Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо роботи інспекції та роз’яснення податкового законодавства

Дата: 05.06.2018 12:40
Кількість переглядів: 598

Майже 472 мільйони гривень сплачено з початку року до бюджету платниками Мар’їнської ОДПІ

За січень-травень 2018 року платники Мар’їнської ОДПІ  сплатили до зведеного бюджету країни 472 мільйони гривень податків і зборів, що на 116 мільйонів гривень або на 32,6 відс. більше у порівняні з відповідним періодом минулого року.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали майже 258 мільйонів гривень, що на 29 мільйонів гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 12,9 відсотків.

Натомість, до державного бюджету з початку року суб’єкти господарювання Мар’їнського, Великоновосілківського районів та міста Вугледар спрямували 214 мільйонів гривень, що 67,8 відсотків перевищує показники 2017 року.

Платники податків Мар’їнської ОДПІ спрямували до зведеного бюджету 158 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, 145 мільйонів гривень екологічного податку, 76 мільйонів гривень податку на додану вартість, 26 мільйонів гривень плати за землю. Платникам відшкодовано 21 мільйон гривень податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали майже 171 мільйон гривень, що на 34 мільйони гривень. більше січня-травня 2017 року.

Керівник Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області Наталя Пащенко, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та єдиний внесок та підкреслила, що Мар’їнська ОДПІ і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

Платники Мар’їнської ОДПІ на підтримку армії перерахували до бюджету 12 мільйонів гривень

За січень-травень 2018 року від платників податків Мар’їнської ОДПІ до бюджету надійшло 12 мільйонів гривень військового збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження військового збору зросли на 2,3 мільйони гривень або на 25,1 відсотки.

Лише у травні цього року  на зміцнення оборони країни спрямовано 2570,5 тисяч гривень. Порівнюючи з травнем минулого року надходження зросли на 817,7 тисяч  гривень або на 46,7 відсотків.

Серед основних чинників позитивної динаміки сплати військового збору – зростання фонду оплати праці, результати заходів щодо легалізації найманих працівників, адже, як відомо, військовий збір сплачується з легальних доходів.

Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору складає 1,5% від об'єкту оподаткування.

З початку року до Мар’їнської ОДПІ надійшло п’ять запитів на інформацію

Закон України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон № 2939) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації

До Мар’їнської ОДПІ за січень - травень 2018 року електронною поштою від юридичних осіб надійшло 5 запитів. На вказані запити на інформацію відповіді надані у встановлені законодавством терміни. 

Мар’їнська ОДПІ нагадує, що запит на інформацію має містити:

ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Кількість адміністративних послуги наданих ЦОП Мар’їнської ОДПІ за січень – травень 2018 року зросла у 2,6 рази

У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області представникам бізнесу та громадянам надається широкий спектр адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, забезпечується приймання податкової звітності, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, попередній запис громадян на особистий прийом, видача довідок тощо. Також для зручності відвідувачів у Центрах функціонує система Wi-Fi.

Протягом січня – травня 2018 року ЦОП Мар’їнської ОДПІ надано 11343 адміністративних послуги, що у 2,6 разів більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року .

Найбільш популярна адміністративна послуга з отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків ( ДРФО) про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. За п’ять місяця 2018 року громадяни отримали 6413 таких відомостей, їх питома вага у загальній кількості отриманих з початку року  адмінпослуг – 56,5 %.

Також запитуваними з боку суб`єктів господарювання у січні-травні 2018 року були такі адміністративні послуги:

- видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків – 3521 (31,0 %);

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 328 (2,9 %);

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 240 (2,1 %).

З більш детальною інформацією щодо контактів, адрес Центрів обслуговування платників та переліків адміністративних послуг можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.html.

Повідомляємо,що у зв’язку з перенесенням робочих днів червні 2018 року, з метою створення сприятливих умов для святкування 28 червня – Дня Конституції України,  ЦОП Мар’їнської ОДПІ працюють:

23 та 27 червня з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.;

30 червня з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хвилин.

24, 28, 29 червня з – вихідні дні.

Майже 258 мільйонів – внесок платників Мар’їнської ОДПІ до місцевих скарбниць

Саме таку суму податкових надходжень отримали місцеві громади регіону за січень-травень 2018 року, що на 29 мільйонів гривень або на 12,9 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

За підсумками п’яти місяців 2018 року щомісяця до місцевої казни надходило майже 52 мільйони гривень. Таких результатів вдалось досягти за рахунок плідної співпраці працівників фіскальної служби з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.

Як завжди, лідируючі позиції у формуванні бюджетів належать податку на доходи фізичних осіб – 45,8 % від надходжень до місцевих бюджетів. За п’ять  місяці поточного року надійшло 117,9  мільйонів гривень зазначеного податку.

Друге місце в наповненні місцевої казни залишає за собою екологічний податок. Цього року вже надійшло 79,8 мільйонів гривень податку, що складає 31,0 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Третя сходинка у наповненні місцевих бюджетів регіону належить платникам плати за землю, які у січні-травні цього року перерахували до бюджету понад 26,0 мільйонів гривень, або 10,2 % від надходжень до місцевих бюджетів.

Мешканець Донецьку намагався приховано перевезти до непідконтрольної території товарів на 24 тисячі гривень

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України 1 червня 2018 року під час поглибленого огляду на КПВВ «Мар`їнка» автомобілю Volkswagen Caravelle виявлено лічильники для води, будівельний інструмент, повідки для собак загальною вартістю 23,8 тис. грн, які водій – мешканець м.Донецьк, намагався приховано перевезти до тимчасово окупованої території України.

Відносно порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.

Упереджено спроби вивезення до непідконтрольної території партії марихуани у кількості 5 кг

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України та СБУ 3 червня 2018 року під час поглибленого огляду на КПВВ «Новотроїцьке» автомобілю ГАЗ-31105 «Волга» виявлено близько 5 кг подрібненої рослинної речовини, розфасованої у пластикові пляшки, за запахом і кольором схожої на коноплю.

Зазначену речовину, вартість якої за цінами «чорного» ринку може становити близько 130 тис. грн, водій автомобілю, зареєстрований у м. Макіївка Донецької області, намагався приховано, у бензобаку транспортного засобу,  перевезти до тимчасово окупованої території України.

У зв’язку з тим, що в діях особи вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (незaконне виробництво, виготовлення, придбaння, зберігaння, перевезення чи пересилaння нaркотичних зaсобів, психотропних речовин aбо їх aнaлогів без мети збуту), матеріали передано до Національної поліції.

На Донеччині з незаконного обігу вилучено тютюнові вироби без марок акцизного податку

Днями співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ГУ ДФС у Донецької області, який залучений до складу Об’єднаних сил, під час проведення загальнодержавної операції «Акциз-2018» у м. Костянтинівка Донецької області в торгівельному павільйоні, розташованому на території ринку "Нулевий", встановлено факт реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразку. Незаконну діяльність проводила місцева жителька, яка здійснювала збут тютюнової продукції без відповідних дозвільних документів.

У ході проведення огляду торгівельного закладу виявлено 1054 пачки тютюнових виробів на суму 26,4 тис. гривень. Підакцизні товари вилучено з незаконного обігу.

Відносно порушниці складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.177-2 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.

«Єдине вікно» в Донецькій митниці ДФС: заходи, досягнення, очікування

Протягом п’яти місяців 2018 року в Донецькій митниці ДФС активно  ведеться робота в напрямку інформування громадськості та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо переваг застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів. За минулий період в митниці проведено 8 нарад із представниками бюджетоформуючих підприємств регіону за участю фахівців державних контролюючих органів.

Результатом проведених заходів стала оптимізована та узгоджена робота митниці та представників органів держконтролю. Також врегульовано питання використання в повному обсязі можливостей Інформаційного модуля «Єдине вікно».

Налагодження конструктивного діалогу із представниками бізнес спільноти  регіону надало можливість врахувати всі зауваження до державних контролюючих органів та  узгодити окремі спірні питання. Крім того, суб’єктам господарювання повідомлено про створення максимально сприятливих умов для застосування ними принципу «єдиного вікна» в пунктах проведення відповідних видів контролю.

Аналіз митних оформлень, що проведені в митниці протягом січня-травня поточного року, свідчить про поступову позитивну динаміку застосування принципу «єдиного вікна» суб’єктами господарювання.  Так за статистичними даними Донецької митниці ДФС наприкінці  січня 2018 року кількість оформлень за цим принципом  трохи перевищувала 25%, вже у лютому середній показник зріс  більше ніж в два рази. Наразі,  практично 77% всіх оформлень в митниці здійснюється за принципом «єдиного вікна».

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №44 «Про внесення змін до постанов Кабінету міністрів України від 05.10.2011 №1031 і від 25.05.2016 №364»  передбачено, що до 31 січня 2019 року  підприємства самостійно приймають рішення щодо проведення електронного декларування товарів з принципом «єдиного вікна», до того ж часу  можуть добровільно застосовувати систему у випадках: вивезення товарів за межі митної території України морським, залізничним та авіаційним транспортом.

Донецька митниця ДФС є експортооріентованою. Переважну  більшість експортних оформлень здійснюють найпотужніші містоутворюючі підприємства Донецької області з використанням  саме залізничного та морського транспорту. Цей фактор, певним чином, сповільнює зростання обсягу використання принципу «єдиного вікна» при експорті.  Статистичні дані свідчать, що на кінець травня 2018 року 67% всіх експортних оформлень в митниці проведено із застосуванням принципу «єдиного вікна», але цей показник теж має тенденцію до поступового зростання.      

З травня поточного року закінчився перехідний період, який передбачав добровільне застосування системи «єдиного вікна» в кожному новому місці митного оформлення.  Травневий моніторинг митних оформлень свідчить, що принцип «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів, які ввозяться на митну територію України,  в митниці використовується практично в повному обсязі. Протягом травня 2018 року 95% всіх зовнішньоекономічних операцій при імпорті здійснено за принципом «єдиного вікна».

Донецька митниця ДФС докладає максимум зусиль для пришвидшення процесу переходу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності до безпаперового та безконтактного обслуговування, створює максимально комфортний та сучасний сервіс при здійсненні декларування товарів. Координаційні заходи, що і надалі триватимуть в митниці, дозволяють сподіватися на подальшу, більш інтенсивну динаміку збільшення використання суб’єктами господарювання інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» та досягти максимально можливого його застосування.

Майже 260 тисяч гривень туристичного збору сплачено на Донеччині

Курортний сезон тільки розпочинається, а відпочивальники Донеччини вже залишили у регіоні 258,6 тис. гривень туристичного збору.

Найбільш привабливими для мешканців та гостей регіону стали курортні зони м. Маріуполя, м. Слов`янську, Слов’янського та Лиманського районів. Так, протягом чотирьох місяців 2018 року відпочивальники морського узбережжя сплатили понад 103 тис. гривень. А прихильники відпочинку у лісі залишили місцевим бюджетам м. Слов`янськ, Слов’янського та Лиманського районів майже 65 тис. грн туристичного збору.

Слід зазначити, що у Донецькій області платниками туристичного збору зареєстровано 266 платників податків, з них: 120 фізичних осіб та 144 юридичні особи.

Нагадуємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. Його ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1% до вартості усього періоду проживання.

Платниками такого збору є: адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортні заклади; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам, та укладають договір про оренду майна; юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об’єкта.

Бізнесмени Донеччини збільшили сплату єдиного податку на 20%

Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-квітень 2018 року сплатили до місцевих бюджетів області понад 267 млн грн єдиного податку, що на 20% перевищує показник відповідного періоду 2017 року.

Станом на 01.05.2018 у Донецькій  області 51,7 тис. представників малого та середнього бізнесу обрали спрощену систему оподаткування.

З них лідерами зі сплати єдиного податку є фізичні особи - підприємці. Ними сплачено до місцевих бюджетів 168,4 млн гривень.

На другому місці, за сплатою єдиного податку, перебувають сільгосптоваровиробники області, якими спрямовано 62,5 млн грн до місцевих бюджетів.

Натомість юридичними - особами платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 36,5 млн гривень.

У Головному управління ДФС у Донецькій області звертають увагу, що єдиний податок у повному обсязі зараховується до загального фонду місцевих бюджетів. Саме тому, перераховуючи зазначений податок своєчасно та у повному обсязі, підприємці забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї громади.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора