Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Головний лікар КЗОЗ «Великоновосілківський ЦПМСД» Бінат М.М. відповідає на поширені питання щодо вибору лікаря та підписання декларацій з 1 квітня 2018 року

Дата: 29.03.2018 09:32
Кількість переглядів: 1774

1. ДЛЯ ЧОГО ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ?

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу, що оплата за ваше обслуговування має надходити у даний медичний заклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

2. З ЯКИМ ЛІКАРЕМ Я ЗМОЖУ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Мешканці нашого району зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, які працюють в амбулаторіях Великоновосілківського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Кого саме обирати: ваших дітей може обслуговувати як педіатр, так і сімейний лікар.

Доросле населення може обслуговувати терапевт або сімейний лікар.

Тому, для обслуговування всієї родини Ви можете обрати сімейного лікаря, або заключити декларації окремо з педіатром та терапевтом.

3. КОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ТА СКІЛЬКИ ЦЕ БУДЕ ТРИВАТИ?

Запис до лікаря розпочнеться з 2 квітня 2018 року та буде тривати на протязі всього 2018 року.

4. ЗА ЯКИМИ КРИТЕРІЯМИ МЕНІ ОБИРАТИ ЛІКАРЯ?

Основний принцип вибору лікаря: вільне рішення людини. Пацієнт має керуватись тим, наскільки він задоволений послугами цього лікаря (якістю, знаннями, уважністю, ввічливістю тощо), а також наскільки зручно користуватися саме цією медичною практикою (розташування, доступність, комфорт, можливість лікаря обслуговувати виклики на дому).

Кожен має вибрати того лікаря, якому зможе довіряти.

Не соромтеся запитувати потенційного лікаря про його освіту, досвід та інші професійні ознаки, які Вас цікавлять.

На перших етапах реформи громадяни при виборі сімейного лікаря будуть спиратись здебільшого на власний досвід, особисті враження та рекомендації знайомих. Однак із часом з’являтиметься все більше об’єктивної інформації для вибору або зміни сімейного лікаря.

5. ЧИ ЗМОЖЕ ЛІКАР ВІДМОВИТИ МЕНІ У ПОДПИСАННІ ДЕКЛАРАЦІЇ?

Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейному лікарю рекомендовано обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевту – 2 000, педіатру – 900.

Ця цифра може бути дещо більшою, враховуючи недостатність лікарів на первинному рівні. Але лікар буде вирішувати ці питання індивідуально.

Якщо у Вас виникнуть питання, вирішувати їх треба по-перше з завідувачем амбулаторії, до якої ви маєте намір прикріпитися. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

6. ЧИ МОЖУ Я ОБРАТИ ЛІКАРЯ НЕ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ?

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Але ці питання треба вирішувати з лікарем, якого ви маєте намір обрати. Це по-перше зв’язано з труднощами при обслуговування викликів на дому, доглядом на дому за новонародженими та особами, які не можуть пересуватися. Зараз у лікаря є право обслуговувати виклики на дому та надавати консультації по телефону. Тому, якщо ваше віддалене проживання від амбулаторії, де працює лікар, Вас та лікаря влаштовує та в подальшому не призведе до непорозуміння, ви можете обирати лікаря не за місцем проживання.

7. ЯКІ ДОКУМЕНТИ МЕНІ ПОТРІБНІ, ЩОБ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Щоб підписати декларацію, вам потрібно мати паспорт, податковий номер та мобільний телефон. Якщо ви плануєте підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для своєї дитини, то вам також знадобиться свідоцтво про народження дитини.

8. ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ.

Для підписання декларації з лікарем:

1. Зверніться у медичний заклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати всі необхідні документи.

Для того щоб не створювати натовпу та незручностей, Вам треба записатися до лікаря, якого Ви обрали або получити консультацію в реєстратурі чи в самого лікаря, яким чином та коли Ви зможете підписати декларацію.

Важливо! Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Всі амбулаторії Великоновосілківського ЦПМСД підключені до системи «Електронне здоров’я».

2. Ваші дані з ваших документів (данні паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтв про народження та контактний телефон) лікар або медсестра (далі — уповноважена особа медичного закладу) внесуть у систему «Електронне здоров’я».

Важливо! Дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо.

Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який вводить у систему «Електронне здоров’я» для підтвердження.

3. Далі Вам роздруковують із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки.

Важливо! Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медичного закладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медичного закладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» ще один примірник декларації

Важливо! Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації.

Важливо! Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

6. Уповноважена особа медичного закладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».

Важливо! Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.

         Для отримання інформації можна звернутися до лікаря амбулаторії, сімейної медичної сестри амбулаторії та фельдшера фельдшерського пункту.

Адреси амбулаторій та контактні телефони:

1. Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с. Красна Поляна, вул. Больнична, буд. 32.

ТЕЛЕФОН - 95-1-88

 

2. Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с. Новопетриківка, вул. Центральна, буд. 10.

ТЕЛЕФОН - 94-6-48

 

3. Лікарська амбулаторія

с. Старомлинівка, вул. Центральна, буд. 70.

ТЕЛЕФОН - 97-4-65

 

4. Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с. Шахтарське, вул. Центральна, буд. 26.

ТЕЛЕФОН - 92-1-80

 

5. Лікарська амбулаторія

с. Андріїївка, вул. Матросова, буд. 11.

ТЕЛЕФОН – 93-5-93

 

6. Лікарська амбулаторія

с. Комар, вул. Фролова, буд. 1.

ТЕЛЕФОН - 97-4-65

 

7. Лікарська амбулаторія

с. Зелений Гай, вул. Петровського, буд. 1а.

ТЕЛЕФОН – 97-3-11

 

8. Лікарська амбулаторія

смт Велика Новосілка, пр. Южний, буд. 3.

ТЕЛЕФОН – 91-1-00

 

9. Лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с. Багатир, вул. Больнична, буд. 40.

ТЕЛЕФОН – 98-7-63

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора