Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання круглого столу з питань формування Старомлинівської сільської об’єднаної територіальної громади

Дата: 26.04.2018 09:17
Кількість переглядів: 623

25.04.2018 року в Старомлинівській сільській раді проведено засідання круглого столу з питань формування Старомлинівської сільської об’єднаної територіальної громади за участю в.о. голови Великоновосілківської райдержадміністрації Алчієва О.С., начальника відділу інформаційної та внутрішньої політики райдержадміністрації Литвиненко К.В., Старомлинівського сільського голови Пантелейчук Л.В., секретаря Старомлинівської сільської ради Неліпи Є.І., Керменчицького сільського голови Місюка М.М., Новопетриківського сільського голови Єфименка О.В., Євгенівського сільського голови Назарко С.О.

В.о. голови райдержадміністрації Алчієв О.С. посилаючись на отриману інформацію від Донецької облдержадміністрації повідомив присутніх про заплановані внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Донецької області, а саме формування на території району Великоновосілківської селищної об’єднаної територіальної громади, Комарської сільської об’єднаної територіальної громади та Старомлинівської сільської об’єднаної територіальної громади та зазначив, що відстань населених пунктів Старомлинівської, Євгенівської, Керменчицької, Краснополянської, Новопетриківської сільських рад до потенційного адміністративного центру с. Старомлинівка є допустимою, тому більш доцільним є об’єднання зазначених сільських рад в Старомлинівську сільську об’єднану територіальну громаду, оскільки відстань до смт Велика Новосілка перевищує показник доступності та в окремих випадках складає більше 40 км. Також розрахунки фінансової спроможності Старомлинівської сільської об’єднаної територіальної громади  свідчать про наявний фінансовий потенціал для забезпечення економічної  самодостатності громади та її розвитку.

Між учасниками відбувся конструктивний діалог, кожний поділився своїми думками щодо варіанту об’єднання, обговорили формування ефективного місцевого самоврядування, розбудову інфраструктури, створення комфортних умов для надання громадянам якісних та доступних публічних послуг, бюджети та залучення інвестиційного капіталу, зазначені нагальні проблеми. Розповідали про відвідини вже об’єднаних громад, де спостерігаються позитивні результати.

Старомлинівський сільський голова Пантелейчук Л.В. зазначила, що у об’єднаної територіальної громади є чудові перспективи та маємо змогу спільними зусиллями підвищити розвиток інфраструктури та покращити життя кожного жителя громади.

Думки розділилися та було зауважено, що по результатам громадських обговорень надані згоди щодо об’єднання Великоновосілківській селищній раді. Але згідно вимог Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 року № 214 виявлені порушення щодо такого об’єднання.

Підсумовуючи зустріч вирішено дочекатися і розглянути зміни до Перспективного плану формування територій громад Донецької області, та разом з громадою прийняти зважене рішення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора