Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«Джура» у Великоновосілківському районі

Дата: 07.05.2019 10:36
Кількість переглядів: 356

02-04 травня 2019 року на базі комунального підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Дружба» Великоновосілківської районної ради відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Метою Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») є виховання дітей у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей, набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни, формування високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлених народних традицій.

На державному рівні гра «Джура» із 2012, а у Великоновосілківському районі вже третій рік, збирає ерудовану, сильну духом і тілом, патріотично налаштовану молодь. Протягом року у закладах загальної середньої освіти району відбувався відбір учасників, аби показати високий рівень і в конкурсах інтелектуального плану, і в таких, які вимагають доброї фізичної підготовки, згуртованості та артистизму.

Нині 120 юних патріотів з 15 закладів загальної середньої освіти району у вишиванках і військовій формі виборювали першість у таких змаганнях, як «Впоряд», «Стрільба», «Ватра «Слава Героям», «Перетягування линви», «Смуга перешкод», «Рятівник», «Відун», «Лава на лаву», «Спортивне орієнтування», облаштування табору «Бівак» та конкурс звітів «Добре діло».

Згідно з програмою триденного таборування всі заходи відбувалися на території дитячого оздоровчого закладу.

Урочисте козацьке коло з нагоди відкриття районного етапу гри «Джура» відвідали почесні гості, а саме перший заступник голови Великоновосілківської районної державної адміністрації Алчієв Олександр Сергійович, начальник управління освіти, молоді та спорту Великоновосілківської райдержадміністрації Пархом Тетяна Іванівна, командир угрупування Національної гвардії України в ОТУ «Схід» полковник Удовиченко Володимир Григорович, заступник начальника Великоновосілківського відділення поліції Волноваського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області майор поліції Ситнік Антон Валерійович

Гості побажали всім учасникам успіхів і наполегливої боротьби у змаганнях, гарного настрою і чудових вражень від спільної праці.

Для забезпечення належного суддівства та проведення змагань до участі у таборуванні були залучені представники угрупування Національної гвардії України в ОТУ «Схід», Велкионовосілківського районного військового комісаріату, Великоновосілківського відділення поліції Волноваського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, Великоновосілківського районного відділу Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Донецькій області, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та Великоновосілківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

За підсумками першого дня таборування у змаганнях зі стройової підготовки «Впоряд» І місце посів рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІ місце – рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа), ІІІ місце – рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.).

У змаганнях «Стрільба» І місце посів рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа), ІІ місце – «Ватра» (Керменчицька ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІІ місце – Андріївський рій ім. Андрія Сологуба (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В індивідуальному заліку зі стрільби кращими джурами визначили таких: І місце – Сеферов Данило (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце – Яровий Сергій (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІІ місце – Канченко Каріна (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

У творчо-мистецькому представленні від рою «Ватра «Слава Героям» І місце посів рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІ місце – рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.), ІІІ місце – рій «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

Також першого дня військовослужбовці угрупування Національної гвардії України в ОТУ «Схід» демонстрували для всіх учасників змагань сучасне військове спорядження, екіпіровку та медичні засоби.

На завершення першого дня таборування в кожному біваку було організоване чергування біля хоругви рою та вогнища.

Другий день був не менш насичений та цікавий. В силовому змаганні «Перетягування линви» І місце посів рій «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце – рій «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.), ІІІ місце – рій «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Кращими пулерами (учасник змагань «Перетягування линви») визначили таких джур: І місце – Тишлек Надія (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце – Афендіков Олександр (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.), ІІІ місце – Добряк Андрій (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

На «Смузі перешкод» кращим став рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце виборов рій «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце – рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа).

У змаганнях «Рятівник» І місце посів рій «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ місце – рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2), ІІІ місце – рій «Козаки» (Розливенська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В інтелектуальних змаганнях «Відун» кращими знавцями з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України стали джури з рою «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце посів рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа). ІІІ місце виборов рій «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

Другого дня військовослужбовці зі Збройних сил України пригощали молодих джур польовою кухнею.

На завершення другого дня, як вже повелося, для учасників була організована етнодискотека.

Третій і завершальний день таборування зустрів учасників звитяжними змаганнями «Лава на лаву» та спортивним орієнтуванням в заданому напрямку за козацькою легендою.

Так, кращим роєм у змаганнях «Лава на лаву» став рій «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа). Другим став рій «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІІ місце посів рій «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

У спортивному орієнтуванні в заданому напрямку за козацькою легендою І місце посіли «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІ місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2). ІІІ місце виборов рій «Будзигани» (Шахтарська ЗОШ І-ІІІ ст.).

На завершення третього дня було підбито підсумки облаштування табору «Бівак».

Протягом трьох днів суддівська колегія здійснювала огляд біваків. Під час огляду оцінювались наявність обов'язкових атрибутів (хоругва, емблема, назва), чергування на таборі, чистота та постановка табору, дотримання режиму та розпорядку дня, стан та наявність предметів особистої гігієни, стан зберігання особистих речей та посуду, наявність миючих та дезінфікуючих засобів гігієна, зберігання харчових продуктів, наявність поліетиленових технічних мішків для сміття та своєчасність їх видалення у контейнери, фіксація місця перебування учасників таборування. Всі рої доклали максимум зусиль для належної організації табору. Судді не змогли залишитись байдужими до жодного з біваків. Тому на розсуд суддівської колегії ІІІ місце посіли «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.), «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Шевченківські козаки» (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.) та «Ватра» (Керменчицька ЗОШ І-ІІІ ст.). ІІ місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2) та «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа). Найкращим табором визначили табір «Андріївського рою імені Андрія Сологуба» (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.). Бівак Андріївського рою також отримав винагороду за те, що був облаштований з урахуванням традицій українського козацтва, в ньому були наявні предмети побуту пращурів, прослідковувалась історія малої Батьківщини та регіональні особливості.

Всі рої взяли участь в обов’язковому конкурсі звітів «Добре діло» про виконання завдань відповідно ідейним принципам лицарства. Роботи були оформлені відповідно умов конкурсу та мали фотоматеріали. Кожне Добре діло було унікальним, відповідало ідейним принципам лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» та узагальнило кращий досвід функціонування рою протягом навчального року.

Також щоранку протягом трьох днів на площі табору проводилась ранкова руханка для джур, виховників, представників, впорядників та таборової старшини.

За підсумками змагань І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») місця розділилися таким чином:

15 місце – «Злагода» (Піддубненська ЗОШ І-ІІІ ст.);

14 місце – «Шевченківські козаки» (Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ст.);

13 місце – «Козаки» (Розливенська ЗОШ І-ІІІ ст.);

12 місце – «Вільні люди» (Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

11 місце – «Комарські козаки» (Комарська ЗОШ І-ІІІ ст.);

10 місце – «Будзигани» (Шахтарська ЗОШ І-ІІІ ст.);

9 місце – «Молода Січ» (Костянтинопільська ЗОШ І-ІІІ ст.);

8 місце – «Зеленогайські кажани» (Зеленогайська ЗОШ І-ІІІ ст.);

7 місце – «Андріївський рій імені Андрія Сологуба» (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст.);

6 місце – «Ватра» (Керменчицька ЗОШ І-ІІІ ст.);

5 місце – «Джмелі» (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ст.);

4 місце – «Джанавар’я» (Краснополянська ЗОШ І-ІІІ ст.);

3 місце – «Степові вовки» (Старомлинівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2);

2 місце – «Нескучненська Січ» (Нескучненська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.О. Корфа);

1 місце – «Гайдамаки» (Великоновосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

На урочистому козацькому колі з нагоди закриття районного етапу гри «Джура» переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубками від управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Перехідний трофей – булава в цьому році залишився у Гайдамак.

Рої, що не посіли прозові місця, отримали подяку від управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за активну участь у змаганнях І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

За результатами голосування роїв самим дружнім роєм в цьому році виявився рій «Зеленогайські кажани» та отримав перехідний трофей – скляну булаву, який був започаткований районною радою. В минулому році найдружнішими були джури з рою «Молода Січ».

Однак на цьому подарунки не закінчилися і на згадку про триденне таборування 2019 року кожен учасник отримав цінний подарунок – тематичний магніт та календар.

Також учасники змагань мали змогу проживати в корпусах, користуватися гарячою та холодною водою та харчуватися в їдальні чотири рази на день.

Хочеться зазначити, що для того, щоб районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») пройшов на високому рівні, не аби які зусилля доклала таборова старшина, а саме: головний суддя гри Шапаренко Володимир Миколайович, головний секретар Кокаєв Едуард Асланович, похідний отаман табору Шемяков Дмитро Анатолійович, осавул табору Алчієва Тетяна Олександрівна, хорунжий табору Хандогій Микола Миколайович, бунчужний табору Антонова Наталя Олександрівна, обозний табору Брянцева Тетяна Олександрівна та писар табору Бірюшова Любов Павлівна.

Висловлюємо вдячність військовослужбовцям Збройних сил України за організацію намету таборової старшини та дирекції ТОВ «ЮЖНОЄ» за придбання 3-х пневматичних гвинтівок для забезпечення змагань «Стрільба».

Гра «Джура» – сучасна й патріотична. В ігровій формі формується почуття патріотизму, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності держави.

Важливо, щоб учні незалежно від їхньої національності та регіону проживання ідентифікували себе з Україною, прагнули жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних і правових норм, володіння державною мовою, сприймали регіональну історію як частину загальної історії України, відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю як невід’ємної складової єдиної країни.

Учасники гри «Джура» власним прикладом надихають юних українців, та й дорослих, долучатися до здорового способу життя, духовно збагачуватись і розвиватися фізично.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора