Великоновосілківська районна державна адміністрація
Донецька область, Великоновосілківський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

11 квітня - міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Дата: 11.04.2018 15:36
Кількість переглядів: 587

Щороку 11 квітня у світі відзначається день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом «Jedem das Seine» – «Кожному своє». Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.

Централізована система концтаборів призначалася для фізичного знищення цілих народів, в першу чергу слов’янських, тотального винищення євреїв, циган, нещадної експлуатації в’язнів в якості робочої сили. Концентраційні табори оснащувалися душогубками, газовими камерами та іншими засобами масового винищення людей, крематоріями. Були створені табори смерті, де ліквідація в’язнів йшла безперервним і прискореним темпом, де ув’язнені жили не більше трьох – шести місяців: там розповсюджувався наказ про «умертвіння роботою».

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму, засуджена вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі.

З метою збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої Світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування 11 квітня Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах розташованих у тому числі і на території України: «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький», в яких за роки війни загинуло понад 12 млн. людей з 30 країн світу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора