Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Управління соціального захисту населення не припиняє пенсії!

Дата: 24.09.2018 11:20
Кількість переглядів: 903

До управління соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління) почастішали звернення громадян з числа вимушено переміщених осіб  зі звинуваченнями щодо припинення пенсійних виплат з вини управління.

04.07.2018 Київським апеляційним адміністративним судом прийнято рішення по справі №826/12123/16 за адміністративним позовом Козирева М. К. до Кабінету Міністрів України, треті особи: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Мінсоцполітики, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, яким залишено без змін Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва по цій справі від 29.06.2017.

В свою чергу зазначеною Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва визнано не чинними:

пункти 7, 8, 9, 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (далі - Порядок призначення);

Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 (далі - Порядок контролю);

абзац 10 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5.11.2014 № 637 (далі - Постанова № 637).

Постанова суду набрала законної сили з дати її прийняття.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання.

Щодо Порядку призначення

Втратили чинність пункти 7, 8, 9, 13 Порядку призначення. Водночас, під час призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО органи соцзахисту повинні керуватися іншими чинними нормами Порядку призначення.

Зокрема, відповідно до пункту 10 Порядку призначення структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня складення акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та отримання електронної справи отримувача соціальної виплати вносить на розгляд комісій з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам подання про призначення (відновлення) або про відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати.

Комісія розглядає подання про призначення (відновлення) або про відмову у призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати протягом п’яти робочих днів з дня отримання такого подання (пункт 11).

За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати (пункт 12).

У разі прийняття рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати комісія не пізніше наступного робочого дня надсилає копію такого рішення органові, що здійснює соціальні виплати, та структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Пунктом 15 визначено, що орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи. Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, необхідною умовою для призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО органами, що здійснюють соціальні виплати, залишається прийняття відповідного рішення комісією з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Щодо Порядку контролю

У зв’язку з втратою чинності Порядку контролю перевірки внутрішньо переміщених осіб, передбачені зазначеним Порядком, не здійснюються.

З вищевикладеного в тому числі скасовано:

- норму що при повторному призначенні соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у разі скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» можливе лише через шість місяців після такого припинення.

- норму що соціальні виплати припиняються органом, що здійснюють соціальні виплати, припиняються у разі отримання інформації від Держприкордонслужби, МВС, СБУ, Мінфіну, Національної поліції, ДМС, Держфінінспекції, Держаудитслужби та інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

З питань контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам необхідно керуватися нормами чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон).

Так, статтею 12 Закону визначено підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, однією із яких є повернення особи до покинутого місця постійного проживання.

Абзацом восьмим частини першої цієї статті передбачено, що у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту З частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є, зокрема дані, отримані з відповідних державних реєстрів; дані, отримані в результаті обміну інформацією з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Зокрема, органами Пенсійного фонду України надаються переліки осіб, які відповідно до інформації з Інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «Аркан» понад 60 днів перебувають на непідконтрольній території України з порушенням вимог пункту 3 частини другої статті 9 Закону.

Під час розгляду питання щодо скасування довідки про взяття на облік ВПО враховується наявна інформація, що особа можливо не повернулася до свого постійного місця проживання -  підтвердження протягом зазначеного періоду в ході перевірки відомостей про фактичне місце проживання (перебування) особи.

Щодо визнання не чинним абзацу 10 пункту 1 Постанови № 637

Постановою Кабінету Міністрів від 11.07.2018 № 548 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» пункт 1 Постанови № 637 викладено в новій редакції. Таким чином пункт 1 Постанови № 637 діє у новій редакції з дати набрання чинності цією Постановою Уряду.

Пунктом 1 у новій редакції, зокрема передбачено, що у разі не проходження фізичної ідентифікації одержувачем соціальних виплат ПАТ «Державний ощадний банк України» зупиняє видаткові операції за поточним рахунком та інформує протягом одного тижня з дня їх зупинення в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису через захищені канали зв’язку про таке зупинення Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів.

Міністерство соціальної політики направляє зазначену інформацію: щодо одержувачів пенсій - до Пенсійного фонду України; щодо одержувачів інших соціальних виплат - до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад. У зв’язку з втратою чинності Порядку контролю, додаткові перевірки таких осіб не здійснюються.

З вище викладеного повідомляємо що управління соціального захисту населення не займається припиненням соціальних виплат в тому числі і пенсійних.

 

Заступник начальника управління
соціального захисту населення Йовбак Ю.І.

(стаття підготовлена з використанням матеріалів Мінсоцполітики)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора