Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про результати роботи Регіональної робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Дата: 24.07.2018 09:15
Кількість переглядів: 696

З метою захисту соціальних прав працівників, розпорядженням голови Великоновосілківської райдержадміністрації створена і функціонує  Регіональна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка здійснює обстеження господарської діяльності суб’єктів господарювання. Під час засідань проводиться аналіз та заслуховування суб’єктів господарювання різних сферах економічної діяльності для  попередження та уникнення фактів порушення трудового законодавства.

Протягом 2018 року проведено  8 засідань робочої групи, заслухано 31 суб'єкт господарювання. В результаті проведеної роботи за липень 2018 року по 37 застрахованим особам збільшено фонд оплати праці на 35,04 тис.грн (ЄСВ-7,7 тис.грн), легалізовано 8 робочих місць.

З метою активізації роботи та враховуючи актуальність питання захисту соціальних прав людей, своєчасної та повної сплати платежів до бюджету на засіданні регіональної робочої групи вирішено розподілити суб’єктів господарювання за видами економічної діяльності та проводити аналіз і заслуховування певного кола страхувальників. С червня поточного року моніторинг проводиться по СПД, що здійснюють діяльність у сфері ресторанного бізнесу та надання послуг мобільного харчування.

Станом на 23.07.2018 року за результатами рекомендацій наданих на засіданнях регіональної робочої групи та проведеної роз’яснювальної роботи укладено 24 трудових договори.

Особлива увага  приділяється питанням оплати праці на рівні більшому за мінімально встановлений розмір з урахуванням  кваліфікації та складності  виконуваної роботи. Так, 7 страхувальникам рекомендовано розглянути та підвищити розмір оплати з урахуванням критеріїв розмежування між прибиральницею, барменом, продавцем та власником кафе.

В разі, коли СПД відмовляється  від добровільного усунення порушень трудового законодавства заходи впливу на нього має застосувати Державна служба України з питань праці. До територіального органу з питань праці направлено матеріали по трьом суб’єктам господарювання. Інформація прийнята до роботи та перебуває на контролі. Державний контроль за додержанням законодавства здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань інспекторами праці. У разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом, після розгляду зауважень об'єкта відвідування інспектор праці проводить аналіз матеріалів, за результатами вносить припис та вживає заходів до притягнення винної особи у допущенні порушень до встановленої законом відповідальності. Штрафи за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 року №509.

Члени регіональної робочої групи проводять моніторинг електронних реєстрів для виявлення фактів порушень законодавства з питань праці та заробітної плати. Проводиться аналіз фінансово-економічного стану роботодавців, які мають високу ступень ризику ведення діяльності.

За результатами аналізу реєстру застрахованих осіб встановлено, що кількість найманих працівників по району, які отримують заробітну плату менше мінімальної у порівнянні з 2017 роком зменшилась на 71,3%.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора