Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо роботи інспекції та роз’яснення податкового законодавства

Дата: 21.05.2018 12:01
Кількість переглядів: 663

На Донеччині знову упереджено спробу незаконного вивезення товарів до непідконтрольної території

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС,  який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України 18 травня 2018 року під час поглибленого огляду на КПВВ «Майорське» автомобілю Mersedes Benz Vito, що рухався з м. Бахмут під керуванням мешканця м. Ясинувата Донецької області, виявлено водяні насоси та сантехнічні вироби  загальною вартістю 16,8 тисяч гривень, які останній намагався приховано перевезти до тимчасово окупованої території України.

За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вилучено товарно-матеріальні цінності.

«Акциз-2018»: вилучено чергову партію тютюнових виробів, що мають ознаки фальсифікованих, майже на 92 тисячі гривень

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС,  який залучений до складу Об’єднаних сил, 18 травня 2018 року в рамках операції «Акциз-2018» у м. Покровськ Донецької області у торговельному кіоску встановлено факт реалізації  тютюнових виробів без відповідних дозвільних документів.

Незаконну діяльність з реалізації тютюнових виробів, що мають ознаки фальсифікованих, у т.ч. без марок акцизного податку встановленого зразку, проводила мешканка м. Покровськ Донецької області.

У ході проведення огляду торгівельного закладу виявлено та вилучено 3313 пачок тютюнових виробів на суму 91,9 тисяч гривень.  

Стосовно вказаної громадянки за даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Договір оренди землі може бути розірваний, якщо орендар систематично не платить

При цьому не важливо, чи сплачена заборгованість в подальшому

У травні Верховний суд розглянув справу № 925/549/17, в якій прокуратура, представляючи місцеву раду, вимагала розірвати договір оренди землі з орендарем, а також погашення заборгованості і штрафних платежів.

Згідно з матеріалами справи, між міськрадою і підприємством був укладений договір оренди землі, проте відповідач порушував зобов'язання по оплаті. Внаслідок цього, на момент подачі позову, накопичилася істотна заборгованість і нарахована пеня. Проте позивач погасив основну суму боргу на той час, коли справа розглядалася в суді.

Враховуючи цей факт, суд апеляційної інстанції ухвалив: договір не розривати, в іншій частині позову провадження у справі припинити. Обґрунтування було наступним: сплата орендної плати не є істотною умовою договору, а міськрада отримала те, на що розраховувала при укладенні договору. Верховний суд не погодився з таким підходом і вказав: сам факт погашення заборгованості не має значення для правового вирішення у цій справі. Судами раніше було встановлено, що відповідач систематично не перераховував орендну плату, що згідно із Законом «Про оренду землі» і Цивільним кодексом є достатньою основою для розірвання договору.

Відтепер контрагента можна перевірити на наявність заборгованості по зарплаті

Мін’юст запустив новий онлайн-сервіс.

16 травня на сайті Міністерства юстиції запрацював відкритий онлайн-реєстр підприємств-боржників по виплаті заробітної плати. У ньому містяться дані як про державних, так і про приватних суб'єктів господарювання: сума заборгованості та кількість відкритих проваджень. Особливо актуальним цей сервіс буде для бізнесу, оскільки дозволить отримати інформацію про відповідальність контрагента. Для цього досить знати лише його повне найменування та ідентифікаційний номер.

За словами міністра юстиції Павла Петренко, погашення боргів по зарплаті - це одне з пріоритетів роботи міністерства. У рамках цього проекту були сформовані групи держвиконавців, які працюють з провадженнями цього типу. Також були запущені інформаційні кампанії через регіональні управління юстиції і система моніторингу показників заборгованості.

Місцеві податки будемо платити по-новому

Фіскальна служба обіцяє, що новий механізм стане простіше для платників.

З наступного року може змінитися процедура подачі звітності та сплати місцевих податків. Про плани фіскальної служби розповів Євгеній Бамбізов, голова офісу великих платників податків ДФС. Він презентував концепцію основних змін, які полягають в наступному: подача єдиної декларації по місцевих податках з автоматичним рознесенням коштів на рахунки територіальних громад. З цією метою буде створений єдиний рахунок для сплати зобов'язань (окрім ПДВ і акцизу з реалізації палива).

Перевагами нового механізму ДФС називає неможливість перерахування помилкових або зайвих платежів та акумуляцію усіх переплат і недоплат на єдиному податковому рахунку. Євгеній Бамбізов відмітив, що робота зі створення відповідного програмного забезпечення вже почалася. Разом з технічними моментами, фіскальній службі належить також адаптувати законодавчу базу і функціонал казначейства, а також його територіальних підрозділів.

Власники та орендарі земель Донеччини поповнили місцеві бюджети понад 270 мільйонами гривень

За чотири місяці 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали  271,6 млн грн плати за землю. Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 247 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. В свою чергу, фізичні особи перерахували 24,6 млн гривень.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів за показником найбільших надходжень плата за землю посідає друге місце, поступившись податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-квітня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8,5 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження податку за землю сплачено за землі м. Маріуполь – майже 75 млн грн, землекористувачі м. Краматорськ поповнили бюджет на 32 млн грн, Добропільського району – на 30,3 млн гривень.

Звертаємо увагу, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення у 2018 році становить 1,0.

Податковою міліцією Донеччини попереджено незаконне відшкодування ПДВ на 84 млн гривень

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами пов’язаними з незаконним відшкодуванням та несплатою ПДВ до державного бюджету України.

З початку поточного року за злочинами пов’язаними з незаконним відшкодуванням ПДВ, розпочато 3 кримінальні провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), за якими попереджено незаконне відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість на суму 84 млн гривень.

Також за матеріалами податкової міліції Донеччини за січень-квітень 2018 року зареєстровано 10 кримінальних проваджень за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), пов’язаних з несплатою податку на додану вартість до бюджету Україна, на загальну суму збитків близько 37 млн гривень.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора