Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Дата: 22.06.2018 12:42
Кількість переглядів: 1084

На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це одне з головних напрямків роботи керівництва райдержадміністрації, адже від рівня заробітної плати найманих працівників залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

21.06.2018 року в.о. голови райдержадміністрації Алчієв О.С. провів засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

На засідання були запрошені суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність у сфері ресторанного бізнесу та надання послуг мобільного харчування: Гайченя Н.В. (кафе «Барбаріс», Александров І.А. (кафе «Янісоль»), Зубатенко М.В. (кафе «Ніка»), Єрмілов Є.В (кафе «Сакура»).

Кожного суб’єкта підприємницької діяльності було попереджено про відповідальність за порушення законодавства про працю. Відтепер юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність, а саме 30 мінімальних заробітних плат, за кожного працівника, або 111 690 грн.:

- за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;

- за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

- за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

У зв’язку з ознаками порушення законодавства про працю в частині використання найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин, встановлення тривалості робочого часу, що перевищує 40 годин на тиждень, виплата «тіньової» заробітної плати, або так званої заробітної плати «в конвертах», недотримання норм щодо мінімальної заробітної плати, робочою групою були прийняті суворі рішення та встановленні жорсткі строки на виправлення ситуації.

Так, до 1 липня 2018 року суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані здійснити заходи щодо належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, встановлення достойного рівня заробітної плати, виправлення ситуації з встановленням кабальних режимів роботи по 12 годин на добу.

Нажаль суб’єкту підприємницької діяльності Єрмілову О.Є. (кафе «Сакура») норми законодавства про працю невідомі, або свідомо нехтує їх та ігнорує. У зв’язку з цим, робочою групою прийнято рішення повідомити Головне управління Держпраці у Донецькій області про існуючі факти грубого порушення законодавства про працю.

Підводячи підсумки, Алчієв Олександр Сергійович зазначив: «Ми маємо спільно працювати на розвиток нашого району. Від того, які вжито у районі заходи щодо легалізації зайнятості населення та виявлення фактів неналежного оформлення трудових відносин, залежить стан наповнення районного бюджету. Члени робочої групи перевірятимуть, як дотримується трудове законодавство підприємцями. Для забезпечення соціальних гарантій щодо отримання пенсій продовжиться активна робота з населенням щодо недопущення отримання заробітної плати в «конвертах»».

Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора