Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Набуття страхового стажу - актуальна проблема сьогодення

Дата: 15.08.2018 12:58
Кількість переглядів: 530

Починаючи з 1 січня 2000 року страховий стаж для пенсійного забезпечення обчислюється за даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб. Така інформація  формується на основі звітності страхувальників – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – про нарахування заробітної плати.

Наразі спостерігається негативна тенденція оплати праці в мінімальному розмірі, а подекуди і її тінізація через недобросовісні дії роботодавців, які виплачують зарплату найманим працівникам готівкою, не сплачуючи за них при цьому обов’язкові платежі до бюджету.

Нажаль, і самі працюючі, кладучи до кишені кошти, не бачать проблеми в отриманні «тіньової» заробітної плати. Надаючи згоду працювати нелегально, працівники позбавляють себе соціальних гарантій і втрачають страховий стаж, а надалі і право на гідну пенсію.

Окрім того, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний соціальний внесок, внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти  якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.

Спостерігається і байдужість до набуття страхового стажу підприємцями, що мають заборгованість з єдиного соціального внеску. Рано чи пізно заборгованість з єдиного внеску боржники будуть зобов’язані сплатити, однак зі значними штрафними санкціями та пенею.

З огляду на те, що з 1 січня поточного року для призначення пенсії за віком потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, а щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати.

Тож, шановні роботодавці та підприємці, просимо Вас дотримуватись платіжної дисципліни, не допускати заборгованості з єдиного соціального внеску та інших платежів до бюджету і легалізувати трудові відносини з найманими працівниками. 

 

Великоновосілківське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Донецької області                                                             


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора