Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання «Круглого столу» у Великоновосілківському районному центрі зайнятості

Дата: 22.05.2019 11:51
Кількість переглядів: 375

22 травня 2019 року у Великоновосілківському районному центрі зайнятості в.о. начальника Великоновосілківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області Вікторія Дубовська прийняла участь у засіданні «Круглого столу», яке було ініційоване керівництвом районного центру  зайнятості.

      Директор районного центру зайнятості Степан Буряк ознайомив присутніх з вимогами статтей 6, 22 та 23 Закону України від 02.03.2000 № 1533 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» щодо права осіб передпенсійного віку на отримання допомоги по безробіттю протягом 720 календарних днів, тобто за два роки до настання права на пенсію. Тож до центру зайнятості почали надходити звернення на отримання допомоги по безробіттю від громадян після 60-річного віку. У зв’язку з чим, Степан Буряк звернувся до пенсійників з питанням щодо обговорення порядку взаємодії між двома структурами для визначення пенсійного віку зазначеній категорії громадян.  Дане питання стало актуальним після набрання чинності Закону України № 2148 від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», оскільки зазначеним законом внесено зміни до статті 26 «Умови призначення пенсії за віком» Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». В результаті прийнятих змін, призначення пенсії за віком можливо за наявності у громадян необхідної кількості років страхового стажу  та за умови досягнення віку 60, 63 та 65 років. У зв’язку з чим, пенсійний вік для кожної конкретної особи має визначатися індивідуально, бо саме від тривалості років страхового стажу і віку громадянина залежатиме кількість днів нарахування допомоги по безробіттю.

Під час обговорення було прийнято оптимальне рішення, а саме здійснення направлення службою зайнятості всіх тимчасово непрацюючих осіб передпенсійного віку, до кімнати прийому громадян управління, для підрахунку років страхового стажу.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора