Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар'їнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області інформує

Дата: 22.02.2018 13:20
Кількість переглядів: 561

Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Мар’їнська ОДПІ нагадує, що відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова № 413) установлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком, затверджений Постановою № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

За порушення законодавства про працю статтею 265 Кодексу законів про працю України зі змінами та доповненнями передбачено.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

У тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2017 році -96000 грн.) в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

- виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

 

Про справляння рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у 2018 році.

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Державною фіскальною службою України надано роз’яснення щодо особливостей справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів

Державна фіскальна служба України, керуючись підпунктами 6-7 пункту 5 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 236 та в умовах дії Податкового кодексу України, надає методичні рекомендації щодо особливостей адміністрування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – Рентна плата) у 2018 році.

Платники, об’єкт оподаткування, ставки, порядок обчислення і сплати Рентної плати визначені статтями 256, 257 та 258 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Платниками Рентної плати є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами (п. 256.1 ст. 256 Кодексу).

Водночас умови спеціального використання лісових ресурсів визначено Порядком спеціального використання лісових ресурсів та Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 року № 761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», із змінами та доповненнями, згідно з якими спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на підставі лісорубного або лісового квитків. Лісовий квиток видається щороку на підставі лімітів використання лісових ресурсів під час заготівлі другорядних лісових матеріалів за формою, наведеною у додатку 2 Порядку № 761.

Відповідно до абзацу другого п. 257.5 ст. 257 Кодексу лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з Рентної плати та сплачують рівними частинами від суми Рентної плати, зазначеної в отриманих лісорубних квитках (спеціальних дозволах), протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, виданих у відповідному календарному році, крім сум, сплачених згідно з підпунктами «а» і «б» п.п. 256.11.6  п. 256.11 ст. 256 Кодексу, а саме:

а) лісокористувачами, якими до отримання лісорубних та лісових квитків Рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:

фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;

лісокористувачами (крім фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума Рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується Рентна плата;

б) лісокористувачами з іншої області, які сплачують Рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.

Пунктом 47 розділу І Закону України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році внесено зміни до ст. 256 Кодексу та збільшено ставки Рентної плати на 16,8 відсотків (порівняно з діючими у 2017 році),  які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з Рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 році. Зазначена норма запроваджена пунктом 1 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245, починаючи з 01 січня 2018 року.

Платники Рентної плати обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2016 року № 927 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31 травня 2017 року № 545).

Податкові декларації Рентної плати подаються платниками Рентної плати контролюючим органам за місцезнаходженням лісової ділянки (п.п. 257.3.5 п. 257.3 ст. 257 Кодексу).

Граничними термінами подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з Рентної плати є:

за ІV квартал 2017 року – 9 та 19 лютого 2018 року відповідно;

за I квартал 2018 року – 10 та 18 травня 2018 року відповідно;

за ІІ квартал 2018 року – 9 та 17 серпня 2018 року відповідно;

за ІІІ квартал 2018 року – 9 та 19 листопада 2018 року відповідно.

Про справляння у 2018 році рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у йдеться у листі Лист ДФС України від 01.02.2018 №3000/7/99-99-12-03-04-17, який розміщено на сайті Державної фіскальної служби України за адресою http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72799.html

 

Донецька митниця: результати роботи в правоохоронному напрямку у січні.

З початку 2018 року співробітниками управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 20 порушень митних правил. Із загальної кількості виявлених митних правопорушень три з реально вилученими предметами на загальну суму 18,7 тис. гривень. Фактів незаконного переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, зброї та бойових припасів, а також культурних цінностей у січні 2018 року не виявлено.

Також, митниками спільно із представниками Національної поліції та Державної прикордонної служби України, в рамках проведення спеціальної операції «Рубіж-2018», проведено 4 спільних заходи, результатом яких стало складання 4 протоколів про порушення митних правил на загальну суму майже 14 тис. гривень.

Крім того, на підставі інформації, що надійшла від прикордонників, складено один протокол про порушення митних правил за ознаками ст. 482 Митного кодексу України (переміщення транспортних засобів поза митним контролем) на суму 5 000 гривень. Слід відмітити, вже другій рік поспіль, саме у січні, митниками вилучається транспортні засоби, що прямують з непідконтрольної території, та які були ввезені на митну територію України  поза місцем розташування органу доходів і зборів і без виконання митних формальностей. Так, 30 січня 2018 у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Гнутове» зупинено автомобіль марки «BMW», який прямував з непідконтрольної території до м. Маріуполя. В ході проведення перевірки встановлено, що зазначений транспортний засіб на митну територію України не ввозився через будь-який пункт пропуску для автомобільного сполучення. Нагадаємо, що відповідно до рішень Уряду України, з листопада 2014 року,  міжнародні пункти пропуску автомобільного сполучення в Донецькій області тимчасово не функціонують. Таким чином, громадянин України здійснив переміщення транспортного засобу через митний кордон України в пункті пропуску для автомобільного сполучення «Маринівка - Куйбишево» (який внесено до переліку пунктів, що тимчасово не функціонують) поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів і без виконання митних формальностей. Транспортний засіб, який став предметом правопорушення, тимчасово вилучено до прийняття судового рішення.

Також, протягом першого місяця 2018 року митницею розглянуто 16 справ про порушення митних правил. Накладено штрафів на суму 4,1 млн. гривень. До того ж, укладено 4 мирових угоди (припинення справи про порушення митних правил шляхом компромісу) на суму 37,4 тис. гривень, з яких всі виконано.

До державного бюджету країни протягом січня 2018 року Донецькою митницею ДФС перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 100 тис. гривень, що в 3,7 рази більше показника минуло року.

 

На Донеччині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на півмільйона гривень.

Податкова міліція Донецької області продовжує проведення комплексу заходів, направлених на очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції.

Так, в ході перевірочних заходів в рамках проведення операції «Акциз-2018» днями було встановлено, що мешканцями Донецької області здійснюється реалізація скрапленого газу та тютюнових виробів без державної реєстрації як суб’єктів підприємницької діяльності та одержання відповідних ліцензій на торгівлю.

За результатами проведених заходів співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів загальною орієнтовною вартістю понад 512 тис. грн., з них 19100 літрів скрапленого газу та 8780 пачок тютюнових виробів.

Відносно порушників складено протоколи про адміністративні порушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що протидія потраплянню в обіг різного роду тіньової фальсифікованої продукції, насамперед, запобігає бюджетним втратам, що безумовно сприяє зростанню економічної спроможності держави.

 

На КПВВ «Майорське» водій мікроавтобуса намагався вивезти з окупованої території брухт свинцю.

На КПВВ «Майорське» співробітники фіскальної служби спільно з прикордонниками запобігли незаконному переміщенню через лінію розмежування брухту свинцю.

Так, під час огляду мікроавтобуса «Volkswagen Transporter», який рухався з тимчасово окупованої території, в конструктивних порожнинах автомобіля було знайдено брухт свинцю загальною вагою 210 кілограма.

За порушення Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції відносно водія мікроавтобуса складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вантаж вилучено для прийняття правового рішення.

 

За останні дві доби «Фантом» виявив четверо нелегальних перевізників в зоні АТО.

Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») задокументували незаконне надання послуг з перевезення пасажирів через лінію розмежування.

Так, на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» за останні дві доби фіскальним нарядом виявлено чотири транспортних засоби, водії яких за грошову винагороду здійснювали перевезення пасажирів без наявності дозвільних документів.

За порушення порядку здійснення господарської діяльності відносно правопорушників складено адміністративні протоколи за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі 17 тис. гривень.

Загалом з початку року в зоні АТО виявлено 14 нелегальних перевізників, що діяли без відповідної реєстрації як суб’єкт господарювання та без наявності ліцензії.

 

На КПВВ «Мар’їнка» жінка намагалася дати хабар за безперешкодний перетин лінії розмежування.

Під час несення служби на КПВВ «Мар’їнка» співробітниками спецпідрозділу «Фантом» спільно із працівниками Державної прикордонної служби задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди.

Громадянка України, яка рухалась до тимчасово окупованої території, під час здійснення фіскальною та прикордонною службами контрольно-дозвільних процедур пропонувала 5 тисяч російських рублів за безперешкодний перетин лінії розмежування.

Оскільки у діях громадянки вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 369 Кримінального кодексу України, матеріали за вказаним фактом пропозиції надання неправомірної вигоди передані до Національної поліції для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

 

З початку року зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці ДФС збільшився на 30%.

Протягом першого місяця 2018 року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 4,1 тис. митних декларацій всіх типів, що на 17% більше, ніж за відповідний період 2017 року. Кількість митних оформлень, пов’язаних із вивезенням товарів з митної території України, становить 62%, імпортних – 22%, декларації, що оформлені в інших митних режимах складають 16% від загальної кількості митних оформлень. Тенденція щодо зростання оформлень у імпортному напрямку, що спостерігалась у 2017 році, залишається і у січні 2018 року. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року кількість митних декларацій на ввезення товарів на митну територію України збільшилась майже у 2 рази.

Порівняно із січнем 2017 року активність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності зросла на 7%. Кількість суб’єктів, що здійснюють операції з товарами, з початку року склала 209 осіб.

За результатами роботи у січні 2018 товарообіг Донецької митниці ДФС досяг 422 млн. доларів. Зростання у порівнянні із січнем 2017 року становить 31%. При цьому експортовано товарів на суму 314 млн. доларів, імпортовано - більше, ніж на 108 млн. доларів. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає майже 206 млн. доларів.

Враховуючи специфіку функціонування Донецького регіону, слід зазначити, що Донецька митниця ДФС є експортоорієнтованою. Відповідні операції протягом січня 2018 році проводились із 42 країнами світу, половина з яких – це країни ЄС. Питома вага експорту до країн Європейського Союзу від загального обсягу експорту по вартості, у порівнянні із аналогічним періодом 2017 року, збільшилась на 6%, що складає 41,3 млн. доларів, за ваговим значенням зростання становить 3%, або майже 13 тис. тон. Також слід зазначити, що у поточному році збільшились обсяги експорту до наступних країн ЄС: Італія, Велика Британія, Угорщина, Греція, Болгарія та інші.

 

Мар’їнська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора