Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

27-29 квітня 2018 року на базі Нескученського ДОЦ «Дружба» відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Дата: 03.05.2018 09:40
Кількість переглядів: 1333

Метою Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є виховання дітей у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей, набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни, формування високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій.

120 юних патріотів з 15 закладів загальної середньої освіти району у вишиванках і військовій формі виборювали першість у таких змаганнях, як «Впоряд», «Стрільба», «Ватра «Слава Героям», «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Відун», «Лава на лаву», «Спортивне орієнтування», облаштування табору «Бівак» та конкурс звітів «Добре діло».

Згідно з програмою триденного таборування всі заходи відбувалися на території дитячого оздоровчого центру.

За підсумками першого дня таборування у змаганнях зі стройової підготовки «Впоряд» І місце посів рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.), ІІ місце – рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІІ місце – «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа).

У змаганнях «Стрільба» І місце посів рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа). ІІ місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце – рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.).

В індивідуальному заліку зі стрільби кращими джурами визначили таких: І місце – Варфоломей Олександр (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІ місце – Кошман Анна (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа), ІІІ місце – Степаненко Володимир (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.).

У творчо-мистецькому представленні від рою «Ватра «Слава Героям» І місце поділили між собою рої «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.) та «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа), ІІ місце – «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2) та «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІІ місце – «Соколята» (Богатирська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Також першого дня військовослужбовці угрупування Національної гвардії України сектор «Д» демонстрували для всіх учасників змагань військову техніку, сучасне спорядження та екіпіровку. Під час заходу офіцери розповіли про навчання в Національній академії Національної гвардії України. За допомогою спеціалізованого клубу-друкарня були продемонстровані іміджеві відеоролики про перевагу служби у військах. На згадку про зустріч рої отримали від офіцерів сувеніри – календарі.

На завершення першого дня таборування в кожному біваку було організоване чергування біля хоругви рою та вогнища.

Другий день був не менш насичений та цікавий. В силовому змаганні «Перетягування линви» І місце посіли «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІ місце – «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце – рій «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Кращими пулерами (учасник змагань «Перетягування линви») визначили таких джур: І місце – Вязьмін Сергій (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце – Батанов Микола (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІІ місце – Крісак Наталя (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.).

На «Смузі перешкод» кращим став рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце виборов рій «Соколята» (Богатирська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІІ місце – «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.).

У змаганнях «Рятівник» І місце посів рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІ місце – рій «Ватра» (Керменчицька ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІІ місце – «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.).

В інтелектуальних змаганнях «Відун» кращими знавцями з історії українського війська та сучасних Збройних сил України стали джури з рою «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце посів рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа). ІІІ місце виборов рій «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Другого дня військовослужбовці зі Збройних сил України пригощали молодих джур польовою кухнею та солодощами, демонстрували військову техніку та зброю. Юнаки та дівчати мали змогу відчути себе керманичами БТРу та потримати в руках справжній кулемет.

На завершення другого дня, як вже повелося, для учасників була організована етнодискотека.

Також другого дня відбувся НІЧНИЙ АЛЯРМ. Імпровізована диверсійна група викрала одного з джур та підкинула послання з його місцем знаходженням. За сигналом весь табір кинувся шукати викраденого та успішно його знайшов. Нічні алярми є обов’язковою умовою таборування та проводяться з метою підготовки учасників до екстремальних ситуацій та перевірки їх поведінки у незвичній обстановці.

Третій і завершальний день таборування зустрів учасників звитяжними змаганнями «Лава на лаву» та спортивним орієнтуванням в заданому напрямку за козацькою легендою.

Так кращим роєм у змаганнях «Лава на лаву» став рій «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.). Другим став рій «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце посів рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа).

У спортивному орієнтуванні в заданому напрямку за козацькою легендою І місце посіли «Січові стрільці» (Старомайорська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІ місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце виборов рій «Ватра» (Керменчицька ЗОШ І-ІІІ ст.).

На завершення третього дня було підбито підсумки облаштування табору «Бівак» та конкурсу звітів «Добре діло».

Протягом трьох днів суддівська колегія здійснювала огляд біваків. Під час огляду оцінювались наявність обов'язкових атрибутів (хоругва, емблема, назва), чергування на таборі, чистота та постановка табору, дотримання режиму та розпорядку дня, стан та наявність предметів особистої гігієни, стан зберігання особистих речей та посуду, наявність миючих та дезінфікуючих засобів гігієна, зберігання харчових продуктів, наявність поліетиленових технічних мішків для сміття та своєчасність їх видалення у контейнери, фіксація місця перебування учасників таборування. Всі рої доклали максимум зусиль для належної організації табору. Судді не змогли залишитись байдужими до жодного з біваків. Тому на розсуд суддівської колегії найкращим табором визначили табір «Андріївського рою імені Андрія Сологуба» (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.) та рою «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце посіли «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Шевченківські козаки» (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІІ місце – «Соколята» (Богатирська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В обов’язковому конкурсі звітів про виконання завдань відповідно ідейним принципам лицарства «Добре діло» І місце поділили «Андріївський рій імені Андрія Сологуба» (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.) та рій «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІ місце – «Комарські козаки» (Комарська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце посів рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.).

Також щоранку протягом трьох днів на площі табору проводилась ранкова руханка для джур, виховників, представників, впорядників та таборової старшини.

За підсумками змагань І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») місця розділилися таким чином:

15 місце – «Комарські козаки» (Комарська ЗОШ І-ІІІ ст.);

14 місце – «Соколята» (Богатирська ЗОШ І-ІІІ ст.);

13 місце – «Січові стрільці» (Старомайорська ЗОШ І-ІІІ ст.);

12 місце – «Злагода» (Піддубненська ЗОШ І-ІІІ ст.);

11 місце – «Шевченківські козаки» (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.);

10 місце – «Андріївський рій імені Андрія Сологуба» (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.);

9 місце – «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.);

8 місце – «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.);

7 місце – «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

6 місце – «Ватра» (Октябрська ЗОШ І-ІІІ ст.);

5 місце – «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.);

4 місце – «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа);

3 місце – «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.)

2 місце – «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2);

1 місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

На урочистому козацькому колі з нагоди закриття районного етапу гри «Джура» переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубками від управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Також рій «Гайдамаки» отримав від минулорічного переможця змагань рою «Джмелі» перехідний трофей – булаву, який наступного року вони передадуть команді-переможцю.

За результатами голосування роїв самим дружнім роєм в цьому році виявився рій «Молода Січ» та отримав перехідний трофей – скляну булаву. В минулому році найдружнішими були джури з рою «Нескучненська Січ».

Зазначаємо, що для того, щоб районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») пройшов на високому рівні, не аби які зусилля доклала таборова старшина, а саме: головний суддя гри Шапаренко Володимир Миколайович, головний секретар Кокаєв Едуард Асланович, похідний отаман табору Шемяков Дмитро Анатолійович, осавул табору Алчієва Тетяна Олександрівна, хорунжий табору Хандогій Микола Миколайович, бунчужний табору Антонова Наталя Олександрівна та писар табору Бірюшова Любов Павлівна.

 

Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора