Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Попередження про можливі кіберзагрози

Дата: 25.06.2019 09:47
Кількість переглядів: 340

Шановні громадяни, у період знакових для України свят - Дня Конституції, Дня незалежності, а також у вихідні дні часто активізуються зловмисники: так це було в 2017 (вірус Petya та його різновиди) і 2018 роках. Відповідно, є ймовірність, що так буде і в 2019 році.

У зв'язку з цим у святковий період (27-30 червня) рекомендуємо кожній компанії, держпідприємству, органу влади, а також усім користувачам з 27 по 30 червня перейти в режим посиленої кібербезпеки та звернути особливу увагу на фішингові різновиди загроз.

Зазначимо, що представники кіберполіції також радять у передсвятковий та святковий період проявити особливу пильність та подбати про те, аби операційні системи та офісні пакети на ваших комп'ютерах і серверах мали останні версії оновлень від розробника.

Що таке кіберфішинг:

Фішинг - вид інтернет-шахрайства, який використовує соціальну інженерію та масові розсилки спеціально сформованих електронних листів для отримання даних користувачів або завантаження на пристрої небезпечних шкідливих програм.

Як це може виглядати: наприклад, у п'ятницю, після закінчення робочого дня, в корпоративну електронну пошту надходять листи з посиланням на якийсь відомий сайт, але якщо придивитися уважніше, то це інший сайт, який «замаскований» під справжній, і він має дещо відмінну url-адресу від url-адреси бренда, під який він «маскується», або просто ж сайт з нейтральним змістом. Цей лист у поштових скриньках ніхто не читає, бо на підприємстві вже закінчився робочий день, а якщо його навіть і відкриють та перейдуть за посиланням, то побачать якусь інформацію, яка не становить жодної небезпеки.

Антивірусні системи та системи моніторингу такий лист не блокують, бо в ньому нема нічого небезпечного: ані шкідливих кодів, ані якихось завантажень і посилання на сайт також цілком безпечне. Але у ніч з неділі на понеділок за посиланням з листа змінюється кінцева сторінка, яка вже веде на завантаження небезпечного програмного забезпечення (інакше кажучи - вірусу). Вранці співробітники підприємства приходять на роботу, відкривають листи, переходять за посиланням і у підсумку вся мережа компанії наражається на небезпеку втрати або витоку даних.

Тож варто бути дуже уважними та зайвий раз провести для співробітників інструктаж з питань IT-безпеки на підприємстві, особливо у передсвяткові дні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора