Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Мар’їнська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області щодо роботи інспекції та роз’яснення податкового законодавства

Дата: 14.05.2018 11:50
Кількість переглядів: 513

Донеччина: упереджено спробу вивезення до непідконтрольної території брендового взуття на суму 145 тисяч гривень

Співробітниками спеціального підрозділу податкової міліції ДФС України,  який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками прикордонної служби України припинена спроба протиправного вивезення до тимчасово непідконтрольних українській владі територій елітного чоловічого взуття.

07 травня поточного року на КПВВ «Мар'їнка» під час поглибленого огляду автомобілю "ІЖ-27171", під керуванням мешканця м. Донецьк, виявлено чоловіче взуття відомих брендів загальною орієнтовною вартістю 145 тисяч гривень, які останній намагався приховано перевезти до окупованої території.

За виявленим фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 КУпАП, товарно-матеріальні цінності вилучено.

Внесок платників Мар’їнської ОДПІ до бюджету - 327 мільйонів гривень

За січень-квітень 2018 року платники Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області сплатили до зведеного бюджету країни 327 мільйонів гривень податків і зборів, що на 69 мільйонів гривень або на 26,9 відсотків більше у порівняні з відповідним періодом минулого року.

Так, з початку поточного року місцеві бюджети регіону отримали 182 мільйонів гривень, що на 18 мільйонів гривень більше, ніж у році, що минув. Надходження до місцевих бюджетів перевищили показники минулого року на 11,3 відсотки.

Натомість, до державного бюджету з початку року суб’єкти господарювання Мар’їнського, Великоновосілківського районів та міста Вугледар спрямували 145 мільйонів гривень, що 53,9 відсотків перевищує показники 2017 року.

Платники податків Мар’їнської ОДПІ спрямували до зведеного бюджету 123 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, 75 мільйонів гривень екологічного податку, 59 мільйони гривень податку на додану вартість, 21 мільйон гривень плати за землю.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали майже 135 мільйонів гривень, що на 30 мільйонів гривень. більше січня-квітня 2017 року.

Керівник Мар’їнської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області Наталя Пащенко, висловила свою вдячність та повагу усім платникам податків, які своєчасно та в повному обсязі сплачують податки та єдиний внесок та підкреслила, що Мар’їнська ОДПІ і надалі буде забезпечувати належний рівень обслуговування платників та надання сервісних послуг.

Зовнішньоторговельний обіг в Донецькій митниці ДФС у січні – квітні 2018 року збільшився майже на 40%

За даними Донецької митниці ДФС, протягом січня-квітня 2018 року її зовнішньоторговельний обіг у порівнянні з відповідним періодом 2017 року  збільшився на 38% та склав більше 1,7 млрд. доларів.

Загальна сума операцій, пов’язаних із ввезенням товарів на митну територію України,  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла у 2 рази та зафіксована на рівні 454 млн. доларів. Імпортувались товари з Донецького регіону до  57 країн світу. На чверть  також збільшились і обсяги операцій на вивезення товарів. Загальна сума експортних операцій, що проводились із 70 країнами, дорівнює 1 млрд. 252 млн. доларів. Позитивне сальдо торговельного балансу становить майже 800 млн. доларів.

Крім того, оформлено більше 5,4 млн. тонн вантажів, що на 37% більше торічних показників. 

За даними статистики Донецької митниці ДФС протягом чотирьох місяців 2018 року оформлено 17 750 митних декларацій. Враховуючи специфіку функціонування Донецького регіону, дві третини всіх митних оформлень складають експортні декларації, 23% - імпортні, решта декларацій оформлена в інших митних режимах. 

З початку року в митниці проводиться активна роз’яснювальна робота серед учасників зовнішньоекономічної діяльності щодо переваг застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів. Завдяки цілеспрямованій координаційній роботі митниці та інших державних контролюючих органів спостерігається позитивна динаміка застосування  вказаного принципу серед суб’єктів, що здійснюють операції з товарами.   Так, у квітні середній показник  митних оформлень, здійснених із використанням Інформаційного модуля «Єдине вікно», склав майже 73%.  Слід зазначити, що більш активно суб’єкти господарювання використовують цей принцип при здійсненні  декларування товарів, що ввозяться. При імпорті 86% всіх оформлень здійснено з використанням цього принципу.

Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів

Мар’їнська ОДПІ повідомляє, що 06.04.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.02.2018 № 288 «Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів» (далі - Наказ № 288), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.03.2018 за № 293/31745, яким затверджено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі - Наказ № 13), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.

Зокрема Наказом № 288 внесено додатковий реквізит «Код товарної підкатегорії згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД)» до фіскального касового чеку на товари (послуги), фіскального касового чеку видачі коштів, фіскального касового чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування. Наказ № 288 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.04.2018 № 27.

За кримінальними провадженнями, відкритими за матеріалами оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області, з початку року надійшло до бюджету 4,9 млн. гривень

За січень – квітень 2018 року за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано 25 кримінальних проваджень, з них 16 – за фактами ухилення від сплати податків , 5 – за фактом реалізації  фальсифікованих підакцизних товарів,  1 – за фактом фіктивного підприємництва, 1 – за фактом підробки документів, які подаються для державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи - підприємця, 2 – за фактами привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем. Також працівниками податкової міліції Донецької області за січень – квітень 2018 року припинено діяльність 1-го «конвертаційного центру» та 1-го цеху підпільного виробництва  лікеро-горілчаних виробів.

До суду спрямовано 7 кримінальних проваджень з обвинувальним актом.

За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 4,9 млн. грн., з них по закінчених кримінальних провадженнях – 1,7 млн. гривень.

На соціальні потреби платники Мар’їнської ОДПІ спрямували 135 мільйонів гривень

Саме таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) зараховано на казначейські рахунки за січень-квітень поточного року, що перевищує показники відповідного періоду минулого року на 29 %, або на 30 мільйонів гривень. Зокрема у квітні надходження ЄСВ склали 38 мільйонів гривень.

Завдяки своєчасній сплаті ЄСВ мешканці регіону отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи  професійних захворювань.

Як зазначив в.о. начальника Мар’їнської ОДПІ Наталя Пащенко, серед пріоритетів роботи фіскальної служби й надалі залишається вжиття заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Адже офіційне працевлаштування дасть змогу громадянам легально працювати і мати соціальні гарантії, а бюджет відповідно отримає додаткові надходження у вигляді податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ.

Подання документів в електронній формі

Мар’їнська ОДПІ повідомляє, що згідно з пп. «в» п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Законів України від 22.05.2003  № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» зі змінами, ПКУ, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Порядок).

Відповідно до п. 3 розділу ІІ Порядку платник податків створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП), керуючись Порядком.

Контроль за введення даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника. Створення електронного документа завершується накладанням на нього ЕЦП підписувача (підписувачів).

Послуги ЕЦП можуть бути отримані у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Після накладання ЕЦП платник здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку контролюючому органу, в якому перебуває на обліку протягом операційного дня з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів (пункти 4 та 5 розділу ІІ Порядку).

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 49.5 ст. 49 ПКУ у разі подання звітності в електронній формі платник податків зобов’язаний здійснити відправлення такої звітності до контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора