населення.

Перевірка в усіх місцевих органах соціального захисту населення має бути завершена не пізніше 10 липня 2018 року. Перевірці підлягають не менше 80% особових справ осіб, які отримували допомогу в грудні 2017 року.

Під час перевірки визначених особових справ буде опрацьовано усі звернення, діючі у грудні 2017 року. У разі, якщо у такому зверненні було: (1) призначено соціальну допомогу за рішенням комісії; (2) зменшено розмір допомоги на 20, 40 чи 50%; (3) повторно подано інформацію про відсутність доходів у працездатних осіб або якщо їх середньомісячний дохід залишається меншим мінімальної зарплати (з урахуванням виключень згідно п.17 ПКМУ №250 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям”), то здійснюється перевірка всіх звернень, які надійшли у 2016-2017 роках.

Під час перевірки в окремих випадках з метою вивчення практики виконання функціональних обов’язків соціальним інспектором буде проводитись телефонна розмова з отримувачем допомоги та буде здійснюватись обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Перевірка особових справ отримувачів соціальної допомоги  здійснюється соціальними інспекторами місцевих органів соціального захисту населення. Супровід перевірки, який полягає у наданні консультаційної та технічної підтримки соціальним інспекторам, в усіх регіонах України здійснюється незалежним Консорціумом у складі: MAKS TRAVEL D.O.O., ПАТ „Інформаційно-аналітична агенція „Статінформконсалтинг”, ГО „Український центр соціальних реформ”, ТОВ „Еко прес”, ТОВ „Інтел-Консалт ЛТД”,GEA Strategy & Consulting S.A.Консультантом, який надає Мінсоцполітики послуги з розробки та запровадження механізмів контролю під час надання соціальної підтримки.

За результатами перевірки винні за порушення законодавства будуть нести відповідальність згідно з чинним законодавством.

Після завершення перевірки Мінсоцполітики буде передана деперсоніфікована база даних, яка міститиме інформацію про перевірку.

 

Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації              Йовбак Ю.І.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора