Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ. ПРАВИЛА НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛОМУ НА ВОДІ

Дата: 13.06.2018 09:53
Кількість переглядів: 744

У літній період спеки і відпусток кожен житель нашого району прагне на природу, щоб викупатися раз-другий у відповідному водоймі. Але нерідко звичайне купання обертається трагедією. Так в 2018 році вже зареєстрована загибель людини на воді в смт Велика Новсілка. Трагічні випадки на водоймах Великоновосілківського району були відзначені і в 2017 році.

Головною причиною виникнення нещасних випадків на воді можна назвати відсутність культури безпеки у населення і незнання найпростіших правил поведінки на воді. Знання правил і вміння надати першу допомогу потерпілому необхідні для кожного відпочиваючого.

 ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

1. Купатися слід у спеціально обладнаних місцях: пляжах, басейнах, купальнях.

2. Не входьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

3. Не можна входити в воду після перегрівання на сонці або сильного охолодження тіла до появи «гусячої шкіри».

4. Не можна швидко занурюватися і стрибати в воду після прийняття сонячних ванн, бігу, ігор без поступової адаптації до холодної води.

5. У воді слід перебувати не більше 10-15 хвилин. При переохолодженні тіла можуть виникнути судоми.

6. Якщо ви опинилися у воді з сильною течією, не намагайтеся плисти проти течії, впоратися з ним сил не вистачить; в цьому випадку потрібно плисти за течією, але так, щоб поступово наближатися до берега.

7. Якщо потрапили у вир, не лякайтеся, наберіть побільше повітря, упірніть і постарайтеся різко згорнути в сторону від нього.

8. Ніколи не слід штовхати кого-небудь в воду, особливо несподівано, так як ця витівка може викликати у людей, дуже чутливих до холодної води, шок зі смертельним результатом.

9. Не можна пустувати у воді, занурювати друзів з головою і ставити їм підніжки. Якщо ви підпливете до приятеля під водою і різко смикне його за ноги, а він в цей момент якраз зробить вдих - приятель впаде в воду і захлинеться.

10. Не можна подавати крики помилкової тривоги.

11. Не можна купатися, якщо у вас підвищена, або знижена температура. Наслідки можуть бути непередбачуваними. Перебувати у воді в такому стані дуже небезпечно.

12. При судомах допомагає поколювання будь-яким гострим предметом (шпилька, тріска, гострий камінь і ін.).

13. Небезпечно стрибати або пірнати у воду в невідомому місці - можна вдаритися головою об грунт, корч, палю і т.п., зламати шийні хребці, знепритомніти й загинути.

14. Не залишайте біля води малят. Вони можуть оступитися, впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.

15. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести далеко від берега, а хвилею - захлеснути, з них може вийти повітря, що може привести до втрати плавучості.

16. Не використовуйте гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди і мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони.

Потопаюча людина хаотично розмахує руками, просить про допомогу, періодично йде під воду і спливає. У цій ситуації йому необхідно негайно надати допомогу.

ПРАВИЛА НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛОМУ НА ВОДІ

Якщо потерпілий знаходиться без свідомості, вмійте надати йому першу допомогу.

1. Нижнім краєм грудної клітини потерпілого кладуть на стегно зігнутої в коліні ноги так, щоб голова була нижче тулуба.

2. Обернувши палець хусткою або тканиною, очищають рот від мулу, піску, бруду і, енергійно натискаючи на корпус, видавлюють воду з дихальних шляхів і шлунка.

3. При відсутності дихання приступають до штучного за способом з рота в рот або з рота в ніс.

4. Тіло повинно лежати на твердій поверхні, а голова повинна бути закинута (щоб повітря потрапляло в легені, а не в шлунок).

5. Повітря видихають в рот потерпілому через марлю або хустку. Частота видихів - 17 разів на хвилину.

6. При зупинці серця штучне дихання чергують з непрямим масажем серця, натискаючи на грудину 3 - 4 рази між вдихами. Краще це робити удвох.

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Великоновосілківському районі попереджає!

Будьте дисциплінованими, виконуйте правила поведінки на воді та зупиняйте тих, хто їх порушує!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора