Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про інвестиційну діяльність та стан реалізації інфраструктурних проектів на території Великоновосілківського району у 2018 році

Дата: 29.11.2018 11:39
Кількість переглядів: 585

 

Головною метою реалізації інвестиційної політики у 2018 році залишається подальше нарощування обсягів залучення інвестицій для розвитку економічного потенціалу району, забезпечення додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також об’єднання зусиль структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільських, селищного голів, усіх зацікавлених підприємств, організацій, незалежно від форми власності, у залученні інвестицій, максимального використання ресурсного потенціалу району та підвищенні життєвого рівня населення.

 

Інвестиційна діяльність реалізується через два напрямки: бюджетні та небюджетні джерела фінансування. До небюджетних джерел фінансування відносяться кошти Європейського інвестиційного банку, Міжнародної програми ПРООН, Європейського Союзу, посольства Японії та Австралії в Україні, агентства США з Міжнародного розвитку та інші.

До бюджетних джерел фінансування відносяться кошти державного фонду регіонального розвитку, залишки коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, кошти обласного бюджету в рамках реалізації конкурсного відбору «Український донецький куркуль», місцевих бюджетів.

На деяких з них зупинимося більш детальніше.

 

Небюджетні інвестиції:

 

Проект «Капітальний ремонт будівлі стаціонарного відділення територіального центру Великоновосілківського району с. Благодатне», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2016 року № 1068 «Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» - загальна вартість 5255,720 тис. грн., який фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку (Пул 1). У зв’язку із зміною вартості матеріально-технічних ресурсів, підписано додаткову угоду до угоди про передачу коштів позики № 1301005/181 від 30.12.2016 року між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України, Великоновосілківською районною державною адміністрацією Донецької області, Великоновосілківською районною радою Донецької області та Територіальним центром соціального обслуговування та надання соціальних послуг Великоновосілківського району Донецької області. Зазначена угода отримана 09.08.2018 року.

 

В рамках підписаного тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Великоновосілківською районною державною адміністрацію, Великоновосілківською райрадою та Великоновосілківською селищною радою Великоновосілківського району в 2018 році було реалізовано ряд проектів.

 

В рамках програми ПРООН «Відновлення та розбудова миру», напрямок «Зміцнення особистої та громадської безпеки на рівні громад» реалізовано проект «Аудит пожежної безпеки дошкільних закладів» з розробкою проектно-кошторисної документації, бюджет проекту 90,5 тис. грн., з яких кошти ПРООН – 70,0 тис. грн., місцевий бюджет – 20,5 тис. грн.

Міні проект «Монтаж пожежно-охоронної сигналізації та оповіщення про пожежу в архівних установах Великоновосілківського району» реалізується Великоновосілківським Трудовим архівом, загальна сума проекту 47,9 тис. грн., з яких кошти ПРООН 47,9 тис. грн.

Робочою групою з громадської безпеки Форуму Місцевого Розвитку за сприяння Харківського інституту соціальних досліджень в рамках реалізованого ними проекту «Поліпшення координації поміж громадянами, поліцією та місцевою владою задля посилення громадської безпеки», за фінансової підтримки ПРООН розроблено Стратегічний План дій з покращення громадської безпеки в Великоновосілківському районі.

На теперішній час проводиться робота по створенню Профілю громади Великоновосілківського району. Направлено на участь в установчому тренінгу чотири активних громадянина.

 

За участі МБФ «Український жіночий фонд» в рамках реалізації компоненту «Мобілізація громад задля розширення можливостей» реалізовано проект «Створення ресурсного центру «Рука допомоги у с-щі Благодатне», бюджет проекту 208,150 тис. грн., грантові кошти 208,150 тис. грн. На теперішній час проект повністю реалізовано, ресурсний центрі функціонує у місцевому будинку культури.

 

З метою залучення зовнішніх інвестицій для розвитку сільськогосподарських товаровиробників забезпечено розповсюдження інформації про наявні інфраструктурні проекти, реалізація яких можлива в рамках проекту USAID «Економічна підтримка Східної України». Проведено зустріч представників фонду з громадою Костянтинопільської сільської ради з метою створення сільськогосподарського обслуговчого кооперативу для організації переробки с\г продукції (овочів).

 

Бюджетні інвестиції:

 

В 2018 році завершено реалізацію наступних інфраструктурних проектів:

 1. «Капітальний ремонт пологового відділення стаціонарного корпусу КЛПУ Великоновосілківської центральної районної лікарні в смт Велика Новосілка, пров. Южний, буд.3», який реалізовувався за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій загальною вартістю 5000,0 тис. грн. Реалізацію проекту розпочато в першому півріччі 2017 року. В 2017 році освоєно 1561,8 тис. грн.,в 2018 році 3435,1 тис. грн. відповідно.

 2. За рахунок коштів обласного бюджету придбано та встановлено дві установки гемодіалізу. На теперішній час постійно проходять процедуру очищення крові 10 пацієнтів.

 3. «Капітальний ремонт (термомодернізація) будинку лікувального корпусу Великоновосілківської центральної районної лікарні, Донецька область, Великоновосілківський район, смт Велика Новосілка, пров. Южний, буд. 3». Реалізація даного проекту здійснювалася за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (співфінансування 10% вартості проекту із місцевого бюджету). Загальна сума 6156,067 тис. грн., в 2017 році освоєно 4986,321 тис. грн., у т.ч. кошти ДФРР 4487,779 тис. грн., місцевий бюджет – 498,542 тис. грн.; в 2018 році освоєно 1154,366 тис. грн., у т.ч. кошти ДФРР 1038,929 тис. грн., місцевий бюджет – 115,437 тис. грн..

 

У 2018 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку реалізуються проекти:

 1. «Покращення якості надання медичних послуг по Великоновосілківському району шляхом проведення капітального ремонту 3 та 4 поверху центральної районної лікарні по пров. Южний, буд. 3 та придбання обладнання» на загальну суму 10130,223 тис.грн., в т.ч. кошти ДФРР 7091,156 тис. грн., місцевий бюджет – 3039,067 тис. грн.. ( у т.ч. капітальний ремонт 6720,229 тис. грн. придбання обладнання 3409,994 тис грн..) Проект виконано на 45%.

 2. «Капітальний ремонт з елементами термомодернізації будівлі поліклінічного корпусу за адресою: Донецька область, Великоновосілківський район, смт Велика Новосілка, пров. Южний, буд. 3» на загальну суму 11082,064 тис. грн., в т.ч. кошти ДФРР 7757,445 тис. грн., місцевий бюджет – 3324,619 тис. грн.. Проект виконано на 42%

 

Забезпечено участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2019 році, а саме:

 1. Капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) в селищі Керменчик Великоновосілківського району Донецької області на суму 12518,230 тис. грн..

 2. Капітальний ремонт мережі водовідведення в смт Велика Новосілка, Великоновосілківського району Донецької області на суму 9629,612 тис. грн..

 3. Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради, Донецької області на суму 6278,737 тис. грн..

 

Також продовжується реалізація Проектів, затверджених розпорядженням від 04.07.2016 року № 548 «Про затвердження переліку об'єктів і заходів, що будуть здійснюватися за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області»:

 1. Проект «Капітальний ремонт (термомодернізація) лікарської амбулаторії смт Велика Новосілка Великоновосілківського районного центру медико-санітарної допомоги. Коригування» – загальна вартість 5708,85 тис.. Проект реалізовано повністю.

 2. Проект «Капітальний ремонт системи центрального опалення, водопостачання та каналізації будівлі Великоновосілківського районного центру медико-санітарної допомоги» – загальна вартість 550,87 тис. грн. Проект реалізовано повністю.

 3. Проект «Придбання приладдя, матеріалів та обладнання для Великоновосілківської гімназії ЗОШ І ступеню» - загальна вартість 5561,68 тис. грн.. Проект реалізовано повністю.

 4. Проект «Капітальний ремонт Великоновосілківської гімназії ЗОШ І ступеню Великоновосілківської районної ради Донецької області по вул. Весела, буд. 40» - загальна вартість 27068,32 тис. грн..

 5. Проект «Реконструкція, улаштування шатрового даху з утепленням горища Великоновосілківської гімназії ЗОШ І ступеню Великоновосілківської районної ради Донецької області,» – загальна вартість 7685,18 тис. грн..

 6. Проект «Капітальний ремонт Великоновосілківської гімназії ЗОШ І ступеню Великоновосілківської районної ради Донецької області. Заміна вікон і зовнішніх дверей. Утеплення стін» – загальна вартість 9375,31 тис. грн..

 7. Проект «Капітальний ремонт (термомодернізація) лікарської амбулаторії с. Старомлинівка по вул. Леніна, 70 Великоновосілківського району Донецької області. Коригування» – загальна вартість 3495,07 тис,. грн. Виконано робіт на 90%.

 8. Проект «Капітальний ремонт системи центрального опалення, водопостачання та каналізації лікарської амбулаторії с. Старомлинівка по вул. Леніна, 70 Великоновосілківського району Донецької області» – загальна вартість 914,12 тис. грн.. Виконано робіт на 90%.

 9. Проект «Оснащення КЗОЗ «Великоновосілківський районний центр медико-санітарної допомоги» медичним обладнанням» – загальна вартість 524,30 тис. грн.

 

Великоновосілківською районною державною адміністрацією проведено роботу по залученню суб’єктів малого та середнього підприємництва щодо участі у конкурсному відборі проектів, на реалізацію яких суб’єктам малого підприємництва надається фінансова підтримка («Український донецький куркуль»):

 • Мазченко Олександр (Великоновосілківська селищна рада) – «Цех металевих конструкцій» - 307,5 тис. грн..
 • Осадчий Юрій Анатолійович (Старомлинівська селищна рада) – «Виробництво нерафінованої олії та надання послуг населенню з переробки соняшнику» - 260,4 тис. грн..
 • Арих Микола Леонідович (Великоновосілківська селищна рада) – «Розведення бджіл, виробництво і реалізація продуктів бджільництва» – 230,2 тис. грн..

З переможцем конкурсного відбору Арих М.Л. укладено угоду про фінансову підтримку. Проект буде завершено до кінця поточного року.

 

З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти створено інклюзивно-ресурсний центр. Загальна вартість проекту склала 215,2 тис грн., з них 190,6 тис грн. обласний бюджет, 24,6 тис грн. місцевий бюджет.

 

В рамках проекту «Гідна країна для гідних людей» до 85-річчя з дня заснування Донецької області реалізуються проекти по створенню двох інноваційних молодіжних центра на території Шевченківської сільської ради на загальну суму 800,0 тис. грн. в т.ч. 400,0 – обласний бюджет, 400,0 тис. грн.. місцевий бюджет, Старомлинівської сільської ради на загальну суму 500,0 тис. грн. в т.ч. 250,0 тис. грн. – обласний бюджет, 250,0 тис. грн. – місцевий бюджет.

 

За кошти місцевих бюджетів у 2018 році профінансовано (частково або повністю) наступні об’єкти:

 1. Завершено реалізацію проекту «Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновосілківської ради, Донецької області» У 2017 році було освоєно суму 5485,51 тис. грн., в т.ч. кошти ДФРР 4917,706 тис. грн., місцевий бюджет – 567,804 тис. грн У 2018 році на завершення проекту додатково з місцевого бюджету виділено 514,041 тис грн.. На сьогодні проект завершено.
 2. Завершено реалізацію проекту «Капітальний ремонт Шахтарської школи І-ІІІ ступенів, розташованої по вул. Центральна, 70 у с. Шахтарське, Великоновосілківської районної ради, Донецької області (термомодернізація)» У 2017 році було освоєно суму 7409,784 тис. грн., в т.ч. кошти ДФРР 6646,498 тис. грн., місцевий бюджет – 763,286 тис. грн. У 2018 році на завершення проекту додатково з місцевого бюджету виділено 108,745 тис грн.. На сьогодні проект завершено
 3. Енергозберігаючі заходи Піддубненська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 870,2 тис. грн.. Проект завершено.
 4. Капітальний ремонт (термомодернізація) Октябрської ЗОШ І-ІІІ ступенів – 964,2 тис. грн..
 5. Заміна опалювального котла в дошкільному навчальному закладі с. Костянтинопіль – 99,8 тис. грн..
 6. Придбання опалювального котла для будівлі Комарського ДНЗ – 60,0 тис. грн..
 7. Поточний ремонт даху Комарського ДНЗ з придбанням будівельних матеріалів та отримання будівельних послуг – 249,5 тис. грн,.
 8. Реконструкція покрівлі 81 професійної пожежної частини ГУ ДСНС України у Донецькій області – 550,0 тис. грн..
 9. Капітальний ремонт Ялинського сільського будинку культури – 203,6 тис. грн..
 10. Ремонт фасаду Шахтарського сільського будинку культури – 200,0 тис. грн..

 

Подано заявку на конкурсний відбір проектів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку заходів із створення робочих місць для відтворення та розвитку інфраструктури Донецької області, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2018 року № 454 та визначено переможцем проект "Мобільний офіс надання адміністративних, соціальних та інших публічних послуг мешканцям Великоновосілківського району". Загальна вартість проекту 4000,0 тис. грн. На теперішній час розпочато процедуру закупівлі (подання пропозицій).

 

Подано заявку на конкурсний відбір проектів в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 року № 769 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України». Проектом передбачено придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам, на умовах співфінансування 50% із районного бюджету.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора