Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Створення інклюзивно-ресурсного центру

Дата: 30.05.2018 14:37
Кількість переглядів: 1048

У Великоновосілківському районі стартував проект зі створення інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» (№ 6437). 

Ця установа утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах.

Основні завдання центру:

1. проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання;

2. надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами;

3. надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання;

4. надання консультативно-психологічної допомоги батькам.

Діяльність центру забезпечуватимуть педагогічні працівники, які мають вищу освіту за спеціальністю “Спеціальна освіта”, “Корекційна освіта”, “Дефектологія”, “Психологія”, за спеціалізацією логопеда, сурдопедагога, олігофренопедагога, тифлопедагога, а також практичні психологи, учителі лікувальної фізкультури, медична сестра та бухгалтер. У разі потреби можуть залучатись додаткові фахівці.

Управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації розроблено проект щодо створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр», який затверджено на 28 сесії районної ради 7-го скликання.

На базі районної психолого-медико-педагогічної консультації розпочато роботу по створенню інклюзивно-ресурсного центру. Тимчасово центр буде розміщено в приміщені науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, а після проведення ремонту опорного закладу (Великоновосілківська гімназія з ЗОШ І ступеня) планується  переведення.

Надаватимуться послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в освітніх закладах Великоновосілківського району. На сьогоднішній день близько 100 таких дітей.

Діяльність центру фінансується за рахунок субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Станом на 25 травня 2018 року розмір надходження становить197,8 тис. грн.

Відкриття інклюзивно-ресурсного центру в районі - це важливий крок у створенні сучасної європейської системи надання корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора