Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район

ПРИЙОМНА СІМ'Я

Переглядів: 296

Прийомна сім'я – це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі,  що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти  виховуються  у  прийомній  сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

За  прийомними  дітьми  зберігаються  пільги  і   державні гарантії,  передбачені  законодавством  для  дітей-сиріт  і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні  діти мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами,  якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. Форми такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з прийомними батьками та за участю центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

КРОКИ ДО СІМ`Ї:

КРОК 1. Звернутися до Великоновосілківського центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді за адресою: 85500, смт Велика Новосілка, вул. Шкіільна, 42, для отримання консультації, проходження співбесіди.

 

Документи, необхідні для взяття на облік кандидатів у прийомні батьки:

  • заява  кандидатів  у  прийомні батьки про утворення прийомної сім'ї  із зазначенням  інформації  про  наявність або відсутність кредитних  зобов’язань; 
  • копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  • довідка про склад сім'ї (форма N 3);
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • довідка про стан здоров'я кандидатів  у  прийомні  батьки  та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних   захворювань,   обстеження    нарколога,    венеролога, психіатра);
  • довідка  про  доходи  потенційної  прийомної сім'ї за останні шість  місяців або довідка про подану декларацію про майновий стан і  доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та  про  відсутність  податкових  зобов’язань  з  такого податку);
  • довідка  про  наявність/відсутність  виконавчого  провадження стосовно боргових зобов’язань;
  • довідка про   проходження   навчання  кандидатів  у  прийомні батьки  і рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  щодо включення  їх  у  банк  даних  про сім'ї потенційних усиновителів,   опікунів,   піклувальників,   прийомних   батьків, батьків-вихователів; 
  • письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї,  які проживають разом  з кандидатами  у  прийомні батьки,  на утворення прийомної сім'ї, засвідчена нотаріально.

КРОК 2. Центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей, з метою ознайомлення з умовами проживання, визначення характеру сімейних стосунків, прийняття рішення  щодо участі  у навчанні відвідають Вас за місцем проживання. За результатами відвідування оформлюється акт обстеження житлово-побутових умов проживання кандидатіву прийомні батьки.

КРОК 3. Проходження навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в регіональному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді. Після проходження курсу Вам буде видана довідка про його проходження, а також рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення Вас як кандидата в єдиний банк даних.

КРОК 4. Пошук дитини. Служба у справах дітей Великоновосілківської райдержадміністрації надасть інформацію про дітей, які перебувають на обліку і можуть бути влаштовані у прийомну сім'ю. Вам буде видано направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною.

КРОК 5. Засідання Комісії з захисту прав дітей, на яку буде винесено рішення про  про   утворення  прийомної  сім'ї.

КРОК 6. Прийомна сім'я протягом всього свого існування супроводжується соціальним працівником для надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних  та  інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім'ї.

Безпосередня робота з кандидатами на створення прийомної сім’ї та діючими прийомними сім’ями покладається на службу у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спеціалісти яких завжди чекають на Вас.« повернутися до списку новин