Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Перерахунок пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Дата: 02.08.2018 10:08
Кількість переглядів: 497

Чи підлягали перерахунку з 1 жовтня 2017 року пенсії у зв’язку з втратою годувальника?

Згідно зі статтею 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі  - Закон 1058) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% від пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100% від пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Розмір пенсії залежіть від страхового стажу та заробітку годувальника.

Варто зазначити, що згідно зі статтею 24 Закону 1058 під час обчислення розміру пенсії за віком, з якої обчислюється розмір пенсії в разі втрати годувальника, до страхового стажу додатково зараховується період із дня смерті до дня, коли годувальник досяг би пенсійного віку.

Заробіток для обчислення пенсії визначається за нормами статті 40 Закону 1058.

11.10.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон 2148).

На виконання пункту 4 розділу XV Закону 1058 (зі змінами) пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набуття чинності Закону 2148, із 1  жовтня 2017 року перераховано із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки, і величини оцінки одного року страхового стажу  в розмірі 1%.

Такий перерахунок стосувався пенсіонерів, які отримують пенсії за нормами Закону 1058, зокрема пенсії у зв’язку з втратою годувальника.  Унаслідок перерахунку пенсії зросли неоднаково, збільшення розміру пенсії в кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки враховуються показники коефіцієнта заробітку й тривалість страхового стажу, зокрема, померлого годувальника.

Водночас із 1 липня 2018 року пенсійна виплата у зв’язку з втратою годувальника не може бути нижчою на одного утриманця за 1435 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

 

Управління соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора